Британець Джон Тінісвуд у віці 111 років став найстарішою людиною у світі. Він був найстарішим живим чоловіком у світі з 29 червня до 25 листопада 2024 року. Чоловік пережив дві світові війни і став свідком незліченної кількості історичних подій.
Шлях Тінісвуда до того, щоб стати найстарішою людиною, не лише свідчить про його життєстійкість, але й пропонує цінну інформацію про секрети довгого й здорового життя. Про це повідомляє Farmingdale Observer.
Довгожитель радив дотримуватися балансу
Джон Тінісвуд народився 26 серпня 1912 року в Ліверпулі. У цьому місті він зустрів і свою дружину Блодвен.Пара познайомилася на танцях і згодом одружилася в 1942 році. Джон пізніше згадував, що то його найкращі спогади.Джон прожив 44 роки в шлюбі з Блодвен, вона померла в 1986 році.

Під час Другої світової війни Тінісвуд служив у корпусі Королівської армії, відповідаючи за управління фінансами, а також за організацію постачання продовольства та пошук солдатів, які зникли безвісти.Після тривалої кар’єри бухгалтера Джон Тінісвуд вийшов на пенсію у 1972 році. Попри поважний вік, чоловік залишався напрочуд незалежним. Він сам розпоряджався фінансами і підтримував мобільність.Його здатність залишатися активним була ключовим фактором довголіття. Філософія довгого життя Тінісвуда напрочуд проста – це поміркованість у всьому.Він радив уникати будь-яких надмірностей, чи то в їжі, чи то в питті, чи то у фізичній активності.
“Якщо ви занадто багато п’єте, занадто багато їсте, занадто багато ходите та й узагалі занадто багато чогось робите, зрештою ви постраждаєте”.
Цей збалансований підхід, схоже, став ключем до його довголіття.Його харчові звички були напрочуд прості. Тінісвуд не дотримувався якогось певного режиму харчування, натомість їв те, що йому дають. Однак щоп’ятниці ввечері він балував себе улюбленою стравою – рибою з картоплею.
Тінісвуд вважав, що довголіття – це не лише фізичне здоров’я. Вирішальну роль відіграє його ментальне ставлення до життя. Він підкреслював важливість розширення свого світогляду й завжди докладати максимум зусиль у будь-якій справі.
“Завжди робіть все, що в ваших силах, незалежно від того, вчитеся ви чогось чи навчаєте когось”, – казав чоловік.
Тінісвуд дотримувався прагматичного погляду, вважаючи, що тривалість життя значною мірою визначена наперед. Цей баланс між активною життєвою позицією та прийняттям природного перебігу життя може сприяти його загальному благополуччю.
Джон Тінісвуд помер у британському будинку для догляду за літніми людьми лише через кілька місяців після встановлення рекорду Гіннесса.
Щороку отримував вітальні листівки від королеви Великої Британії
14 років поспіль Джон щороку отримував листівку на день народження від королеви Єлизавети II, яка була майже на 14 років молодша за нього.
Джон все життя був уболівальником ФК Ліверпуль. Він дожив до всіх восьми перемог свого клубу в Кубку Англії.
У нього залишилася донька Сьюзен, четверо онуків – Аннушка, Маріса, Тобі та Руперт і троє правнуків – Табіта, Каллум і Нієв.
Члени родини сказали, що батько, дід і прадід мав багато гарних якостей. Він був розумним, рішучим, сміливим, спокійним за будь-яких кризових подій, а також талановитим у математиці та чудовим співрозмовником.
Читайте також, П’ять секретів довголіття від 110-річної мешканки Каліфорнії