Що буде з українцями в Британії: низка проблем через невизначеність

Дата:

Поки війна в Україні триває, тисячі біженців у Сполученому Королівстві застрягли в підвішеному стані через невизначеність щодо подальшого перебування в країні. З 4 лютого 2025 року вони зможуть подати заявку на продовження візи ще на 18 місяців.

Однак схема Ukraine Permission Extension може стати дилемою для тисяч біженців, йдеться в публікації PoliticsHome.

Наразі в Британії перебувають 300 тисяч українців. Оскільки значна частина з них прибули приблизно в березні 2022 року, термін дії багатьох із їхніх трирічних віз може закінчитися до отримання рішення щодо їхньої заявки на програму продовження. Міністерство внутрішніх справ повідомляє, що рішення щодо заявок «як правило» будуть отримані протягом восьми тижнів.

Важко знайти та зберегти житло і роботу, бо майбутнє непевне

Ця прогалина може призвести до того, що 100 000 людей зіткнуться з невизначеністю, оскільки вони наразі не можуть довести роботодавцям і орендодавцям, що вони можуть залишитися у Великобританії після березня. Як наслідок, їм важко знайти та зберегти житло та роботу.

За словами Анни Дезик, заступниці голови Об’єднання українців у Великій Британії (СУБ), багатьох українців «просять залишити свої домівки, не маючи можливості продовжити термін договорів оренди або неможливості продовжити їх роботу».

«Це конфлікт політики уряду: з одного боку, вони намагаються заохотити людей бути незалежними та залишити своїх спонсорів, а з іншого боку, вони не дають їм доказів можливості залишитися в країні».

Ірина Терлецька, одна з очільників СУБ і голова Асоціації українок, сказала, що СУБ намагається домогтись певних гарантій для українців та їхніх орендодавців чи роботодавців, щоб покрити потенційну прогалину, утворену схемою Ukraine Permission Extension.

Хоча вона визнала, що Міністерство житлового будівництва, громад та місцевого самоврядування (MHCLG) «робило все можливе», щоб підтримати біженців на місцях, вона сказала, що Міністерство внутрішніх справ — це «трохи інша справа»:

«Вони не бажають створювати прецеденти щодо загальної імміграційної політики чи імміграційних правил, і вони трохи хитрі щодо того, що вони можуть, а що не можуть робити».

Активістка Марія Романенко візначила значну «невизначеність» щодо подальших планів уряду, включно з тим, хто може мати право на програму UPE.

Для багатьох українців державна підтримка вже була неоднозначною. Незважаючи на те, що українські схеми спочатку описувалися міністрами як «всеохопна підтримка», багато британських господарів були здивовані рівнем відповідальності, яку вони повинні були взяти на себе за своїх гостей, наприклад допомогти їм зареєструватися у лікаря загальної практики, отримати банківський рахунок, підписатися на Universal Credit і знайти школу для своїх дітей.

Українці стикаються з психологічними проблемами і шахрайством

За словами Лорен Скотт, головного виконавчого директора британської благодійної організації Refugees at Home, існує «справжня стурбованість», що пошук альтернативних маршрутів, як залишитись у країні, призводить до того, що деякі українці стають жертвами шахраїв. Як стало відомо PoliticsHome, благодійні організації надали уряду приклади виманювання грошей в українців шахраями, які стверджували, що вони можуть пришвидшити схему продовження віз.

«Коли люди невпевнені, вони стають уразливими для всіляких шахраїв», — Підтверджує Ірина Терлецька.

Невизначеність навколо схеми продовження візи також доповнює складну картину травм і проблем із психічним здоров’ям, яких зазнали українські біженці.

Згідно з даними організацій, які допомагають українцям в UK, домінуючими проблемами серед українських біженців є посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), депресія, тривога та розлади харчової поведінки, які посилюються через те, що родина все ще живе та бореться з триваючою війною в Україні, боротьбою з культурними та мовними бар’єрами, незахищеністю щодо їхніх віз, фінансів, житла та роботи.

Діти особливо страждають від невизначеності, яка оточує їх життя у Великобританії. Чимало біженців відмічають цькування у школах, якого зазнають їхні сини й доньки. Тим часом українські батьки не знають, яку підтримку отримають у разі повернення в Україну, і чи повертатись взагалі, враховуючи те. що діти майже три роки адаптовувалися до навчання в Британії.

Українці не знають, чи дозволять їм залишатись назавжди, чи доведеться повертатись

Той факт, що багато українців зараз мають намір залишитися, є довгостроковою проблемою для урядів обох країн.

Міністерство внутрішніх справ Британії має на меті скоротити кількість міграції, і український уряд хоче, щоб її громадяни повернулися для відновлення країни після закінчення війни. Багато планів уряду та місцевої влади щодо схем в Україні ґрунтувалися на припущенні, що війна триватиме кілька місяців. Але оскільки війна затягується, виникає багато запитань щодо довгострокових планів щодо цього «тимчасового» прихистку.

«Українці не знають, осідати, починати намагатися будувати кар’єру чи відкривати власну справу, тому що не знають, скільки це триватиме», – сказала Анна Дезик.

Для неї та кожного іншого українця, який спілкувався з PoliticsHome, мир і стабільність здаються далекою дорогою. З наближенням третьої річниці повномасштабної війни всіх українців хвилює те, що війна зникає зі свідомості суспільства.

AUGB і St Mary’s – це лише деякі з організацій, чиї державні гранти закінчуються в перші місяці 2025 року, і Дезик висловлює занепокоєння, що «допомога почне розмиватися». Через тиск з державного бюджету їх попередили, що грантове фінансування навряд чи буде повторено.

Вона поставила під сумнів, як оновлені схеми дозволів працюватимуть у довгостроковій перспективі та чи зрештою буде спосіб подати заяву на резидентство. Наразі пропозиція притулку для українців має тимчасовий характер і не передбачає поселення у Великобританії.

Читайте також: Уряд Британії оголосив про зміни у візових схемах для українських біженців: основні пункти

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »