Оновлені імміграційні правила для українців у Британії: головні зміни

Дата:

26 листопада британський уряд оновив імміграційні правила стосовно українських схем. Деякі зміни набудуть чинності у грудні, більшість – у лютому 2025 року. Розповідаємо про головне.

Попри протилежні чутки, програма Homes for Ukraine залишатиметься відкритою та необмеженою для тих, хто хоче подати заявку на притулок у Великобританії.

Зміни стосуються нової схеми для українців Ukraine Permission Extension, яка запрацює в лютому наступного року, та деяких схем і документів, термін дії яких завершується. Детальніше про це – далі.

Ukraine Permission Extension

Про створення нової схеми Ukraine Permission Extension (UPE) оголосили в лютому 2024 року. Таким чином українці, які мають дозвіл за однією з українських схем, зможуть продовжити свій дозвіл ще на 18 місяців.

Спеціальна схема забезпечить ті самі права та права на доступ до роботи, пільг, охорони здоров’я, оренди житла та освіти, які українці мали за існуючими схемами. Щоб їх зберегти, вам обов’язково треба подати заявку до закінчення терміну дії поточного дозволу, а також перебувати в UK.

UPE не надаватиметься автоматично! Прийом заявок відкриють 4 лютого 2025 року! Подача – безкоштовна, заявки прийматимуться протягом останніх 28 днів після закінчення терміну дії поточного дозволу, щоб забезпечити українцям достатньо часу для подачі заявки на участь у схемі.

Розгляд заявок займе до 8 тижнів. На час розгляду ви збережете всі поточні права та легальний статус.

Виїжджати під час розгляду не можна, бо це скасує вашу заявку на UPE. Якщо ви були відсутні у Британії тривалий час, то рішення будуть прийматись індивідуально. 

Українці на мітингу в Лондоні. фото: Support Ukraine / London Euromaidan

Остаточне закриття схеми Ukraine Extension Scheme

У травні цього року уряд закрив Ukraine Extension Scheme (UES) для всіх осіб, за винятком дітей, які народилися у Великобританії, а їхні батьки мають або мали відповідні документи. Після відкриття схеми UPE на початку 2025 року UES повністю закриють, а заявки щодо дітей, народжених у Британії надалі подаватимуться через Ukraine Permission Extension. Попередній дозвіл при цьому отримувати не потрібно.

Скасування permission to travel letters (PTT)

Крім того, з 13 лютого 2025 року припиняться використання безстрокових листів із дозволом на подорож (PTT) для власників віз за українськими схемами.

Листи PTT були видані в рамках виняткового процесу подачі заявок на біометричну відстрочку, запровадженого у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну, щоб дозволити тим, хто тікає від війни, швидко дістатися до притулку в UK. Цей процес було закрито для нових заявників ще минулого року.

Тепер усі заявники, які подали документи, повинні відвідувати візовий центр (VAC) за межами Британії, щоб надати свої біометричні дані перед поїздкою.

Зміни в маршруті Long Residence

Дозволи, отримані за схемами підтримки України (включно з UPE), не будуть враховуватися для постійного проживання за схемою Long Residence. Це відповідає позиції українського уряду, який заохочує повернення громадян після завершення війни.

Зміни щодо Long Residence набудуть чинності 18 грудня 2024 року.

Деякі оновлення правил щодо дітей

  • Програма Ukraine Extension Scheme, яка діє для дітей українців із візами Ukraine Scheme, які народилися на території Британії, закривається з 4 лютого 2025. Після цієї дати для дітей треба буде подавати заявку на Ukraine Permission Extension Scheme (UPE).

Поки що немає жодного рішення чи послаблення правил для дітей українців з Ukraine Scheme, якщо такі діти народилися за межами Британії. Привезти таку дитину до країни наразі дуже складно, зазначають благодійні організації, які допомагають українцям у Сполученому Королівстві.
  • Якщо українська дитина проживає у Великій Британії разом зі своїм батьком і обидва мають дозвіл згідно з українськими схемами, але, наприклад, закінчуються в різний час, то період дозволу дитини, наданого їй відповідно до UPE, буде узгоджено з періодом дозволу їхніх батьків (термін буде прирівняно до довшого терміну дії візи одного з батьків).
  •  Уряд Британії наголошує на необхідності належного догляду та житлових умов для дітей, які перебувають у країні без батьків. У таких випадках потрібна згода матері чи батька на поточні умови проживання дитини. Це актуально для батьків, які вирішили виїхати з країни, залишивши дитину тут.

Читайте також: Британія запроваджує eVisa: нові правила прибуття до країни

Джерела: Electronic Immigration Network, Opora

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

В уряді спростували міфи щодо множинного громадянства

Навколо законопроєкту про множинне громадянство в Україні з’явилася низка міфів та розгорілося чимало суперечок. Чи...

Українці зможуть мати два паспорти: Рада проголосувала за множинне громадянство

Україна простягає руку своїм громадянам у світі: 18 червня Верховна Рада в цілому ухвалила закон...

Українці в Британії ризикують втратити прихисток після 2026 року

Без шляху до легалізації українські родини опиняються в пастці — між війною вдома і невизначеністю...

Обвалився цілий під’їзд: наслідки страшної атаки рф по Києву (фото)

Українська столиця та інші міста оговтуються після однієї з наймасштабніших атак рф за весь час...

Суд США відтермінував депортацію 187 тисяч українців, але ризик ще є

У США відновлюється обробка тисяч імміграційних заяв українців, які раніше опинилися у правовій пастці. Як...

Цього тижня в Лондоні – літній український фестиваль Kupala Party

Вже наприкінці цього тижня Лондон збере українців і друзів України на яскравий фестиваль Kupala Party,...

Америка без прикрас: путівник для тих, хто вирушає вперше

Стереотипи про США — річ вкрай живуча. Ми уявляємо собі Нью-Йорк крізь призму серіалів, Лос-Анджелес...

Переїзд до Лондона: гайд для тих, хто хоче жити як місцевий

Лондон — це не просто столиця Великої Британії. Це всесвіт зі своїми правилами, звичками, темпом...

Британія інвестує кошти в доступне житло: що це дасть українцям?

£39 мільярдів — саме стільки уряд Великої Британії вже виділив на будівництво соціального та доступного...

Новий обмін: повернулися важкопоранені та тяжкохворі полонені

Сьогодні, 12 червня, відбувся черговий етап обміну полоненими між Україною та Росією. Додому повертаються наші...

Подібне до цього
Схоже

Translate »