“Путін сміється з нас”: США досить загравати з диктатором – The Hill

Дата:

Поки частина західного світу сподівається на перемовини з москвою, у кремлі лише потирають руки. На тлі війни в Україні та геополітичного шантажу путінської рф, з’являються гучні сигнали про те, що справжнього діалогу ніколи й не було.

За ширмою нібито «дипломатії» — зневага, брехня і бажання принизити Захід. І США, і Європа неодноразово давали росії шанс «повернутися до цивілізованого світу», але там обрали іншу стратегію — послаблення Заходу будь-якою ціною. Про це пише професор Амстердамського університету та колишній американський урядовець Ендрю Чахоян у колонці для The Hill.

Його висновок невтішний: росія не прагне миру — вона веде війну не тільки з Україною, а й зі всім Заходом.

«путін не веде переговори. Він сміється з нас», — процитував автор колишнього прем’єра Великої Британії Бориса Джонсона.

Ненависть до Заходу — частина доктрини

За даними останнього опитування Левада-Центру — незалежної соціологічної організації в рф, — три чверті росіян вважають США “ворогом”. Це контрастує з 1990-ми, коли після розпаду СРСР більшість росіян (70%) вважали США другом. Тепер усе навпаки — наратив “американського ворога” став основою кремлівської пропаганди.

Міф про “боротьбу з НАТО” використовується для виправдання неуспішної агресії проти України. Як пише The Hill, москва переконує своїх громадян, що веде війну не з українцями, а з усім Заходом. Та в реальності на полі бою немає ані американських, ані європейських військ, а ракети НАТО не перехоплюють російські удари по мирних містах.

«Наші постачання озброєнь — це не благодійність. Америка відстоює принцип, що незалежні держави не мають жити в страху перед жорстокими сусідами», — наголошує автор.

Проте, допомога Заходу, за словами Чахояна, часто надходила із запізненням. І лише тому, що “жодна цивілізована нація не може спокійно дивитися, як росія силою переписує кордони та чинить воєнні злочини”.

Приниження — частина тактики

Будь-який прояв діалогу з боку США кремль трактує не як прагнення до миру, а як слабкість. Автор згадує момент, коли путін посміхнувся після запізнення на розмову з трампом — поряд бізнес-еліта розсміялася, демонструючи, що це не випадковість, а добре зрежисований психологічний прийом.

Ще один приклад — після перемоги трампа на виборах 2024 року російське ТБ показало в прайм-тайм оголені фото меланії трамп, зроблені десятиліттями раніше. На перший погляд, це може виглядати як банальне тролінг-шоу. Але насправді — це інструмент психологічної війни, що веде свою історію ще з часів КДБ.

Він називає путінський режим “кровопивною клептократією”, яка торгує ілюзією імперської величі в обмін на сліпу покору”.

Відновити свою колишню могутність росія не здатна, тому її мета — не стати конкурентом Заходу, а затягнути його вниз. Саме тому кремль радіє кожній дипломатичній поразці США, як, наприклад, під час голосування в ООН, де Америка виявилася в компанії таких країн, як білорусь, північна корея, судан і сама рф, виступаючи проти резолюції, що визнає очевидне — агресор і жертва не є рівними сторонами.

“Обман — зброя номер один путіна”

Чахоян нагадує, що путін брехав кожному американському президентові: про плани анексії Криму за Обами, про сирійську кампанію за Трампа, і про відсутність наміру вторгнення в Україну за Байдена.

«Важко знайти хоча б один випадок, коли путін не брехав, не маніпулював або не принижував західних лідерів», — підкреслює автор.

Тому, на думку автора, США мають припинити сподіватися на компроміс із режимом, який відкрито зневажає їх. Не варто плутати твердість із “ескалацією” — це вимога самоповаги, підсумовує він.

«Якщо ми хочемо, щоб нас поважали, ми маємо припинити демонструвати слабкість і бути посміховиськом. Відмова приймати глузування кремля — це не ескалація, а національна честь», — резюмує Чахоян.

Читайте також:

Публікації в рубриці “Блоги” відображують винятково точку зору автора. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. 

фото: Getty Images

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українські працівники в США втрачають роботу через рішення Трампа

Поки війна змушує українців шукати прихисток по всьому світу, політичні зміни у США ставлять під...

У Британії вимагають постійного статусу для українців: ініціатива в парламенті

Без визначеного статусу багато родин у Британії опинилися на межі втрати житла, роботи й стабільного...

Що робити, якщо ви втратили PR-картку за межами Канади?

Втратити PR-картку під час подорожі може стати серйозною перепоною для повернення до Канади звичними видами...

Зустріч Зеленського та Трампа у Римі: ключові моменти

26 квітня президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп провели коротку зустріч у...

Українки в Техасі: як дві жінки об’єднують діаспору в Сан-Антоніо

У Сан-Антоніо, штат Техас, живе небагато українців, але це не завадило їм стати потужною силою....

Не платіть наперед: рієлтор про безпечну оренду у Лондоні

У столиці Великобританії, де попит на оренду житла залишається стабільно високим, питання "де жити?" часто...

Життя, які зруйнувала росія: 5 історій після ракетної атаки по Києву

24 квітня 2025 року Київ вкотре прокинувся під звуки вибухів. росія завдала чергового удару по...

“Час спливає”: українці у США бояться, що Трамп вижене їх з країни

Тривога, розгубленість і втрата надії — саме так сьогодні почуваються тисячі українців, які знайшли прихисток...

У Вашингтоні українці готують контрпротест проти “Безсмертного полку” росіян

Російська пропаганда повертається на вулиці Вашингтона: там знову намагаються реанімувати “Безсмертний полк” — показову ходу,...

Без Рубіо, без результату: що зірвало мирні перемови в Лондоні

У той час як світ чекав на прорив у переговорах про припинення війни, зустріч у...

Подібне до цього
Схоже

Translate »