Занадто багато грошей, замало здоров’я: американська медицина

Дата:

Незважаючи на значні витрати на охорону здоров’я, США демонструють найгірші показники серед розвинених країн. Згідно з дослідженням The Commonwealth Fund, американці мають найкоротшу тривалість життя і найвищий рівень смертності, що могла бути попереджена.

США займають останнє місце серед 10 розвинених країн у критичних галузях охорони здоров’я, включаючи профілактику смертей, доступ до медичних послуг (в основному через високу вартість) та гарантію якісного лікування для всіх – незалежно від статі, доходу чи географічного положення. Ці висновки опубліковано 19 вересня у звіті незалежної дослідницької групи The Commonwealth Fund.

Згідно з новими результатами, багато смертей, зафіксованих у США, можна було б запобігти. І це при тому, що країна витрачає близько 18% валового внутрішнього продукту на охорону здоров’я набагато більше, ніж інші країни, зазначені в рейтингу.

Опитування показують, що охорона здоров’я є одним із головних пріоритетів для виборців на президентських виборах у листопаді 2024 року. Віце-президент Камала Харріс виступила з пропозицією щодо розвитку Закону про доступне медичне обслуговування, широко відомого як Obamacare. 45 президент Дональд Трамп мало говорив про своє бачення системи охорони здоров’я, а його напарник Джей Ді Венс запропонував дерегулювання галузі.

Зараз США витрачають на охорону здоров’я найбільше, але найменше отримують від своїх інвестицій.

«Жодна країна у світі не очікує, що пацієнти та сім’ї платитимуть стільки ж зі своєї кишені за основну медичну допомогу, як у США», — сказав доктор Джозеф Бетанкур, президент Фонду Співдружності.

За іронією долі, висока ціна, яку платять люди, не гарантує їм якісного догляду.

«Ми відчуваємо брак того, що людям найбільше потрібно, включаючи лікарів та лікарняні ліжка, — зауважив доктор Девід Блюменталь, колишній президент Фонду Співдружності. — Це одна з причин, через яку в Сполучених Штатах доводиться так довго чекати на спеціалізовану допомогу, і одна з причин, через яку ніхто не може знайти лікаря первинної медико-санітарної допомоги».

Результати звіту були засновані на десятках тисяч відповідей на опитування лікарів первинної медико-санітарної допомоги та мешканців країн із високим рівнем доходу, зібраних за останні три роки.

Дослідники порівняли США з дев’ятьма іншими країнами: Австралією, Канадою, Францією, Німеччиною, Нідерландами, Новою Зеландією, Швецією, Швейцарією та Великобританією. Кожна країна була оцінена за п’ятьма категоріями: доступ до медичної допомоги, процес надання медичної допомоги, адміністративна ефективність, справедливість та результати в галузі охорони здоров’я.

Минулого року середня тривалість життя в США становила 77,5 років, що всього на рік більше, ніж 2021-го, коли пандемія знизила тривалість життя до 76,4 років, згідно з останніми даними Центрів з контролю та профілактики захворювань.

«Це нове відкриття, – зауважив Блюменталь. — У попередньому звіті ми ніколи не зустрічали даних, пов’язаних із пандемією, і це показує, що, на жаль, наші загальні низькі показники залишилися такими самими, навіть якщо враховувати показники смертності від COVID».

Лоуренс Гостін, директор Інституту національного та міжнародного права в охороні здоров’я імені О’Ніла в Джорджтаунському університеті, підкреслив, що результати збігаються з іншими дослідженнями, які незмінно ставлять США на останні рядки списку розвинених країн майже за всіма основними показниками здоров’я, включаючи тривалість життя, дитячу та материнську смертність, вільний та рівний доступ до медичного обслуговування.

Багато хто з найбільш уразливих верств населення Америки, включаючи расові меншини та людей з низьким доходом, не мають страховки або застраховані недостатньо, зазначив Гостін. З огляду на високу вартість медичних послуг багато людей відкладають лікування або уникають його.

«Сполучені Штати надають, можливо, найпередовіші методи лікування у світі, але лише тим, хто може собі це дозволити, — сказав Гостін. — Для багатьох людей високоякісна медична допомога недоступна».

Адам Гаффні, лікар-реаніматолог із Cambridge Health Alliance у Массачусетсі, зазначив, що США відрізняються від інших країн в одній важливій галузі — загальному охопленні медичним обслуговуванням.

«Універсальна система охорони здоров’я може мати значення, — погодився Гаффні, — не тільки тому, що всі охоплені і можуть звернутися до лікаря, коли їм це потрібно, але й тому, що людина має своїх лікарів, до яких вона звертається постійно: вони завжди дадуть пораду чи рекомендацію щодо лікування та профілактики поширених захворювань».

США посідали останнє місце у попередніх звітах Commonwealth Fund, але дослідники намагалися уникати прямих порівнянь від звіту до звіту, оскільки вони змінюють питання та списки країн-учасниць.

Джерело: NBC News.

Читайте також, Секретні способи зекономити на лікуванні в Америці.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Біля Ізюма загинув сапер-доброволець із Британії

Він не був українцем за паспортом, але за покликом серця став на захист України. 40-річний...

Українці в Лондоні готують контрпротест проти російського “побєдобєсія” 9 травня

У п’ятницю, 9 травня, українська громада вийде в центрі Лондона на контрпротест проти чергового прояву...

Саскачеван урізає допомогу українським біженцям: що зміниться

У Канаді поступово зменшують підтримку для тих, хто втікав від російського вторгнення. Влада Саскачевану вирішила...

Викрадене дитинство: Лондон вимагає повернення українських дітей

"Кожна викрадена дитина — це викрадене майбутнє". В Палаті лордів офіційно стартувала масштабна кампанія #ReturnTheStolenChildren...

Як українці в Торонто відзначатимуть День вишиванки: головні події

У самому серці канадського мегаполіса українці готуються до свята, що об'єднує не тільки нації, а...

Українські військові зірвали оплески на параді в Лондоні (фото, відео)

Під оплески натовпу й погляди британських політиків — українські захисники пройшли центральною вулицею Лондона, нагадуючи...

Як українці в Британії можуть перевірити статус заявки на продовження візи за UPE

Із травня по червень 2025 року візова служба Великої Британії (UKVI) очікує рекордну кількість звернень...

Перший українець у США: підкорив Аляску та став легендою Америки

Уявіть собі Сан-Франциско кінця 19 століття. На головній вулиці, Market Street, відбувається зухвале пограбування. Жертвою...

Зеленський не дає гарантій безпеки Москві 9 травня

Президент України Володимир Зеленський різко розкритикував оголошене Володимиром Путіним "триденне перемир'я" на Дні пам'яті та...

“Окупована спадщина”: яким буде Всесвітній день вишиванки 2025

У 2025 році День вишиванки — одне з найтепліших та найвизначніших українських свят — відзначатиметься...

Подібне до цього
Схоже

Translate »