Неспокійна новина для фронту: Пентагон тимчасово припинив відправлення частини ракет і боєприпасів до України через страх залишитися із надто виснаженими власними арсеналами.
За даними ЗМІ, рішення про призупинення ухвалили ще на початку червня, але реально воно набрало чинності лише зараз.
1 липня Білий дім офіційно підтвердив цю інформацію. Заступниця прессекретаря Білого дому Анна Келлі у коментарі CBS News заявила:
«Рішення було прийнято для того, щоб поставити інтереси Америки на перше місце».
За її словами, після детального перегляду запасів та зобов’язань перед іншими союзниками Вашингтон вирішив скоригувати темпи передачі зброї Києву.
Американський чиновник пояснив CBS News: цей крок був необхідний, аби уникнути надмірного виснаження військових резервів США. Які саме системи підпадають під обмеження – офіційно не уточнюють. Водночас Келлі запевнила: «Сила Збройних сил Сполучених Штатів залишається незаперечною – просто запитайте Іран», натякаючи на нещодавні удари США по об’єктах іранської ядерної програми.
Заступник міністра оборони США з питань політики Елбрідж Колбі додав, що Пентагон і надалі працює над тим, щоб пропонувати президенту «надійні варіанти продовження військової допомоги Україні, що відповідає його меті – покласти край цій трагічній війні». Водночас він підкреслив: армія США має залишатися готовою до інших оборонних викликів.
За даними Defense Express, призупинення постачання торкнулося низки критично важливих боєприпасів і ракет, зокрема 155-мм артилерійських снарядів, далекобійних GMLRS для HIMARS, AGM-114 Hellfire, а також, ймовірно, зенітних ракет до Patriot, NASAMS, Stinger і винищувачів F-16. Значна частина цих запасів була замовлена у виробників за програмою Ukraine Security Assistance Initiative (USAI).
Фактично мова йде про паузу у постачанні ключових компонентів для українських систем протиповітряної оборони та високоточної артилерії. Зокрема, відсутність GMLRS суттєво обмежує дальні точкові удари на дистанції до 80 км. Не менш важливими є і снаряди калібру 155 мм, яких Штати передали Україні понад 3 мільйони з початку повномасштабної війни.
Це вже не перший сигнал про зміни у військовій підтримці. До цього міністр оборони США Піт Геґсет заявив, що його країна планує скоротити фінансування військової допомоги Україні в рамах наступного оборонного бюджету 2026 року.
Читайте також: Україна без допомоги США: чи зможе Європа компенсувати дефіцит озброєння?
фото 93 ОМБр Холодний Яр