Трамп не бажає надавати Україні більше допомоги і бачити її в НАТО, – WP

Дата:

Президент Дональд Трамп саботує власну ідею міцного миру в Україні: насправді він не бажає надавати Україні більше допомоги, не кажучи вже про американські війська; він також не хоче, щоб Україну прийняли до НАТО.

Про це пише оглядач відділу європейських справ видання The Washington Post Лі Хокстедер.

Що стосується контролю за можливим припиненням вогню і гарантуванням безпеки України, глава Білого дому вважає, що це проблема Європи, додає автор.

З одного боку це справедливо, адже багато європейців вважають війну росії в Україні екзистенційною загрозою; на противагу американцям. Тож було цілком логічно, коли, згідно з повідомленням в газеті The Wall Street Journal, Трамп запропонував, щоб після досягнення домовленості про припинення вогню європейські війська були присутні в Україні, щоб захистити український суверенітет, стримуючи майбутні російські атаки.

“Але Трамп, можливо, саботує свою власну мету – завершити катастрофічну війну, яка наближається до своєї третьої річниці: він не пов’язує кінці з кінцями”, – сказав Ян Техау, німецький аналітик з питань безпеки.

Трамп справедливо закликає європейців збільшити витрати на свої армії та брати на себе більшу відповідальність за свою безпеку. Але те, що він вимагає зараз, виходить за рамки дозволеного. Переконати європейців ризикувати прямим зіткненням з російськими силами стало б найскладнішою вимогою, яку американський президент ставить перед союзниками за останні десятиліття, вважає оглядач.

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що для стримування майбутніх російських атак знадобиться щонайменше 200 тисяч європейських солдатів на додаток до власних сил Києва. Це неймовірно велика сила, яку Європа не може зібрати, принаймні зараз.

“Навіть найнижчі оцінки – від 40 до 50 тисяч європейських сухопутних військ – призведуть до серйозного навантаження на країни, в тому числі на Британію, чиї збройні сили скоротилися до історичного мінімуму або майже до нього”, – пише Хокстедер.

Водночас європейські чиновники розпочали переговори про створення сил для захисту України. Це може бути певна комбінація британських, французьких, голландських, скандинавських і балтійських військ, серед інших, додає оглядач.

Оглядач також зазначає, що Європа не може зупинити війну в Україні самостійно. А Сполучені Штати не можуть успішно завершити її без європейських військ. Співпраця і взаємозалежність є ключовими – якщо або коли буде досягнуто перемир’я шляхом переговорів.

“Але замість того, щоб заохотити європейських союзників і дати зрозуміти, що Вашингтон прикриє їхню спину, Трамп обрушився на них з агресією і зловживаннями”, – пише Хокстедер.

Йдеться також про нахабне втручання і зневага до ключових союзників США з боку Ілона Маска, якого європейські чиновники зі зрозумілих причин вважають довіреною особою Трампа. Маск гучно просуває радикальні європейські політичні партії, які будуть найбільш опозиційними до будь-якої сили, що гарантуватиме припинення вогню і захищатиме Україну.

Звичайно, у Трампа є й інший варіант. Замість того, щоб шукати домовленості про припинення вогню під гарантією європейських сил, він може просто покинути Україну, припинивши військову допомогу.

“Але це може перетворити Україну на Афганістан Трампа. Це також стало б сигналом для Китаю та інших супротивників, що Вашингтон слабкий”, — підсумував оглядач. 

Читайте також: Політолог – про ультиматум Трампа і чи піде Путін ва-банк у війні з Україною

Джерело: The Washington Post

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Британія інвестує кошти в доступне житло: що це дасть українцям?

£39 мільярдів — саме стільки уряд Великої Британії вже виділив на будівництво соціального та доступного...

Новий обмін: повернулися важкопоранені та тяжкохворі полонені

Сьогодні, 12 червня, відбувся черговий етап обміну полоненими між Україною та Росією. Додому повертаються наші...

Українка, народжена в Британії, несе українську культуру у світ

Софія виросла серед британських звичок і побуту, але ніколи не почувалася чужою до своєї української...

Україна повернула з росії полонених: фокус на молодих захисниках

9 червня Україна та Росія знову обмінялися полоненими, про що офіційно заявили міністерства оборони обох...

Історія корінного американця, який воює за Україну

25-річний Едісон Kosmos — корінний американець із племені черокі, який зараз воює у складі 108-ї...

Які дитячі книги роками популярні серед британців

Від пустотливого драконів до кроликів—ці історії вже давно стали класикою Британіії, яка об’єднує покоління. Вони...

Що думають британці про “мир” путіна та Україну в НАТО: опитування

Абсолютна більшість британців вважають, що Україна не повинна погоджуватися на «умови миру», які висуває росія....

Історія емігрантки: український театр Strum UA презентує нову виставу в Калгарі

Переїзд у нову країну — це завжди виклик, особливо якщо тебе до цього змусила війна....

Візи для українців: експертка – про найскладніші країни та типові помилки

Галина Передерій — візова консультантка та громадська активістка, яка з перших днів повномасштабної війни допомагає...

4 головні українські події в Лондоні в червні 2025 року

Довгоочікуване повернення гурту СКАЙ, легендарний фестиваль «Червона Рута», літній фестиваль Kupala Party та благодійний стендап-тур...

Подібне до цього
Схоже

Translate »