Вибори у США: українські експерти – про Камалу Гарріс та її шанси

Дата:

Хоча Камалу Гарріс поки не висунули офіційною кандидаткою від демократичної партії на виборах президента США, більшість експертів вважають, що це вже вирішено. Українські експерти прокоментували, які в неї шанси проти Трампа, і чи буде вона “кращим майбутнім” для України.

Гарріс змогла за добу зібрати рекордну суму донатів американців на виборчу кампанію – 80 мільйонів доларів. Також її кандидатуру підтримали більше 2,5 тисяч делегатів-демократів, пише Associated Press. Інших кандидатів офіційно не називають.

Як оцінюють шанси Камали Гарріс на перемогу над Дональдом Трампом американські ЗМІ та соціологи – читайте тут.

Чого очікувати Україні, якщо Гарріс переможе?

Очільник “Інституту Американістики”, аналітик “Інтерньюз-Україна” Владислав Фарапонов вважає, що в Гарріс такі ж шанси, як і в Байдена. Як розповів він УНІАН, дуже важливо, хто буде з нею як кандидат у віце-президенти.

“Бо є проблема тих штатів, які хитаються. Тих, хто не постійно голосує за одну з партій, а підтримують різних кандидатів – то від демократів, то від республіканців. Якщо Камала Гарріс обере (у віце-президенти, – ред.) когось саме з таких штатів, зокрема, приміром, губернатора Пенсильванії Джошуа Шапіро, то це може вплинути на загальний результат в листопаді”, – каже експерт.

“Загалом голосування, які відбуваються останнім часом у США, є доволі протестними. Тобто, грубо кажучи, виборці підтримують певного кандидата, щоб не підтримувати його опонента. Наприклад, голосують за будь-кого з демократів, щоб не голосувати за Трампа”, – пояснив Фарапонов.

Що стосується того, хто з кандидатів у президенти США кращий для нашої країни, не можна ставити питання настільки категорично, каже аналітик. Оскільки Україні важливо зберегти та збільшити американську підтримку.

“Хто її забезпечить і на яких умовах, складно сказати. Сам по собі президент не виділяє допомогу, Білий дім адмініструє ту допомогу, яка готується Конгресом. Тому якщо говорити про Україну, то майже все залежатиме від складу Сенату та Палати представників”, – розповів Фарапонов.

Олексій Голобуцький, заступник директора “Агентства моделювання ситуацій” вважає, що можливе обрання Гарріс, ймовірно, означатиме для України посилення байденівської “стратегії невизначеності і малих кроків”.

“Підтримка до кінця” на словах та максимальне затягування рішень на практиці. Штучна прив’язка українського питання до геть інакших проблем, внутрішніх і зовнішніх, – і у такий спосіб заморожування рішень взагалі.

З такого пункту зору егоцентричний і імпульсивний Трамп набуває привабливості. Бо він може раптом вирішити покласти край наїздам путіна, Ірану, ХАМАС чи Ина – і розпорядитись про максимально жорстку відповідь. Гарріс на таке не піде за жодних обставин”, – вважає експерт.

Ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін говорить про антирейтинг Камали Гарріс та за що її можуть критикувати, зокрема, команда Трампа. Йдеться, зокрема, про її відповідальність за південний кордон США, на якому ускладнилась ситуація з мігрантами.

“Щодо південного кордону, я думаю, республіканці зараз її битимуть руками, ногами, зубами — всім, що в них там є. І тут Камалі дуже важливо підготувати не лінію захисту, а лінію нападу. Наскільки я знаю, таку лінію зараз і готують. Інакше її, звісно, розмажуть. Зараз тема південного кордону така ж важлива, як економіка”, — сказав Клімкін в ефірі Radio NV.

Трамп чи Гарріс: на чиєму боці будуть українці?

Політолог Володимир Фесенко зазначив, що на виборах у США українська сторона не підтримуватиме ані Гарріс, ані Трампа. Оскільки головне у тому, щоб Америка зберегла стабільність, силу та лідерську роль, а для України – зберегти двопартійну підтримку.

“У кожного з кандидатів є свої переваги та свої недоліки. Вибір зробить американський народ, а ми працюватимемо з будь-яким переможцем”, – наголосив він у коментарі РБК-Україна.

За словами експерта, викликом можуть стати розбіжності у стані Республіканської партії. Де є як прихильники підтримки України, які критикують Байдена та демократів за обережність, так і противники будь-якої допомоги. А висування Джей Ді Венс на посаду віце-президента США лише зафіксувало такі ризики.

З демократами, вважає Фесенко, простіше і передбачувано, на відміну від Трампа. Гарріс “збереже лінію Байдена щодо України” з усім позитивом та негативом.

Читайте також: Донька іммігрантів та противниця російської агресії: що відомо про Камалу Гарріс

Джерела: Associated Press, УНІАН, РБК-Україна, Главком, Radio NV

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Символ Лондона на межі змін: 25 років London Eye

Лондонське Око (London Eye), також відоме як Колесо Тисячоліття (Millennium Wheel), є одним із найвідоміших...

Де українцям шукати житло у США: найкращі ресурси та поради

Переїзд до Сполучених Штатів — це завжди виклик, особливо якщо це сталося раптово, як у...

Подібне до цього
Схоже

Translate »