Етно-хаос від “ДахаБрахи” в Едмонтоні: відгук на концерт

Дата:

«Вони називають те, що роблять, «етно-хаосом», але насправді безладу в музиці української «ДахаБрахи» дуже мало», – йдеться в рецензії видання Edmonton Jounal про концерт українського гурту в Едмонтоні.

Натомість те, що зробили чотири музиканти, – це ретельно впровадити глобальні впливи в звуки їхньої власної культури. За тактом гіпнотичного ритму хіп-хопу виривається очеретяний акордеон; джембе та щелепна арфа розчиняються під дзвін віолончелі. Якби Енніо Морріконе виріс у Понтійському степу і хтось, хто лише читав про них, описав йому фільми про стрільців, ось якими могли б вийти його саундтреки.

Вестерн «Борщ» може звучати як щось, що сподобається лише невеликій культовій аудиторії, але «ДахаБраха» виходить далеко за межі цього.

У Winspear Center у неділю ввечері вони майже заповнили зал українцями в їхніх найкращих традиційних регаліях та слухачами CKUA/Folk Festival, які вже кілька років є модними для гурту. Колись музичні диковинки у високих хутряних капелюхах, гурт тепер вважають символом патріотизму та опору в умовах російського вторгнення в Україну.

Поточна криза вдома не могла не забарвити вечір, хоча акордеоніст і співак Марко Галаневич зберіг його відносно стримано з кількома змістовними зауваженнями перед піснею та розквітом українського прапора наприкінці. Зрештою, немає потреби активно пропагувати, коли аудиторія вже поруч із вами, налаштована не лише на музичну спелеологію гурту, а й на політичну позицію. Якщо дух The Clash зійшов на якийсь гурт за останні півдесяти років, то це було б на DakhaBrakha.

Це був би чудово розповсюджений Clash епохи сандиністів, коли гурт перейшов від хіп-хопу (карпатського репу) до гуркітливих пасажів, одноакордних гулів до високих, пронизливих зойків і тваринного шуму. Одна пісня описана як «фолк-рейв», і поки ви розмірковуєте, що саме це може спричинити за собою, вона швидко починає мати сенс, коли ручний барабан стрибає під несамовитий хай-хет.

За одну секунду ви можете почути відлуння жіночих груп 60-х, за іншу — грубе падіння одягу в стилі гаражного року. Нічого з цього не звучить заздалегідь, усе це захоплює.

Ви не почуєте нічого цього на радіо Top-40. Найближчим наближенням до хіта гурту є електрифікована Baby, скелетна соул-пісня, яка перегукується з Леоном Бріджесом із величним пульсом і слизькою віолончельною партією Ніни Гаренецької, вставленою там, де мав бути бас. Немає простих орієнтирів, за які можна вхопитися, і з огляду на те, що основна частина матеріалу співається українською, можна лише здогадуватися, які можуть бути теми. Війна та руйнування вдома? Так. Дівчина шукає потенційного залицяльника серед відповідного віку чоловіків свого села? Також так.

Під час туру DakhaBrakha Північною Америкою вони гостро усвідомлюють свою власну відповідальність як посли своєї нації в час небезпеки.

У самому кінці вечора Галаневич витягнув картину із зображенням свого гурту та зубра, яку він закінчив того ж вечора, як і в інших містах цієї прогулянки. Продавши її на аукціоні з початкової ставки в 300 доларів, гурт підштовхнув публіку догори, доки один із присутніх нарешті не забрав її додому за 1500 доларів, а всі кошти підуть на військові дії.

Раніше ми писали, що у квітні гурт «Бумбокс» повертається до США та Канади з дронотуром.

Джерело: Edmonton Jounal

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Без Рубіо, без результату: що зірвало мирні перемови в Лондоні

У той час як світ чекав на прорив у переговорах про припинення війни, зустріч у...

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Подібне до цього
Схоже

Translate »