“Поширюйте за кордоном”: документальний фільм “Довга Доба” Алана Бадоєва тепер доступний на YouTube

Дата:

Нещодавно відбулася телевізійна прем’єра документального фільму Алана Бадоєва “Довга Доба”, який показує реальних людей, життя яких перевернув напад країни-агресора. Зараз же її можна подивитися у YouTube. Фільм доступний для перегляду за кордоном, пише NV.

Після телевізійної прем’єри автори документального фільму “Довга Доба” опублікували його у мережі YouTube. Його доповнили субтитрами англійською мовою і він доступний для перегляду за кордоном.

Алан Бадоєв і автори фільму звернулися до українців із проханням поширювати стрічку серед друзів і знайомих з кордоном.

«Світ має знати, як живуть нині мільйони українців. Відтепер це наша спільна місія — зробити так, щоб голоси українців та їхні сміливі вчинки, задокументовані у фільмі, набули розголосу у різних країнах та часових поясах», — йдеться в повідомленні.

“Довга Доба” — це фільм, тривалістю дві години. До нього увійшли відео, записані українцями на телефони. Загалом режисер Алан Бадоєв переглянув 200 годин хроніки, аби відібрати те, що якнайяскравіше покаже виживання, спротив і життя українців під час війни. Деякі з героїв фільму загинули під час війни.

Спецпоказ стрічки “Довга доба” відбувся в штаб квартирі НАТО

Також відбувся спецпоказ фільму Алана Бадоєва в рамках стратегічного засідання послів та членів НАТО в Брюсселі.

Перед початком трансляції 120-хвилинної хроніки в штаб-квартирі НАТО режисер звернувся до міжнародної спільноти та наголосив на важливості висвітлення подій російської агресії:

“Для того, щоб світ міг відчути себе разом з українцями в тих умовах, в яких ми перебуваємо вже два роки, ми створили “Довгу Добу”, щоб ніхто не зміг переписати нашу історію і сказати, що України не було. Просто зараз наші військові боронять кордони і ціною свого життя дарують нам час, щоб ми могли розповісти світу про Україну. Я хотів би, щоб світова спільнота усвідомлювала, що війна ближче, ніж вам здається. Я вважаю, що саме ви повинні донести до інших ідею про те, що за мир варто боротися”, – закликав Алан Бадоєв.

До слова, після перегляду стрічки посли та представники країн-членів НАТО були приголомшені долями та відвагою героїв “Довгої Доби” та цікавилися, як склалося подальше життя задокументованих українців.

Стрічка “Довга Доба” Алана Бадоєва здобула перемогу на кінофестивалі

Кінофестиваль “Cinema for Victory”, який стартував в Україні, тривав тиждень, провели його коштом меценатів. Ініціатор створення – Держкіно України, а підтримав захід – президент України. На кінофесті показали фільми, зняті під час російсько-української війни. Команда Бадоєва уже розповіла, що віддасть винагороду – а це 100 тисяч гривень – на лікування військових.

Перша леді зізналась, що не змогла додивитися стрічку до кінця

Перша леді Олена Зеленська розповіла, як болісно відреагувала на воєнний документальний фільм “Довга доба”, який був створений режисером Аланом Бадоєвим спільно з телеканалом “1+1 Україна”.

В інтерв’ю журналісту Пірсу Моргану Зеленська зізналась, що не змогла додивитися стрічку до кінця. За словами першої леді, “Довга доба” – емоційно тяжкий фільм, адже заснований на реальних подіях та знятий просто на телефони українців. Олена Зеленська не могла стримати емоцій та плакала. Утім, перша леді все ж таки хоче додивитися “Довгу добу” до кінця, але задля цього потрібно емоційно підготуватися.

“Моя донька дивилася фільм разом з бойфрендом, який родом із Маріуполя. Він і його батьки ховалися в підвалі одного з будинків кілька тижнів перед тим, як їм вдалося виїхати. Він бачив на власні очі, як вбили його сусідів. Я запитала її, як вона витримала це, і вона зізналася, що плакала. Він теж плакав. І інші люди в кінотеатрі плакали”, – розповіла Зеленська.

Перша леді переконана, що документальні фільми про війну обов’язково потрібно дивитися. Хоч це емоційно складно, однак це дає змогу виплеснути негативні емоції. Тож, Зеленська неабияк вдячна творцям документальних воєнних фільмів, які вкотре нагадують світові про війну в Україні та дають змогу проявити свої переживання.

Читайте також, The New Yorker опублікував фільм про українську блогерку-біженкy.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Подібне до цього
Схоже

Translate »