Американська підтримка України на паузі: реакції та нові деталі у західних ЗМІ

Дата:

Останні рішення Вашингтона суттєво ускладнюють ситуацію для України. Західні медіа підкреслюють, що припинення військової допомоги та обмеження розвідданих, ухвалені після публічної сварки Дональда Трампа і Володимира Зеленського, послаблює українські позиції на полі бою.

Водночас спроби Києва відновити діалог із Трампом можуть відкрити нові можливості, проте умови такого партнерства залишаються невизначеними, а американський лідер не поспішає відновлювати допомогу Україні.

Ми зібрали для вас найсвіжіші новини та публікації в медіа, які з’явились після виступу Дональда Трампа перед Конгресом минулого вечора. Отже, короко про головне.

США припинили передавати Україні розвіддані

Директор ЦРУ Джон Реткліфф підтвердив, що Вашингтон поставив на паузу не лише військові постачання, а й розвідувальні дані для Києва. Про це повідомив журналіст Fox Business Едвард Лоуренс у своєму дописі в Х.

“Директор ЦРУ Джон Реткліфф щойно повідомив, що США призупинили постачання зброї та розвідданих Україні”, — процитував Лоуренс слова керівника американської розвідки.

За його інформацією, Реткліфф сподівається на відновлення співпраці з Києвом після відповідного звернення Володимира Зеленського до Трампа.

США заборонили Британії ділитися розвідданими з Україною

На цьому тлі Daily Mail пише, що припинення військової підтримки від США вплинуло не лише на Україну, а й на союзників Вашингтона. Лондон отримав пряму заборону ділитися розвідданими з Києвом, що суттєво обмежує можливості української армії в реальному часі реагувати на загрози.

Відтепер усі дані мають найвищий рівень секретності, що ускладнить для України ситуацію на фронті.

“Розвідувальним партнерам США, включно з Великою Британією, скасували повноваження на передачу розвідданих. Тепер США жорстко контролюватимуть поширення інформації навіть серед власних агентств у Києві”, – пояснив британський військовий аналітик Філ Інгрем/

Видання також наголошує, що ситуація може стати критичною вже через два-три місяці. “Це не буде повний колапс, але ми будемо змушені швидше відійти з деяких районів”, — цитує Daily Mail неназваного українського чиновника.

Також експерти попереджають, що першими від скорочення підтримки постраждають цивільні: українське небо стане менш захищеним, оскільки запаси ракет для Patriot вичерпуються, а союзники залежать від американських комплектуючих.

Трамп не змінює курс попри ініціативу Зеленського – NYT

Хоча президент України запропонував відновити переговори щодо угоди про корисні копалини та мирні ініціативи, Дональд Трамп не дав згоди на відновлення військової та фінансової допомоги Києву. Про це у своєму аналізі для The New York Times пише Девід Сенгер.

Журналіст зазначає, що під час виступу перед Конгресом Трамп лише побіжно згадав про Україну, риторично запитавши, чи хоче хтось, щоб війна “тривала ще п’ять років”. Він не уточнив, яким може бути справедливий мир та чи гарантуватиме Захід безпеку Україні після будь-якої потенційної угоди.

Водночас президент США жодного разу не згадував про поступки, які мав би зробити володимир путін, чи про наслідки, якщокремль порушить можливі домовленості.

Як пише The Economist, заморозка військової допомоги триватиме, поки Київ не погодиться на умови Трампа щодо припинення війни з росією.

На думку видання, для Володимира Зеленського ця ситуація виглядає вкрай неприємною. Він змушений забути про гордість і спробувати зберегти хоча б частину американської підтримки.

Навряд чи це призведе до позитивного результату для України, Європи чи навіть самих Сполучених Штатів. Однак така стратегія може допомогти уникнути ще гіршого сценарію, якщо Київ проігнорує вимоги Трампа, йдеться в тексті.

Як Стармер переконав Зеленського відновити відносини з Трампом: деталі від The Telegraph

Британське видання The Telegraph розповідає, що прем’єр-міністр Британії Кір Стармер відіграв ключову роль у риториці Володимира Зеленського щодо Дональда Трампа, що власне вплинуло на пом’якшення риторики американського лідера під час останнього виступу в Конгресі.

За даними журналістів, перед тим, як президент України опублікував заяву про “шкодування” щодо сварки минулої п’ятниці та “сильне лідерство” Трампа, він провів телефонну розмову зі Стармером.

Джерела стверджують, що британський прем’єр переконував Зеленського підтримати мирний план Білого дому та активніше взаємодіяти з адміністрацією Трампа. Він сказав Зеленському, що є певні речі, які Трамп хотів почути — зокрема, визнання того, що український президент неправильно повівся на зустрічі в Овальному кабінеті Білого дому 28 лютого. 

Читайте також: Трамп у Конгресі: головні заяви про Україну, економіку та майбутнє США

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Чим цікавий Вінніпег – українське серце Канади: популярні локації міста

Вінніпег – це не просто столиця провінції Манітоба, а справжній центр української культури в Канаді....

Ukraine Defense Support: волонтерський рух у Сіетлі, що допомагає ЗСУ

Після початку повномасштабної війни в Україні багато людей по всьому світу відчули потребу діяти. Тоді...

Володимир Палагнюк – українець у Канаді, який пропагує нашу культуру за океаном

Канада – одна з тих країн, де найбільша українська діаспора. За офіційними даними, понад 1,3...

Затримки з візами загрожують українцям у Британії втратою роботи та дому

Через бюрократичну плутанину та затримки з продовженням віз тисячі українських біженців у Великій Британії опинилися...

Дата припинення вогню і перепони на шляху до миру: дайджест новин

На тлі триваючої війни між Україною та росією світові лідери продовжують шукати способи врегулювання конфлікту....

Жінки у Британії стикаються з нерівністю на роботі

Вперше з 2019 року Великобританія не займає 1-е місце підрейтингу Women In Work Index. Складальники...

Медикиня зі США – про жахи війни в Україні та зраду Трампа

Американська медикиня Ребека Мачоровські вже два роки працює на передовій в Україні, де рятує життя...

«Ми не жили, а існували»: українська сім’я – про довгий шлях дітей до Британії

Розлука з рідними — один із найболючіших наслідків війни. Для багатьох українців, які знайшли прихисток...

“Не уявляю майбутнього без України”: історія волонтера з Британії

Якщо ви все життя живете в комфортній країні, працюєте у кіноіндустрії й ніби маєте все,...

“Трампа безнадійно переграли”: ЗМІ про розмову президентів США й рф

Попри спроби президента США знайти шлях до миру, кремль традиційно виставив жорсткі умови, які, за...

Подібне до цього
Схоже

Translate »