Трамп не бажає надавати Україні більше допомоги і бачити її в НАТО, – WP

Дата:

Президент Дональд Трамп саботує власну ідею міцного миру в Україні: насправді він не бажає надавати Україні більше допомоги, не кажучи вже про американські війська; він також не хоче, щоб Україну прийняли до НАТО.

Про це пише оглядач відділу європейських справ видання The Washington Post Лі Хокстедер.

Що стосується контролю за можливим припиненням вогню і гарантуванням безпеки України, глава Білого дому вважає, що це проблема Європи, додає автор.

З одного боку це справедливо, адже багато європейців вважають війну росії в Україні екзистенційною загрозою; на противагу американцям. Тож було цілком логічно, коли, згідно з повідомленням в газеті The Wall Street Journal, Трамп запропонував, щоб після досягнення домовленості про припинення вогню європейські війська були присутні в Україні, щоб захистити український суверенітет, стримуючи майбутні російські атаки.

“Але Трамп, можливо, саботує свою власну мету – завершити катастрофічну війну, яка наближається до своєї третьої річниці: він не пов’язує кінці з кінцями”, – сказав Ян Техау, німецький аналітик з питань безпеки.

Трамп справедливо закликає європейців збільшити витрати на свої армії та брати на себе більшу відповідальність за свою безпеку. Але те, що він вимагає зараз, виходить за рамки дозволеного. Переконати європейців ризикувати прямим зіткненням з російськими силами стало б найскладнішою вимогою, яку американський президент ставить перед союзниками за останні десятиліття, вважає оглядач.

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що для стримування майбутніх російських атак знадобиться щонайменше 200 тисяч європейських солдатів на додаток до власних сил Києва. Це неймовірно велика сила, яку Європа не може зібрати, принаймні зараз.

“Навіть найнижчі оцінки – від 40 до 50 тисяч європейських сухопутних військ – призведуть до серйозного навантаження на країни, в тому числі на Британію, чиї збройні сили скоротилися до історичного мінімуму або майже до нього”, – пише Хокстедер.

Водночас європейські чиновники розпочали переговори про створення сил для захисту України. Це може бути певна комбінація британських, французьких, голландських, скандинавських і балтійських військ, серед інших, додає оглядач.

Оглядач також зазначає, що Європа не може зупинити війну в Україні самостійно. А Сполучені Штати не можуть успішно завершити її без європейських військ. Співпраця і взаємозалежність є ключовими – якщо або коли буде досягнуто перемир’я шляхом переговорів.

“Але замість того, щоб заохотити європейських союзників і дати зрозуміти, що Вашингтон прикриє їхню спину, Трамп обрушився на них з агресією і зловживаннями”, – пише Хокстедер.

Йдеться також про нахабне втручання і зневага до ключових союзників США з боку Ілона Маска, якого європейські чиновники зі зрозумілих причин вважають довіреною особою Трампа. Маск гучно просуває радикальні європейські політичні партії, які будуть найбільш опозиційними до будь-якої сили, що гарантуватиме припинення вогню і захищатиме Україну.

Звичайно, у Трампа є й інший варіант. Замість того, щоб шукати домовленості про припинення вогню під гарантією європейських сил, він може просто покинути Україну, припинивши військову допомогу.

“Але це може перетворити Україну на Афганістан Трампа. Це також стало б сигналом для Китаю та інших супротивників, що Вашингтон слабкий”, — підсумував оглядач. 

Читайте також: Політолог – про ультиматум Трампа і чи піде Путін ва-банк у війні з Україною

Джерело: The Washington Post

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Символ Лондона на межі змін: 25 років London Eye

Лондонське Око (London Eye), також відоме як Колесо Тисячоліття (Millennium Wheel), є одним із найвідоміших...

Де українцям шукати житло у США: найкращі ресурси та поради

Переїзд до Сполучених Штатів — це завжди виклик, особливо якщо це сталося раптово, як у...

Покинула роботу в Лондоні та повернулась до Києва: історія українки

Вісім років за кордоном, блискуча кар’єра у топових міжнародних компаніях і… несподіване рішення повернутися додому....

«Це ваш особистий код»: як писанка стала містком між Україною і Канадою

Чи може мистецтво об’єднувати людей, незалежно від їхнього походження? Безумовно. У Саскатуні жителі міста масово...

“Мистецтво не поза політикою”: українці в Лондоні й Чикаго блокують повернення росіян на сцену

Чи може сцена бути нейтральною, коли за лаштунками — війна? Поки росія руйнує театри й...

Подібне до цього
Схоже

Translate »