Поміняли Нью-Йорк на ферму і гуцульську хату: історія сім’ї Говардів в Україні

Дата:

Він — американець, який “застряг” під час пандемії COVID-19 в Україні. Вона — одеситка, яка обожнює тварин та українську природу. Анжеліка та Метью Говарди залишили Нью-Йорк та оселилися у карпатському селі Уторопи на Франківщині.

Про те, як українка та американець опинилися в Уторопах, як тут ведуть свій бізнес, чому не виїжджають з України та що їх приваблює на Косівщині найбільше, йдеться в сюжеті Суспільного.

32-річний Метью Говард до 2020 він жив та працював у Нью-Йорку, що у Сполучених Штатах Америки. Коли почалася пандемія COVID-19 й у США почали діяти суворі обмеження, він вирішив знайти країну, де можна було б почуватися вільніше. Так він опинився в Україні… і залишився надовго, зустрівши майбутню дружину.

До зустрічі з Метью 22-річна Анжеліка жила та навчалася музичного мистецтва в Одесі. Пара познайомилася в рідному місті дівчини на дні народженні спільних друзів.

Відтоді, пригадує Анжеліка Говард, вони не розлучалися. Спершу почали жити разом в Одесі, а згодом захотіли переїхати з великого шумного міста в спокійне й тихе. У 2021 році оселилися в Ужгороді, там пара й одружилася. Вони орендували будинок з невеликою ділянкою й завели декількох тварин. Також відкрили свій заклад харчування “Середньовіччя”. Та через вимкнення електроенергії утримувати бізнес стало складно, тож подружжя знову задумалося про переїзд.

“У нас вже на той час були тварини: одна коза, дві вівці й ослик, ще ми взяли чотирьох овець. І ми сиділи з ними вдома. Там було тільки чотири сотки. І ми думали, як було б гарно мати трохи більше землі. І ось YouTube — і пошуки завели нас сюди”, — пригадує українка.

Вони вподобали ділянку в селі Уторопи на Косівщині, де розташовані дві 100-річні гуцульські хати, та викупили її. Одну подружжя відновило та облаштувало для себе, а іншу можуть орендувати всі охочі. Військовослужбовців та ветеранів запрошують пожити в хатинці безкоштовно.

“Косівський район нам дуже подобається. Тут відчувається така цінність історичної місцевості”, — каже Анжеліка.

Анжеліка Говард каже, що намагалися зберегти якомога більше автентичних речей, тож залишили деревʼяну підлогу, старі невеличкі вікна, деякі меблі, піч, косівські писанки та килими, які придбали разом з будинком. Ліжка з гілок дерев змайстрував Метью.

Завели й більше твари, хоча до цього досвіду такого господарства не мали.

Фермерську продукцію Говарди не продають. Все молоко та сир зберігають лише для себе, а також частують відвідувачів ферми. Від тварин використовують хіба що вовну. Нею наповнюють іграшки, які створює власноруч Анжеліка. Загалом на фермі виробляють свічки з вощини, віночки із сіна, ванільний цукор, сироп та екстракт, деревʼяні свічники та кухонні дощечки, а також різні гострі соуси. Їх робить Метью.

“У Нью-Йорку ніхто такого не робить, там люди просто курять сигарети й намагаються заробити гроші, от і все. Ось чому я дійсно люблю Україну, тому що тут я можу робити всякі такі речі. Я б у житті ніколи не подумав, що готуватиму гострі соуси. І це таке терапевтичне заняття, яке приносить задоволення”, — каже Метью Говард.

Американець розповідає, що в Уторопах йому подобається спокійна атмосфера, а також шанобливе ставлення людей до своєї культури.

“У цьому регіоні в будній день можна побачити, що люди одягнені в традиційний український одяг. І я думаю, що це — дуже класно. І справа не тільки в одязі. Мені подобається, що люди продовжують старовинні традиції, тримаються за своє коріння. Особливо в Косові, де місцеві роблять традиційні гуцульські речі”, — каже чоловік.

До слова, в Нью-Йорку Метью мав свою компанію з прокату лімузинів. Він каже: попри те, що багато українців вважають США “землею молочних рік та киселевих берегів”, там треба працювати дуже багато, щоб досягти успіху. І придбати землю біля річки з тваринами в Сполучених Штатах Америки може собі дозволити лише справді багата людина.

Він захоплюється українцями, яким вдалося зберегти свою ідентичність та культуру, особливо зважаючи на те, як упродовж останніх століть їх намагалася зруйнувати росія.

Дивіться детальніше про історію подружжя, переїзд та нове життя на фермі в Україні в сюжеті Суспільного.

Читайте також: Позивний “Голівуд”: історія актора зі США, який приєднався до українських морпіхів

Джерело: Суспільне. Івано-Франківськ

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Подібне до цього
Схоже

Translate »