Історія першої українки-випускниці Королівського коледжу ВМС Британії

Дата:

Оксана Печенюк стала першою українкою, яка пройшла навчання у Королівському коледжі Військово-морських сил Великої Британії та вже зараз будує кар’єру у сфері, яка ще донедавна вважалася суто чоловічою.

В інтерв’ю Суспільному вона поділилася своїм досвідом, розповіла про навчання серед найкращих військових світу та про те, що Україна може взяти з британського підходу до флоту.

Шлях у військово-морських силах: коли мрія стає реальністю

Ще в школі Оксана замислилася про кар’єру у Збройних силах, і вибір військово-морського напряму став для неї природним. Попри всі сумніви оточення та питання “Чи не шкодуєш?”, вона жодного разу не пошкодувала про своє рішення.

“Нашій країні потрібні люди, які будуть навчатися, здобувати освіту, працювати, боротися за нашу державу, не дивлячись на те, жінка ти чи чоловік”, — говорить Оксана.

Усе почалося з Інституту військово-морських сил в Одесі, куди вона вступила з першого разу. Вже тоді вона знала, що її чекає нелегкий шлях, але була впевнена — це її покликання.

Дехто вважає, що Оксана обрала цей напрямок через своїх братів, які працюють у військово-морських силах. Але, як вона зізнається, це був не єдиний фактор.

“Вони не були причиною, чому я сюди прийшла, але я зрозуміла, що мені подобається ця сфера і я би хотіла розвиватися саме в ній”, — розповідає вона.

Про відбір та навчання у Королівському коледжі ВМС Великої Британії

Потрапити до одного з найпрестижніших військових навчальних закладів світу — завдання не з легких. Оксана змагалася за місце серед найкращих, проходячи жорсткий відбір, який включав тести на фізичну витривалість, знання англійської мови, співбесіди та комунікаційні навички.

“Це фізична готовність, так як фізичне навантаження в коледжі є одним з найважчих. Це комунікація, це бажання до розвитку, те, ким ти хочеш бути у майбутньому”, — ділиться вона.

Навчання включало не лише теоретичну підготовку, а й справжні військові випробування. Вона проходила курс морського піхотинця, вчилася виживати у полі, виконувала бойові завдання у жорстких британських умовах. А ще мала унікальну можливість провести п’ять тижнів на авіаносці королеви Єлизавети, тодішньому флагмані британського флоту.

Кульмінацією навчання став курс “MARL” — серія складних випробувань, де курсанти відпрацьовували затримання терористів, евакуацію цивільних, бойове застосування зброї та інші реальні військові сценарії.

Чого може навчитися Україна у британського флоту?

Оксана переконана, що український флот уже переймає найкращі практики НАТО, але є ще над чим працювати.

“Важливим аспектом є інноваційне застосування бойових морських дронів. Весь світ спостерігає за нами як щось нове, щось цікаве і дуже-дуже успішне”, — наголошує вона.

Також, за її словами, Україна активно використовує тактику малих, швидких та маневрових кораблів, що довело свою ефективність у війні з росією.

“У нашій, російсько-українській війні, я зрозуміла, що якщо у людей є знання, вони вміють їх застосовувати, яка би сфера знань це не була. Це ІТ чи інженерія, чи навіть кулінарія. Якщо правильно їх застосувати та дати трішки креативу в свою роботу, ми інноваційні військовослужбовці, ми можемо багато чого нового зробити, досягти нереальних цілей звичайними шляхами”, – зазначила дівчина.

Долаючи труднощі: що допомагає йти вперед?

Навчання, служба, адаптація до нових викликів — усе це вимагає неабиякої витримки. Оксана вважає, що головне — не опускати руки після перших невдач і не зупинятися на півдорозі.

“Маленька невдача ще не означає, що це повний кінець чи провал. Є така фраза, що успіх — це постійні маленькі невдачі, які ми долаємо і досягаємо вершин”, — каже вона.

Насамкінець вона сказала: “Опускати руки — це лише шлях слабких, але це не про українців. Ми завжди йдемо до свого через важкий час і ми завжди долаємо будь-які труднощі, які виникають”.

Читайте також: “Кожен донат, навіть 1 фунт, має значення”, – Ірина Зельдес з Ukraine Charity

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

У Британії вимагають постійного статусу для українців: ініціатива в парламенті

Без визначеного статусу багато родин у Британії опинилися на межі втрати житла, роботи й стабільного...

Що робити, якщо ви втратили PR-картку за межами Канади?

Втратити PR-картку під час подорожі може стати серйозною перепоною для повернення до Канади звичними видами...

Зустріч Зеленського та Трампа у Римі: ключові моменти

26 квітня президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп провели коротку зустріч у...

Українки в Техасі: як дві жінки об’єднують діаспору в Сан-Антоніо

У Сан-Антоніо, штат Техас, живе небагато українців, але це не завадило їм стати потужною силою....

Не платіть наперед: рієлтор про безпечну оренду у Лондоні

У столиці Великобританії, де попит на оренду житла залишається стабільно високим, питання "де жити?" часто...

Життя, які зруйнувала росія: 5 історій після ракетної атаки по Києву

24 квітня 2025 року Київ вкотре прокинувся під звуки вибухів. росія завдала чергового удару по...

“Час спливає”: українці у США бояться, що Трамп вижене їх з країни

Тривога, розгубленість і втрата надії — саме так сьогодні почуваються тисячі українців, які знайшли прихисток...

У Вашингтоні українці готують контрпротест проти “Безсмертного полку” росіян

Російська пропаганда повертається на вулиці Вашингтона: там знову намагаються реанімувати “Безсмертний полк” — показову ходу,...

Без Рубіо, без результату: що зірвало мирні перемови в Лондоні

У той час як світ чекав на прорив у переговорах про припинення війни, зустріч у...

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Подібне до цього
Схоже

Translate »