“Не зробили достатньо”: американські благодійники – про допомогу США Україні

Дата:

Американці, які допомагають Україні в боротбі проти російського вторгнення, кажуть: США зробили недостатньо. Про це йдеться в публікації Associated Press.

Американський філантроп Амед Хан починає кожну свою подорож до України з вираження співчуття щодо тих, хто загинув на війні з часу його останнього візиту. За два з половиною роки його організація надала понад $50 мільйонів допомоги українським цивільним і військовим, які борються проти російського вторгнення.

Ексурядовець і сам особисто їздить на фронт і в постраждалі від війни міста, де спілкується з людьми, що поглиблює його розуміння жахів війни.

США надали понад $59,5 мільярдів військової допомоги з моменту вторгнення рф в 2022 році, але багато хто каже, що потенціал Києва часто був обмежений американською політикою.

Хан та багато інших американців у всьому політичному спектрі США, які підтримують військові зусилля України через фінансову допомогу чи волонтерські дії, кажуть, що Штати — головний союзник України — не зробили достатньо, щоб допомогти Україні перемогти росію. Вони сумніваються, що вибори в США у вівторок змінять це.

«З початку війни Сполученим Штатам вдалося згуртувати союзників на підтримку України, але не так, як це хотілося б, — сказав Хан. — Тому я переконаний, що їхня стратегія полягає не в тому, щоб Україна обов’язково виграла, а росія програла».

«Якщо війна загостриться, значить, ми в ній… і ми навіть не надаємо Україні достатньо для перемоги, — сказав інший американський філантроп Говард Г. Баффет під час нещодавнього, 160го візиту до України з моменту спалаху великої війни. війни. — У нас ніколи не було стратегії, як ми збираємося перемогти росію».

Баффет, республіканець і син інвестора-мільярдера Воррена Баффета, зосереджується на таких гуманітарних потребах, як інфраструктура, сільське господарство та розмінування, і його фонд надав Україні близько 800 мільйонів доларів.

«Якщо Україна не досягне успіху, решта демократичного світу заплатить високу ціну, — сказав Баффет — І той факт, що ми не всі колективно це розуміємо, не бачимо і не діємо відповідно до цього, стане найбільшою помилкою, яка коли-небудь станеться в моєму житті».

Це ж переконання спонукало одного американського добровольця в серпні полетів до Польщі, щоб записатися в український міжнародний легіон.

«Мені здається, що прийняти рішення було важче, ніж мало бути», — каже 35-річний боєць, який попросив назвати його за позивним Смокі згідно з українським військовим протоколом. Колишній бухгалтер без військового досвіду, зараз він служить в одній із українських частин на сході Харківської області.

Смокі, батько двох маленьких доньок, каже, що спостереження за впливом російського вторгнення на українські сім’ї «важким тягарем» для нього.

Поки в США на піку передвиборча кампанія, Смокі каже, що радий бути «подалі від усієї цієї драми». Натомість він зосереджений на підготовці до своєї першої місії в якості піхотинця.

«Ми зв’язуємо Україні руки обмеженнями щодо використання конкретної зброї», – стверджує він. «Таке відчуття, що ми просто затягуємо війну».

Ще один 25-річний боєць-добровольець із Техасу на позивний Діма у 2022 році розпочав тримісячне зобов’язання воювати в Україні, яке згодом перетворилося на зобов’язання років.

Колишній морський піхотинець, він бачив одні з найзапекліших боїв війни, у тому числі найтриваліший за Бахмут, після якого взяв єдину перерву. Коли він повернувся, щоб зустрітися зі своєю родиною та друзями вдома, ніхто не міг пояснити його переживання.

Крім того, «США зараз мають справу з такою кількістю власних проблем, — сказав він. — Тож вони відчувають себе менш схильними надсилати сюди більше наших податкових грошей, і це я розумію. Але як людина, яка була тут з початку війни, я бачу, що це безперечно потрібно».

Хан, який зараз керує близько 300 поточними проектами в Україні, закликав своїх співгромадян США зосередитися на життях, зруйнованих конфліктом в Україні, підкресливши, що результат війни може суттєво вплинути на глобальну безпеку.

Хан сказав, що сподівається, що переможець президентських виборів у США «справді, дійсно приділить більше часу розумінню того, що тут відбувається. Я б закликав того, хто переможе, зробити це, а потім спробувати знайти новий шлях, щоб покласти край цій війні».

На думку експертів та ЗМІ, кандидатка від демократів Камала Гарріс, ймовірно, буде проводити обережну політику, подібну до Байдена, тоді як колишній президент Дональд Трамп, кандидат від Республіканської партії, неодноразово висловлював сумніви щодо допомоги США Україні та може прагнути ще більше обмежити військову підтримку, хоча він також цитував недеталізований план швидкого припинення війни.

Читайте також: Трамп і дилема української діаспори в Пенсильванії: репортаж DW

Джерело: Associated Press

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Символ Лондона на межі змін: 25 років London Eye

Лондонське Око (London Eye), також відоме як Колесо Тисячоліття (Millennium Wheel), є одним із найвідоміших...

Де українцям шукати житло у США: найкращі ресурси та поради

Переїзд до Сполучених Штатів — це завжди виклик, особливо якщо це сталося раптово, як у...

Покинула роботу в Лондоні та повернулась до Києва: історія українки

Вісім років за кордоном, блискуча кар’єра у топових міжнародних компаніях і… несподіване рішення повернутися додому....

«Це ваш особистий код»: як писанка стала містком між Україною і Канадою

Чи може мистецтво об’єднувати людей, незалежно від їхнього походження? Безумовно. У Саскатуні жителі міста масово...

Подібне до цього
Схоже

Translate »