Росія б’є по українських дітях: шпальти світових ЗМІ сьогодні

Дата:

У фокусі світових видань сьогодні – результати російських атак 8 липня по всій Україні, внаслідок яких загинуло щонайменше 33 людей. Найбільше – 22 в Києві, де ракети влучили у дитячу лікарню “Охматдит”, медцентр та житлові будинки.

росія заперечує нанесення ударів по цивільній інфраструктурі, наполягаючи на тому, що удари були спрямовані по військових об’єктах. Проте численні фото постраждалих дітей та лікарів, які сьогодні побачив весь світ, доводять протилежне.

За даними ДСНС, станом на 19:00 33 людей у Києві та області, на Дніпропетровщині та на Донеччині загинули і ще 140 дістали поранення.

“Серед об’єктів, які постраждали, була дитяча лікарня “Охматдит”, що завдало значних збитків одному з найважливіших педіатричних закладів країни. Дітей, які там лікували, евакуйовували крапельницями на руках, – передає британське ВВС. – Лікар у лікарні сказав, що момент удару ракети був “як у фільмі”, з “сильним світлом, а потім жахливим звуком”.

Газета Guardian пише, що її кореспондент на власні очі побачив “багатьох молодих хворих на рак під час евакуації, дехто був ледве одягненим і з прикріпленими до них медичними трубками”.

“Таня Лапшина, медсестра травматологічного відділення, де вибухом зірвало фасад, розповіла, що вдалося перевести всіх дітей у бомбосховище. Вона сказала: “Це був повний хаос. Діти були в паніці, плакали в бункері. Для цього немає слів. Це жахливо. Мене все ще трясе”, – ідеться в репортажі видання.

“З початку війни, яка триває вже третій рік, російські офіційні особи регулярно заявляли, що сили Москви ніколи не атакують цивільну інфраструктуру в Україні, незважаючи на те, що кажуть офіційні особи в Києві, а також звіти Associated Press”, – зазначає канадське CTV News.

У публікації йдеться, що “через кілька годин після першого удару інша сирена повітряної тривоги змусила багатьох із них (пацієнтів “Охматдиту, ред.) поспішити до лікарні. Під світлом ліхтарика темними коридорами притулку матері несли на руках своїх забинтованих дітей, а медичні працівники несли їх на каталках. Волонтери роздавали дітям цукерки, щоб спробувати заспокоїти дітей.

“Моя дитина налякана. Цього не повинно відбуватися, це дитяча лікарня”, — сказала журналістам Марина Плосконос, розплакавшись. Її 4-річному синові в п’ятницю зробили в цій лікарні операцію на хребті. – розповідає видання.

Удари по Україні завдаються саме напередодні саміту НАТО у Вашингтоні, зауважив військовий оглядач ВВС Джонатан Біл.

“Ці скоординовані російські ракетні удари по Україні відбуваються якраз напередодні саміту НАТО у Вашингтоні. Військова підтримка України вже була головною темою порядку денного, але тепер буде більше відчуття невідкладності.

“Багато хто вважатиме, що час атак, імовірно, замовлених президентом путіним, не є збігом, оскільки лідери НАТО відзначають 75-річчя Альянсу. Ці останні удари підкреслюють прохання президента Зеленського (якого запросили взяти участь у саміті) щодо посилення протиповітряної оборони, зокрема, батареї Patriot виробництва США. Це одні з небагатьох систем, які здатні перехоплювати найсучасніші російські ракети, такі як “Кинджал”, – вказує експерт.

Кореспондент BBC у москві, Стівен Розенберг, зауважив: “У кремлі минулої п’ятниці я слухав президента росії путіна, який стверджував, що підтримує ідею “дипломатичного вирішення” війни в Україні. Він розповів про свою так звану “мирну ініціативу”. Лише через три дні це: один із найнищівніших ударів росії по Україні за останні місяці. Досить контрастний.

У заяві міністерства стверджується, що російські військові націлили лише на “українські військово-промислові об’єкти та авіабази, і звинувачують у руйнуванні Києва українську ППО. Жодної згадки про те, що якби росія взагалі не запускала ракети по Україні, Україні не потрібно було б використовувати свою протиповітряну оборону”.

Читайте також: Як надати підтримку близьким під час обстрілів, якщо ви за кордоном: поради психолога

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Редакція Platform вітає з Великоднем

Христос Воскрес! Дорогі українці, щиро вітаємо вас із світлим святом Великодня! У цей особливий час...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »