Топ-15 міфів про імміграцію до Канади

Дата:

Імміграція до Канади може здаватися складним і лякаючим процесом, оточеним численними міфами та хибними уявленнями. Ці омани часто стримують людей від втілення їхньої мрії про життя в цій чудовій країні.

Перспектива переїзду до Канади приваблює експатів з різних куточків світу. У 2021 році до країни переїхала рекордна кількість іммігрантів – 405 000 іноземців. Цей показник перевищив попередній річний рекорд, який був встановлений у 1913 році – 400 900 осіб. 

Ось час розвіяти деякі з найпоширеніших міфів про які пише VisitWorld.Today.

Міф №1: Пропозиція про роботу (job offer) є обов’язковою для в’їзду до Канади

Насправді є декілька способів приїхати до Канади: як турист, студент, тимчасовий працівник або ви можете іммігрувати на постійне місце проживання. Студентам та туристам не потрібний job offer. Деякі тимчасові візи дійсно вимагають пропозиції про роботу, однак не всі. Для більшості федеральних професійних програм наявність job offer від канадського роботодавця не є суворою вимогою для участі. Пропозиція про роботу може підвищити ваші бали, але його наявність не є обов’язковою.

Міф №2: Імміграційна програма обмежує місце проживання

В Канаді 10 провінцій та 3 території. Кожна з них має власні провінційні номінальні програми з імміграції (Provincial Nominee Programs). Провінції самі встановлюють вимоги на ці програми та самі вирішують, яких кандидатів пускати. Кінцевим результатом кожної імміграційної програми є отримання статусу постійного жителя Канади. Після отримання резидентства ви можете проживати та працювати в будь-якій точці країни.

Міф №3: Друг чи далекий родич може спонсорувати вашу поїздку до Канади

Громадяни Канади або резиденти мають право спонсорувати свого чоловіка/дружину з яким перебуває в офіційному чи цивільному шлюбі, дітей віком до 22 років, батьків, бабусь або дідусів. Вас не може спонсорувати сестра, тітка, дядько, двоюрідний брат, друг чи інший родич, за винятком вкрай рідкісних умов.

Міф №4: Іммігранти є тягарем для економіки Канади

Насправді імміграційне законодавство Канади спрямоване на залучення талановитих фахівців. Дана стратегія є корисною для розвитку економіки країни. Більшість іноземців, які мігрують до Канади мають дипломи в різних областях, а також привозять з собою досвід та нові знання. Вони є безцінним активом, який забезпечує Канаді конкурентну перевагу на світовому ринку.

За статистикою, на кожні 10% зростання імміграції припадає 1% зростання експорту. Великий відсоток підприємств, які належать іммігрантам активно експортують свої товари на світовий ринок, тим самим стимулюючі зростання канадської економіки. 

Міф №5: Іммігранти забирають роботу у канадців

Насправді через відсутність канадського досвіду іммігрантам, на перших етапах після переїзду, доволі складно конкурувати на ринку праці з канадцями. Досвід, який експати отримують у рідних країнах в більшості випадках не прирівнюється до канадського.

Міф №6: Професіонали, які отримали міжнародне навчання, не такі кваліфіковані, як канадські

Сорок відсотків (40%) спеціалісті, які іммігрували до Канади після отримання професійної підготовки за кордоном, зараз працюють у тій же сфері. Перш ніж вони зможуть працювати за обраною професією в Канаді, ці експерти повинні пройти комплексне навчання, отримати додаткову акредитацію та пройти суворе тестування, щоб продемонструвати, що вони так само підготовлені, як і канадські професіонали.

Міф №7: З іммігрантами збільшується рівень злочинності в Канаді 

За даними Міжнародного центру реформи кримінального права та політики у сфері кримінального правосуддя, іммігранти значно нижчі залучаються до кримінальної поведінки, ніж громадяни Канади. Багато новоприбулих до Канади шукають безпеки для себе та своїх сімей, рятуючись від труднощів, з якими зіштовхнулись у рідних країнах. 

Міф №8: Імміграція до Канади повʼязана з великою кількістю труднощів

Насправді Канада є однією з найбільш привітних країн для іммігрантів і пропонує кілька шляхів імміграції для іноземців. Безумовно, процес переїзду може бути доволі складним. Після переїзду експати зустрічаються з ще більшою кількістю проблем: труднощі з пошуком роботи, мовні бар’єри, брак ресурсів, у тому числі доступу до державних послуг та соціальних програм, пошук доступного житла, звикання до холоду, більшість ніколи не стикалися зі снігом і льодом, труднощі з отриманням нових водійських прав, боротьба з дискримінацією, вивчення законів Канади.

