Канада повинна більше допомагати Україні заради себе. Думка

Дата:

Канада може і повинна зробити більше зараз – не лише заради України, а й заради себе – щоб не платити пізніше найвищу ціну за захист фундаментальних принципів закріплених у Статуті ООН.

Таку думку висловив Евген Чолій, президент Громадської організації «Україна-2050», почесний консул України в Монреалі, президент Світового конгресу українців (2008-2018) у статті для Укрінформу.

За даними Ukraine Support Tracker Кільського інституту світової економіки, німецького науково-дослідного інституту, військова допомога Канади для України в розмірі 1,93 млрд євро (приблизно 2,86 млрд канадських доларів) у період з 24 січня 2022 року по 29 лютого 2024 року позиціонує Канаду на 9-му місці серед країн, які надали Україні військову допомогу, після США (43,08 млрд євро), Німеччини (10,04 млрд євро), Великої Британії (5,27 млрд євро), Данії (4,78 млрд євро), Нідерландів (3,85 млрд євро), Польщі (3,00 млрд євро), Швеції (2,74 млрд євро) і Франції (2,69 млрд євро).

Серед цих країн половина (США, Німеччина, Велика Британія та Франція) випереджають Канаду за рівнем ВВП, а друга половина поступається Канаді.

В обмін на це Україна стала живим щитом, який захищає Захід, включаючи Канаду, від ненаситного експансіонізму росії, який інакше призвів би до Третьої світової війни.

Дійсно, 7 березня 2024 року Президент США Джо Байден визнав цю сувору реальність у своїй промові «Про стан держави»: «За кордоном путін з росії крокує, вторгаючись в Україну та сіючи хаос по всій Європі та за її межами. Якщо хтось у цій залі думає, що путін зупиниться на Україні, запевняю Вас, він цього не зробить. Але Україна може зупинити путіна, якщо ми підтримаємо Україну та надамо зброю, яку вона потребує для захисту. Це все, що Україна просить».

Таким чином, якщо її не зупинить Україна, росія ввійде в країну-члена НАТО, змусивши Канаду до війни, оскільки стаття 5 Північноатлантичного договору передбачає, що напад на будь-яку країну-члена НАТО буде розглядатися як напад проти всіх них, включаючи Канаду.

Героїчно захищаючи свою та європейську територіальну цілісність, Україна вже заплатила найвищу ціну десятками тисяч жертв серед військових та цивільного населення, у тому числі дітей, незмірними людськими стражданнями, спричиненими російськими актами геноциду, та масовими руйнуваннями внаслідок невпинних атак росії ракетами та дронами. Загальна вартість реконструкції та відновлення в Україні наприкінці 2023 року оцінюється в 486 мільярдів доларів США протягом наступного десятиліття за оцінками Уряду України, Групи Світового банку, Європейської Комісії та ООН.

22 вересня 2023 року під час візиту до Канади Президента України Володимира Зеленського Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що «Канада буде підтримувати Україну стільки, скільки потрібно».

Однак у бюджеті Канади на 2024 рік передбачено суму в 1,6 мільярда канадських доларів протягом п’яти (5) років, починаючи з 2024-2025 року, для надання летальної та нелетальної військової допомоги Україні. Це означає близько 320 мільйонів канадських доларів на рік протягом наступних п’яти років або лише 22% військової допомоги, яку Канада надавала Україні протягом кожного з перших двох років повномасштабної війни росії проти України, яка почалася 24 лютого 2022 року.

Навіть до цього бюджету ряд країн виділяли Україні значно більше військової допомоги, ніж Канада. Бюджет Канади на 2024 рік створить ще більшу диспропорцію у військовій допомозі Україні між цими країнами та Канадою.

Канада може і повинна зробити більше зараз – не лише заради України, а й заради себе – щоб не платити пізніше найвищу ціну за захист фундаментальних принципів закріплених у Статуті ООН.

Читайте також: Європейці почали вважати українців своїми: як не проґавити унікальний шанс?

Джерело: Укрінформ

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Редакція Platform вітає з Великоднем

Христос Воскрес! Дорогі українці, щиро вітаємо вас із світлим святом Великодня! У цей особливий час...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »