Тарас Чмут – про перспективи війни, втрати і перемогу в 2024 році

Дата:

Директор найбільшого благодійного фонду “Повернись живим” Тарас Чмут в інтерв’ю військовій кореспондентці Наталії Нагорній розповів про перспективи й очікування у 2024 році, та чи варто розраховувати на перемогу вже цього року.

Для початку коротка довідка. Тарас Чмут – військовий аналітик, морський піхотинець, ветеран АТО, засновник “Українського мілітарного центру”, голова фонду “Повернись живим”, який першим з благодійних організацій отримав дозвіл купувати летальне озброєння. У 2022 році Чмут потрапив у список Forbes “30 до 30”.

Отже, Чмут впевнений, що Україна не зникне у будь-якому випадку і готова боротися ще багато років. Він називає перспективи втратити Донеччину реальними, але радить головну увагу зосередити на поверненні Криму і пояснив, чому.

“Україна не може перемогти росію прямими атаками”

“Ніхто не очікував, що ми в лютому 2022 не посиплемося і навіть почнемо наступати. Що в березні ми не підемо на поступки. Що ми не здамося. Що ми не країна, яка боїться сильну й потужну росію. Ми готові боротися багато років, з великими втратами, але готові”, – сказав Чмут.

Він також додав, що Україна не може перемогти росію, діючи за її тактикою та атакуючи позиції напряму. На його думку, Київ має проводити більш сміливі операції, як це сталося в районі Кринок Херсонської області.

“У той момент це виглядало дуже зухвало, сміливо, неочікувано. Коли я почув про цю ідею, я подумав, що це інший рівень, це не йти в лоб. Це складно, але перемога не буває простою. І це про цю історію. Чому не вдалося? Якість підготовки забезпечення… Плацдарм має бути достатнім для налагодження нормальної логістики. Очікування були вищі, ніж як вийшло. Але це смілива операція. Коли ми діємо нелінійно – у нас є шанси на перемогу. Якщо ж ми думаємо, що сидячі на лінії зіткнення, ми вб’ємо 150 мільйонів росіян і виграємо, то цього не буде”, – вважає експерт.

“Крим може стати як правобережжя Херсонщини”

На думку Тараса Чмута, Сили оборони не мають триматися за населенні пункти за всяку ціну, якщо це зашкодить Україні стратегічно. Насамперед, йшлося про Донеччину. Він оцінює імовірність втрати Донецької області “реальною”, але наголошує, що це не дорівнює програшу у війні:

“Очевидно, це неприємно, боляче відступати, втрачати. Але якщо ми хочемо виграти війну, ми маємо керуватися розумом, а не емоціями. Не хочеться нікому покидати населені пункти, але ми не маємо вважати за норму обнулення великих військових частин чи цілих зведень за те, щоб принципово щось тримати”.

Він вважає, що для України наразі найбільше зусиль треба зосередити на тимчасово окупованомк Криму.

“По-перше, він український і ми не маємо жодних обмежень з реалізації військового потенціалу на окупованій території. По-друге, Крим – це ідеологічно символічне місце для рф, для її режиму і пропаганди. І кожен удар – це не просто знищені люди і техніка, це удар по російській імперії, самовпевненості”, – каже експерт. 

За словами ветерана АТО, якщо Київ отримає вдосталь озброєння, то зможе ізолювати півострів і перетворити його на “правобережжя Херсонщини” для окупантів, “коли росіяни не вийдуть, вони будуть вмирати, терпіти, але їм буде дуже складно”.

“Адже логістика, літаки збиваються чи знищуються на аеродромах, морем ви багато не забезпечите. Це буде проблема і це дуже гарна точка для нас, куди ми маємо докладати зусилля”, – пояснив Чмут.

Чи закінчиться війна в 2024 році?

Щодо допомоги від США, Чмут сказав, що це дозволить Україні продовжити боротьбу проти росії ще щонайменше на один рік. При цьому він додав, що потреба у волонтерській допомозі, зокрема чим і займається фонд “Повернись живим”, не зникне, оскільки “держави, інституції, великі машини – вони повільні, інертні, бюрократичні. Волонтерський рух працює точково, він гнучкий, швидкий і доволі часто там, де потрібно”.

“Мені б дуже хотілося, аби наша допомога була не потрібна. Але це неможливо, навіть якби виділили не 61, а 161 мільярд доларів. Це не є взаємозамінними процесами. Це процеси, які доповнюють одне одного”, – пояснив Чмут.

Насамкінець, Чмут не виключає, що російсько-українська війна може закінчитися цьогоріч:

“Все можливо, ми живемо у світі, де можливо будь-що. Після 24 лютого 2022 року, я думаю, всі мали б сприймати світ як такий, що можливо будь-що. Тому, а раптом…”.

Читайте також: “Нас чекає важкий період, але Україна не програє” – Буданов в інтерв’ю ВВС

Джерело: ТСН

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »