В очікуванні “смертельного літа”: що писали ЗМІ про Україну на вихідних

Дата:

Цього літа на Україну та росію, ймовірно, чекають великі втрати з обох боків; крім цього над нашою державою висить серйозна фінансова криза. Про ці новини та інші події – в нашому традиційному дайджесті щопонеділка.

Для України та росії попереду смертельне літо з малою надією на великі здобутки, – WSJ

В Україні очікується “смертельне літо”, впродовж якого збройні сили рф можуть спробувати прорвати лінію фронту. Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal від 30 червня.

“Лінія фронту стає місцем кривавого шахового матчу, в якому кожна сторона пересуває фігури в пошуках переваги, не поступаючись при цьому позиціями в інших місцях”, – зазначає WSJ.

Неназваний високопоставлений силовик розповів, що завдання України — утримувати позиції, застосовуючи західну зброю. Водночас росія, ймовірно, продовжить жертвувати особовим складом заради незначних здобутків на фронті.

В умовах, коли лінія фронту практично не рухається, обидві сторони намагаються використовувати глибокі удари, щоб отримати перевагу напередодні зими, пише видання. Так, росія завдає ударів по електростанціях та інших об’єктах інфраструктури України, що призвело до відключення електрики в багатьох містах. Також росія завдає ударів по українських оборонних позиціях за допомогою плануючих авіабомб.

Тим часом Україна, маючи мало шансів домогтися найближчими місяцями чогось більшого, ніж утримання лінії фронту, націлює на Крим ракети дальнього радіусу дії, надані США.

“У той час як росія все ще домагається певних успіхів на полі бою, складається відчуття, що українці доволі стратегічно грамотно наносять удари і пересуваються, і тримають себе в руках”, – сказав високопоставлений представник Міністерства оборони США.

Неназваний представник служби безпеки повідомив, що Україні вдалося накопичити достатньо сил для компенсування втрат та створення деяких резервів. Однак, з його слів, для початку будь-якого великого наступу потрібно в кілька разів більше.

В України є місяць, щоб уникнути дефолту, – The Economist

Видання The Economist пише, що війна завдає важкої шкоди економіці України. ВВП країни на чверть менший, ніж напередодні вторгнення путіна, НБУ виснажує золотовалютні резерви, а російські атаки на об’єкти інфраструктури погіршили прогнози зростання.

МВФ хоче, щоб Україна домовилася про списання боргу, але за час, що залишився, угода малоймовірна.

Якщо Україна оголосить дефолт, це свідчитиме про тривожну нестачу віри приватних інвесторів у зобов’язання Заходу, і в довгостроковій перспективі це може обернутися катастрофою для відновлення країни, йдеться в тексті.

У Києва закінчуються гроші, але кредитори залишаються непохитними. Власники облігацій не отримували жодних виплат від України з 2022 року. З початком російського вторгнення вони погодилися на дворічний мораторій, але 1 серпня його дія завершиться і треба буде платити за рахунками.

Сценарії подальших дій, на думку The Economist, – два: або Україна домовиться про відтермінування сплати боргу, або таки оголосить дефолт, і це буде доволі скоро.

США не бачать Україну в НАТО сьогодні, – Зеленський

США не підтримують надання Україні запрошення в НАТО сьогодні, щоб «не дратувати» путіна, заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю The Philadelphia Inquirer.

За його словами, «членство України в НАТО сьогодні не підтримують ані чинний президент Джо Байден, ані кандидат у президенти США Дональд Трамп».

«Ми розуміємо, що Білий дім не готовий дати нам запрошення. Вони говорять про це відкрито. Про це говорить президент Байден. А Трамп говорить, що якби не НАТО, то і війна могла б не початися. Ми з вами чуємо обидві думки двох партій. І це говорить про те, що всі не бачать сьогодні Україну в НАТО. На жаль», – сказав він.

Однак, за словами Зеленського, він «не підтримує таку американську політику та вважає її шляхом назад». Тож «якщо НАТО не хоче сьогодні брати Україну у свій союз, то Україна просить дати їй все, щоб вона могла сама захистити себе від агресії рф», наголосив президент.

Читайте також: Без світла і тепла до 20 годин на добу: невтішний сценарій зими в Україні від ВВС

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »