Українці за кордоном мають постійно говорити про війну, – музикант Павло Гінтов

Дата:

Український піаніст Павло Гінтов, який вже майже 20 років мешкає у США, активно займається культурною дипломатією та інформаційною підтримкою України. Він вважає, що українці за кордоном мають безперервно нагадувати світові про війну, організовувати акції та боротися за виключення російських пропагандистів із культурного простору.

У розмові з онлайн-медіа “Букви” музикант поділився своїми спостереженнями щодо змін у ставленні американців до України, ролі української музики на міжнародній сцені та проблеми із російськими виконавцями.

Як змінилося сприйняття України у США після 2014 року

За словами Павла Гінтова, після анексії Криму в 2014 році більшість його американських знайомих сприймали конфлікт як локальне протистояння, не розуміючи його глобального значення. В Нью-Йорку проходили акції протесту, зокрема, в 2015 році, коли володимир путін відвідував ООН. Проте, багато його колег не розуміли, чому музикант бере в них участь, адже, на їхню думку, він мав займатися виключно мистецтвом.

З 2022 року ситуація кардинально змінилася. Тепер багато музикантів намагаються підтримувати Україну, включаючи у свої програми твори українських композиторів, серед яких Сергій Борткевич, Микола Лисенко, Віктор Косенко та Рейнгольд Глієр.

За словами музиканта, навіть американські піаністи радяться з ним щодо виконання російської музики, хвилюючись, чи не буде це сприйнято як підтримка рф. Деякі з них замінюють російські твори українськими, що, на думку Гінтова, є важливим жестом солідарності.

“Наприклад, телефонує американська піаністка і каже: “Я граю  концерт, і в мене в програмі стоїть твір Мусоргського. Але я б не хотіла, щоб хтось подумав, що я  підтримую Росію зараз”. Її турбувало, що якщо вона зіграє щось російське, то це буде сприйматися як підтримка Росії”.

Чи втомився Захід від України

На думку Гінтова, серед музикантів втома від теми України відсутня. Вони відкривають для себе нову музику, і це їх захоплює. Щодо загального суспільного сприйняття, ситуація залежить від регіону та соціального контексту. Проте загалом, як зазначив піаніст, він часто зустрічає підтримку і не має враження, що про війну забули.

Павло Гінтов переконаний: якщо українці за кордоном хочуть зберегти увагу світу до війни, вони мають постійно про неї нагадувати. Це стосується не лише інформаційного простору, а й культурної сфери, де важливо просувати українську музику та боротися з російською пропагандою.

“Якщо ми не хочемо, щоб світ втомився від України, закордонні українці й ті, хто мають бодай якусь закордонну аудиторію, мають постійно про це говорити”, — наголосив музикант.

Інформаційна боротьба та протидія російській пропаганді

Павло Гінтов активно висвітлює війну в Україні на своїй сторінці у Facebook англійською мовою. Він зазначає, що хоче донести правду до західної аудиторії, оскільки багато його підписників використовують його дописи як джерело інформації. Через це деякі його колишні знайомі дистанціювалися від нього, проте музикант вважає, що мовчати не можна.

Він також займається боротьбою проти виступів російських музикантів, які підтримують політику кремля. Так, за словами Гінтова, вдалося домогтися скасування виступів диригента Валерія Гергієва, який є близьким другом путіна та відкрито підтримує його політику. Зараз Гергієв фактично відсторонений від західної сцени та виступає лише в росії та Китаї. Натомість співачка Анна Нетребко, яка фотографувалася з прапором “новоросії”, повертається до виступів у США, що, на думку Гінтова, є тривожним сигналом.

Читайте також: “Росіяни не зможуть скасувати українську культуру”, – засновниця Ukrainian Freedom Orchestra Кері-Лінн Вілсон

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Подібне до цього
Схоже

Translate »