Адміністрація президента Дональда Трампа тимчасово припинила розгляд усіх імміграційних заяв мігрантів із Латинської Америки та України, які раніше отримали дозвіл на в’їзд до США за програмами часів Джо Байдена.
Таке рішення ухвалене через занепокоєння щодо шахрайства та загроз безпеці, повідомили CBS News два американських чиновники.
Призупинення розгляду заяв: що відомо
Ця заборона діятиме на невизначений термін, поки влада перевіряє можливі випадки шахрайства та вдосконалює процедури перевірки безпеки. Це рішення викликає занепокоєння серед тисяч мігрантів, які подали документи на легалізацію свого статусу в США.
Точна кількість людей, які постраждали від цього рішення, невідома. Однак обмеження стосується кількох програм, запроваджених адміністрацією Байдена, які дозволяли в’їзд до США за спеціальною процедурою гуманітарного «паролю».
Раніше ця процедура дозволяла швидко надавати дозвіл на в’їзд іноземцям, які потребують термінового захисту. Тепер команда Трампа звинувачує попередню владу у зловживанні цією практикою.
Які програми потрапили під обмеження?
14 лютого керівник Служби громадянства та імміграції США (USCIS) Ендрю Девідсон підписав директиву про «адміністраційну паузу» для всіх заяв, поданих мігрантами, які вже перебувають у США за трьома програмами Байдена.
Серед них:
- Програма Uniting for Ukraine – створена для українців, які рятуються від російського вторгнення. За цією програмою в США в’їхали близько 240 000 українців.
- Програма CHNV – дозволяла громадянам Куби, Гаїті, Нікарагуа та Венесуели (приблизно 530 000 осіб) в’їжджати до США за спонсорською підтримкою американських громадян.
- Програми для родинного возз’єднання – для громадян Колумбії, Еквадору, країн Центральної Америки, Гаїті та Куби, які мали родичів у США та чекали на отримання грін-карт.
Оскільки більшість прибулих за цими програмами отримували лише тимчасові дозволи на роботу та захист від депортації (зазвичай на два роки), багато з них подали додаткові заяви на постійний статус – зокрема на Temporary Protected Status (TPS) для українців, гаїтян і венесуельців, статус біженця або грін-карту.
Однак після нового рішення USCIS чиновники більше не можуть розглядати жодні заявки від мігрантів, які приїхали за програмами Байдена.
Читайте також: Призупинення U4U в США: посол назвала альтернативну програму для українців