Міф №9: Можна оформити посвідку на постійне проживання в Канаді, якщо придбати нерухомість

Наразі не існує імміграційної програми, пов’язаної з купівлею нерухомості в Канаді. Тому ви не можете іммігрувати до Канади, лише при придбанні житлової, комерційної чи промислової нерухомості.

Міф №10: Мені не потрібен іспит IELTS, щоб іммігрувати до Канади як інвестор

Всі іноземці, які мігрують до Канади, повинні відповідати імміграційним вимогам щодо знання мови. Ви можете вибрати між IELTS General Training або CELPIP для іспитів з англійської мови; або TEF або TEF для іспитів з французької мови. 

Міф №11: Можна подати заявку на отримання канадської стартап-візи, навіть якщо бізнес-ідея несправжня

Говорячи про канадську візову програму для стартапів, ідея має бути справжньою. Це означає, що бізнес-ідея має бути інноваційною, вона має показати, як вона може створювати робочі місця для канадців і конкурувати в глобальному масштабі. Хоча фінансові інвестиції також важливі, сама бізнес-ідея має відповідати вимогам програми. 

Міф №12: Нелегальні іммігранти не платять податки

Нелегальні іммігранти не можуть легально працювати і, отже, не можуть платити податок на прибуток. Однак вони можуть сплачувати податки на майно, а також усі відповідні податки з продажів, але не мають права на всі послуги та переваги, за які ці податки фактично сплачують.

Іммігранти без статусу сплачують HST, податки на майно, внески в CPP, а також можуть мати номери соціального страхування. Тимчасові іноземні працівники, заявники на отримання статусу біженця та постійні жителі сплачують усі податки, але не можуть отримати доступ до багатьох послуг на основі свого статусу. 

Міф №13: Деякі канадські програми бізнес-імміграції допомагають отримати канадський паспорт швидше, ніж інші

Процедура отримання громадянства однакова для учасників всіх бізнес-програм. Подати заявку на отримання громадянства можна через 3 роки після оформлення посвідки на проживання. 

Міф №14: В Канаді є лотерея отримання дозволів на проживання

Спеціальна імміграційна лотерея в Канаді відсутня.

Міф №15: Підготувати документи до Канади можна самостійно

Безумовно іноземцю необовʼязково звертатись до представника для подання заявки на імміграцію до Канади. 

Кандидатам доступні всі необхідні ресурси для заповнення та подання заявки. Проте підготовка заявки на імміграцію — трудомісткий процес, який може забрати багато часу та зусиль. Велика кількість заявок відхиляється щороку, оскільки вони були неповними чи неточними.

Канада – високорозвинена та безпечна країна, яка пропонує громадянам та мігрантам гідний рівень життя та карʼєрні перспективи. Канада відкрита до нових мешканців. Тепер, знаючи основні міфи про імміграцію до Канади спланувати подорож буде набагато легше. 

Читайте також, 4 грошові пільги CRA для новоприбулих у Канаді.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Доля українців у руках Трампа: що буде далі з біженцями у США

Політика президента Дональда Трампа щодо імміграції тримає в невизначеності тисячі українців, які знайшли тимчасовий прихисток...

Історія Кейт Коваль – української зірки баскетболу, яка емігрувала до США

Ім'я Катерини (Кейт) Коваль стає все більш відомим у світі американського жіночого баскетболу. Уродженка Києва...

Ексдипломат США навчає українців англійської: його враження та поради

Колишній американський дипломат Джон Гамільтон, який 28 років працював у Державному департаменті США, безкоштовно викладає...

“Диктаторів треба перемогти”: ексдепутат парламенту Британії приєднався до ЗСУ

Колишній депутат британського парламенту приєднався до Українського інтернаціонального легіону, щоб допомогти у боротьбі з росією....

США хочуть, щоб Україна провела вибори

Сполучені Штати хочуть, щоб Україна провела вибори, можливо, до кінця року, особливо, якщо Київ зможе...

Американці, які живуть у Канаді відмовляються від громадянства США

Понад десять років уродженець Вісконсіна Дуглас Коугілл допомагав американцям у Канаді розібратися зі складною процедурою...

Віза до Британії: українським біженцям дозволили бути спонсорами для своїх дітей

Відсьогодні уряд Солученого Королівства дозволив українським біженцям бути спонсорами для своїх неповнолітніх дітей, які народились...

Українцям, які прибули до Канади за CUAET, краще переходити на інші візи – ЗМІ

Конгрес українців Канади попереджає, що багато з 300 тисяч українців, які прибули до країни за...

Депортація мігрантів зі США: чи загрожує це українцям?

На тлі новин про початок масової депортації іммігрантів зі США багато українців могли також замислитися, чи не...

“Годинник цокає” для понад 100 тисяч українців у Канаді – The Star

Багато переміщених українців у Канаді зіткнулися з серйозними проблемами з отриманням необхідних документів. Про це...

Подібне до цього
Схоже

Translate »