Адміністрація Трампа призупинила надання імміграційних пільг для десятків тисяч осіб, які в’їхали до США за гуманітарними програмами, започаткованими адміністрацією Байдена. Це стосується, зокрема, людей, які залишили Україну через війну.
Про це розповідає Bloomberg Law.
Речник Департаменту внутрішньої безпеки повідомив, що було накладено адміністративну заборону на всі незавершені запити щодо пільг учасників програми Uniting for Ukraine та аналогічної ініціативи, яка надавала дозвіл на в’їзд мігрантам з Куби, Гаїті, Нікарагуа та Венесуели.
Обидві програми передбачали наявність спонсора у США.
Багато з тих, хто отримав схвалення, вже встигли знайти роботу і отримати дозвіл на працевлаштування. Однак призупинення розгляду їхніх запитів може стати на заваді їхнім подальшим крокам до отримання грін-карти чи іншого легального статусу, підвищуючи ризик депортації.
Закон про імміграцію та громадянство надає Департаменту внутрішньої безпеки повноваження тимчасово дозволяти іноземцям в’їзд до США, якщо це виправдано гуманітарними обставинами або значною суспільною користю.
Адміністрація Байдена активно використовувала цю можливість, дозволяючи мігрантам прибути до США до подачі заяви на отримання притулку або візи. Деякі з них також мали право на отримання тимчасового захищеного статусу (TPS), що надає можливість перебувати в США до 18 місяців, якщо повернення до рідної країни є небезпечним.
У січні президент Трамп видав указ про припинення програм категоричного гуманітарного допуску, зокрема ініціативи для мігрантів із Куби, Гаїті, Нікарагуа та Венесуели. Після цього Служба громадянства та імміграції США припинила надавати гуманітарний допуск українцям та афганцям, які рятувалися від режиму Талібану.
Ця ситуація також торкнулася програми возз’єднання сімей, яка охоплює громадян Колумбії, Еквадору, країн Центральної Америки, Гаїті та Куби, що мають родичів у США.
У Департаменті внутрішньої безпеки зазначили, що заморожування пільг діятиме до завершення перегляду програм для перевірки на можливе шахрайство, загрози громадській безпеці чи національній безпеці.
Читайте на цю тему: Українські біженці у США занепокоєні призупиненням імміграційних програм