Щороку 27 січня у світі вшановують пам’ять мільйонів загиблих під час Голокосту – геноциду євреїв та інших соціальних груп нацистами в період з 1933 по 1945 роки.
ООН започаткувала Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, щоб світ ніколи не забував про звірства, скоєні Третім рейхом, та приблизно 11 мільйонів невинно убитих жертв цього режиму, пише УНІАН.
В цей день, у 1945 році, солдати 1-го Українського фронту звільнили вʼязнів найбільшого нацистського табору Аушвіц на території Польщі. В Аушвіці та інших концентраційних таборах, які називали “таборами смерті”, людей тримали в антисанітарії, морили голодом і важкою працею. Більшість ув’язнених навіть не доживали до страти, помираючи від хвороб, голоду, тортур.
Україна була однією з найбільш постраждалих від Голокосту територій. У нашій країні найвідомішим місцем масових розстрілів євреїв є урочище Бабин Яр, а також розташований поряд Сирецький концтабір. Точна кількість жертв Бабиного Яру невідома; називаються числа від 70 до 150 тисяч.
Щоб краще дізнатись про Голокост, радимо вам кілька фільмів, які розкривають цю важку тему та особисті трагедії.
Список Шиндлера
Чи не найвідоміший фільм про геноцид євреїв. Ця американська драма знята на основі реальної історії підпрнімецького бізнесмена Оскара Шиндлера, який врятував життя понад тисячі євреїв.
Щедрик
Українсько-польська історична драма про сплетіння доль трьох сім’ей – українців, поляків та євреїв, які жили в Івано-Франківську та враз опиняються на межі життя і смерті, коли потрапляють в окупацію.
Життя прекрасне
Італійська стрічка розповість про єврея, дружину якого відправили до концтабору. І в цій трагікомедії показано, як батько мусить піклуватися про сина, переживати втрату коханої та робити все, аби просто не загинути.
Назви своє ім’я
У фільмі, який було створено в українсько-американській копродукції, показано інтерв’ю з людьми, які не лиши вижили в 1941-1942 роках, а ще врятували життя інших. Історії про Голокост важливо чути та знати, особливо від тих, хто бачив це власними очима.
Хлопчик у смугастій піжамі
Це зворушливий та глибоко емоційний фільм, який через очі восьмирічного Бруно розкриває жахіття Другої світової війни. В центрі сюжету – хлопчики, долі яких кардинально різні. Перша дитина народилася в родині офіцера та коменданта концтабору. А друга – в родині євреїв, які стали в’язнями нацистів. Вони потоваришували, але далі стались дуже непередбачувані події…
Читайте також: Голодомор: 5 фільмів, які розкривають правду про страшний геноцид українців