Гроші для ЗСУ від США “загальмували”: йдеться про понад $50 млрд

Дата:

Зростаюча популярність кандидатки в президенти США Камали Гарріс знизила перспективи швидкого узгодження умов надання Україні кредиту в розмірі 50 млрд доларів. Про це пише Politico із посиланням на низку посадовців.

Повідомляється, що раніше перспектива президентства Дональда Трампа підштовхнула посадовців США та ЄС відкласти розбіжності, щоб завершити процес надання кредиту до кінця року. Але перспектива перемоги Гарріс зняла частину нагальності з цього питання. Тоді посадовці побоювалися, що Трамп розірве кредитну угоду і скоротить допомогу Україні, натомість зараз вони вважають, що кандидат від Демократичної партії навряд чи зробить щось подібне у разі своєї перемоги.

Кредит для України був узгоджений на рівні групи урядів G7 в червні, але ЄС і США продовжують розходитися в думках щодо деталей, пише видання.

Оскільки переважна більшість активів, заморожених після вторгнення рф в Україну в лютому 2022 року, знаходиться в Європі, Вашингтон вимагає від ЄС гарантувати, що вони залишатимуться замороженими доти, доки москва не виплатить Україні повоєнні репарації. Таким чином, США не опиняться на гачку виплати кредиту, якщо активи будуть розморожені.

Але цю вимогу ЄС важко виконати, оскільки вона вимагає одностайності, а кілька європейських країн виступають проти.

Крім цього, виникла проблема з іще однією частиною американських грошей для України. Одразу декілька громадських організацій США звернулися до Держдепартаменту з проханням якнайшвидше використати для допомоги Україні решту 6,2 мільярда доларів, які доступні у межах президентських повноважень до кінця бюджетного року, що спливає 30 вересня.

“Якщо суму не використають, то це може стати тривожним сигналом щодо підтримки України з боку США”, – прокоментувала представниця Союзу українок Америки Ірина Анпілогова для “Голосу Америки”.

Такі організації, як Nova Ukraine, Leleka Foundation та 107 відділення Союзу українок Америки сформулювали свої звернення до Дерджепу.

На фоні останніх жорстоких атак росії по українських містах, організації зауважують: без цих коштів українські міста можуть ще сильніше постраждати, що призведе до кризи біженців, яка вплине як на Європу, так і на Сполучені Штати.

“Літо 2024 року стало найбільш смертоносним з початку війни, з незліченними жертвами серед цивільного населення. Кожен долар життєво важливий для захисту українського цивільного населення та критичної інфраструктури, – каже лідерка об’єднання українок з Каліфорнії.

Лідер організації “Nova Ukraine” Ігор Марков у коментарі Голосу Америки зауважив: “Мільярди доларів схвалених Конгресом коштів для України, термін яких вийшов у попередні роки – це втрачена можливість забезпечити американську зброю та боєприпаси для підтримки героїчних захисників. Ми закликаємо адміністрацію запобігти такому закінченню терміну дії в 2024 році та повідомити Конгрес, що кошти, що залишилися, все ще потрібні”.

Якщо нинішні темпи “просідань” в асигнуваннях збережуться до 30 вересня, то приблизно 5,7 млрд доларів залишаться невикористаними, попереджає і організація Razom for Ukraine.

“Вкрай важливо, щоб президент Байден використав свої повноваження, щоб вилучити решту активів, виділених Україні, до дати закінчення терміну дії 30 вересня. Ми закликаємо Державний департамент негайно діяти, щоб запобігти вичерпанню терміну дії цих активів і повідомити Конгрес, щоб забезпечити їх використання для зміцнення оборони України”, – мовиться у зверненні.

Раніше Камала Гарріс вперше висловила позицію щодо України.

Джерела: Голос Америки, Politico

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »