Тисячам українських біженців у Британії загрожує втрата роботи: деталі

Дата:

Українські біженці у Британії втрачають роботу та чують відмови на співбесідах через те, що термін дії їхніх візових дозволів спливає. Про це пише видання the Telegraph.

Схема продовження дозволу в Україні Ukrainian Permission Extension (далі UPE), яка запрацює 4 лютого, дозволяє українським біженцям з наявним дозволом залишатися у країні ще впродовж 18 місяців. Але згідно з нинішніми правилами, ті, хто тікає від російського вторгнення та отримали право на проживання у Великій Британії, повинні чекати місяць до закінчення терміну візи, щоб подати запит на продовження.

Обмеження призвело до того, що з українцями вимушено розривають трудові договори або не пропонують співбесіди на тлі невизначеності, створеної системою, йдеться в публікації.

Міністрів внутрішніх справ закликали краще спілкуватися з роботодавцями, щоб забезпечити «безперервність працевлаштування» для українських біженців.

За даними благодійної організації Opora, яка допомагає українцям у Британії, 15% біженців заявили, що їхній статус працевлаштування під загрозою через систему UPE.

Близько 20 тисяч із 214 тисяч українських біженців, які прибули до Великобританії з березня 2022 року, можуть зіткнутися з такими проблемами.

«Мій контракт анульовано»

З 33-річною українкою Яною Проніною розірвали постійний контракт на викладацьку посаду в лондонському коледжі через невизначений візовий статус.

«Спочатку мені було важко знайти роботу, тому що моя українська кваліфікація була недостатньою. Я закінчив курс підготовки вчителів у Лондоні за власний кошт після того, як центр зайнятості мені відмовив у фінансуванні. Спочатку я влаштувалася на роботу через агентство, а через рік знову пройшла співбесіду на ту саму посаду безпосередньо в коледжі, – розповідає вчителька англійської. – Я отримала постійний контракт, але через два місяці його було анульовано через те, що термін дії моєї візи офіційно закінчувався в червні 2025 року. Наразі я працюю за строковим контрактом».

Ще один 49-річний біженець, який побажав залишитися анонімним, сказав, що його роботодавець відмовився продовжити трудовий контракт, який має закінчитися цього місяця. Чоловік працює в Лондоні адміністратором з продажу.

«Мені сказали, що не можуть продовжити його, тому що моє право на роботу діє лише до травня 2025 року. Я пройшов конкурс із 30 претендентів на посаду. Зараз я розсилаю своє резюме, але після перевірки права на роботу мене навіть не запрошують на співбесіди».

Алекс Собель, голова загальнопартійної парламентської групи з питань України, сказав, що він обговорював це питання з міністрами внутрішніх справ.

«Я думаю, що Міністерство внутрішніх справ і Міністерство житлового будівництва, громад і місцевого самоврядування повинні співпрацювати з Департаментом бізнесу і торгівлі, щоб спілкуватися з роботодавцями, щоб забезпечити безперервність працевлаштування українців», – сказав посадовець.

Він додав, що уряд повинен дати фірмам «впевненість у тому, що вони продовжуватимуть працевлаштовувати українців, які використовують життєво важливі навички, особливо в тих областях, де у нас брак робочої сили».

Українські біженці заповнили вакансії в певних секторах, таких як сільське господарство та готельний бізнес, і пан Собель попередив, що проблеми з UPE також можуть створити економічну проблему для Великобританії.

«Бюрократично вимушена невизначеність»

Опитування, проведене «Опорою» серед понад 3000 українських біженців, також показало, що чотири відсотки отримали відмову в оренді приватного житла через візи.

Стен Бенеш, керуючий директор благодійної організації, сказав The Telegraph: «Підтримка, надана українцям, які тікають від конфлікту через українські візові схеми, заслуговує схвалення, і продовження на 18 місяців дуже вітається. Однак поточний процес продовження візи ризикує підірвати потенціал цих схем у тому, щоб люди могли будувати стабільне та самодостатнє життя у Великобританії.

Цей період бюрократично вимушеної невизначеності перед їх продовженням змушує українців погоджуватися на короткострокові та неякісні рішення. Якщо не буде вжито заходів, щоб полегшити людям пошук і збереження відповідної роботи та житла на довгострокову перспективу, ті самі можливості, які розроблені, щоб запропонувати ці схеми, ризикують виявитися недосяжними».

Прем’єр Кір Стармер пообіцяв «залізну» підтримку Україні, оскільки війна з росією триває.

Спочатку українські візові схеми дозволяли біженцям залишатися у Великій Британії протягом трьох років, термін дії першого терміну закінчився в березні 2025 року.

Система UPE, яка запрацює в лютому, була приведена у відповідність до більшості імміграційних схем, згідно з якими особи можуть подати заявку на продовження свого перебування лише протягом 28 днів після закінчення терміну дії попередньої візи.

Ті, хто подадуть заявку до закінчення терміну дії існуючої візи, матимуть дозвіл на перебування у Великобританії, доки не буде прийнято рішення щодо їхнього UPE.

Речник уряду сказав: «Ми визнаємо важливість забезпечення певності та безпеки для українців та їхніх родин у Великобританії. Ті, хто має право залишитися у Великобританії за схемою продовження дозволу в Україні (UPE), збережуть право на роботу та доступ до житла тут. Ми продовжуємо співпрацювати з ключовими зацікавленими сторонами та партнерами, щоб запевнити українців у тому, що їхні права та пільги збережуться згідно з ВНО, забезпечуючи повну інформацію орендодавців та роботодавців. З моменту незаконного вторгнення володимира путіна в Україну ми запропонували або розширили притулок для понад 300 000 українців та їхніх сімей, і наша підтримка продовжуватиме отримувати українців, які її найбільше потребують».

Читайте також: Оновлені імміграційні правила для українців у Британії: головні зміни

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

Подібне до цього
Схоже

Translate »