Вже цієї неділі, 27 квітня, вулиці британської столиці прийматимуть один із найбільших марафонів у світі.
Лондонський марафон — це не лише про спорт, а про силу духу, витривалість і солідарність. Цьогоріч серед 56 тисяч учасників будуть і двоє українських героїв — ветерани війни Андрій Кучер та Максим Зубов. Вони біжать не лише за себе — а за кожного, хто потребує реабілітації, підтримки і віри.
До речі, цьогоріч очікується рекордна кількість учасників — 56 000, що може зробити Лондонський марафон 2025 найбільшим у світі.
Українські ветерани на марафонській дистанції
Обоє ветеранів-десантників, які візьмуть участь у марафоні, отримали поранення в боях, але не припинили боротьбу — тепер вони змінюють уявлення про силу, відданість та перемогу.
Андрій Кучер — співзасновник ГО “Міцні 300”, яка вже надала понад 300 консультацій і реалізує програми підтримки поранених військових через спорт, психологічну допомогу та участь у міжнародних змаганнях. У 2024 році його нагородили медаллю “Слава. Честь. Держава.”
Максим Зубов — ветеран 95-ї десантної бригади, призер “Ігор Нескорених 2023”. Активно захищає права військових у парламенті, консультує Міністерство у справах ветеранів і впроваджує реформи в медичній та соціальній сферах. Вони бігтимуть марафон, щоб зібрати кошти на психологічну та фізичну реабілітацію поранених побратимів.
Перед цим, у суботу, 26 квітня, в Лондонському українському центрі на Holland Park Avenue відбудеться особлива зустріч з військовими. Деталі щодо події тут.

Коли й де відбудеться Лондонський марафон?
Грандіозна спортивна подія пройде у неділю, 27 квітня. Старт марафону — традиційно в Greenwich та Blackheath, де учасники вирушать у 26,2-мильну подорож вулицями Лондона.
Маршрут охоплює визначні місця столиці — від Cutty Sark і Тауерського мосту до Вестмінстера та фінішу на The Mall перед Букінгемським палацом.
Очікується, що перші стартові сигнали пролунають з 8:30 ранку — для елітних спортсменів та учасників на інвалідних візках, тоді як масовий забіг почнеться о 9:30.
Де дивитися марафон?
Для глядачів найкращі точки огляду — це Тауерський міст, Canary Wharf, та зона фінішу біля Букінгемського палацу. Менш людні ділянки — між милями 9 та 12 у Rotherhithe, а також 14–21 біля Limehouse.
Пряма трансляція марафону відбудеться на BBC One (від 8:00) і BBC Two (після 14:00).
Це можливість побачити не лише видовищні миті, а й історії сили — такі, як біг українських ветеранів.
Читайте також, як 12-річна українка на протезах здолала Бостонський марафон
на головному фото – учасник минулогічного марафону в Лондоні Слава Кулаковський / фото з Instagram