Навігація Канадою крізь призму України: спостереження від українки

Дата:

Оля Клименко українка в Канаді та мама пише у виданні The Honest Talk. про своє перебування у цій країні. Від початку повномасштабного вторгнення в Україну вона разом з дітьми проживає у Канаді. Оля розповідає про свою нову реальність як «вимушених мігрантів».

“Як новоприбулі до Канади, українці стикаються з мозаїкою культур, ландшафтом, який може здатися незнайомим і приголомшливим. Потреба швидко адаптуватися (майже так само швидко, як пакувати валізу) і труднощі інтеграції часто супроводжуються емоціями, починаючи від тривоги до туги за домом. Навігація цією культурною територією схожа на ходьбу по канату, пов’язану зі складнощами. 

У цьому есе я хотіла би розкрити деякі культурні нюанси, з якими стикаються українці в Канаді, запропонувавши розуміння не лише тим, хто переживає цю зміну, але й канадцям, які прагнуть зрозуміти своїх українських сусідів”, – пише вона. 

Читайте далі текст Олі Клименко без змін.

Розуміння українців

Серйозна усмішка. Українці зазвичай посміхаються з поважної причини, це звичка, сформована історією. Це не ознака грубості чи похмурості, а спадщина радянського режиму, коли неприкрите щастя не сприймалося. Є навіть вислів, який перекладається як «посмішка без причини є ознакою дурості».

Коли я тільки почала працювати в Канаді та приєдналася до Vision2Voice, жіночого бізнесу, який підтримує Україну, я навіть поділилася з командою деякими своїми спробами освоїти мистецтво посмішки, викликаючи сміх у моїх колег. Тож так, я згадав, що мій природний вираз обличчя може здатися комусь суворим.

Глибина розмови. Спілкування в Україні не є поширеною практикою. На запитання «як справи» українці можуть детально розповісти про свої почуття, плани та проблеми.

Це свідчить про культурну перевагу змістовної розмови. І як українцю, як тільки я це зрозумів, мені знадобився деякий час, щоб навчитися мистецтву світської розмови.

Мовні бар’єри також можуть бути величезною перешкодою, але практика згладжує процес. Тож я б запропонував українцям прийняти мовну та культурну адаптацію та піти поговорити з сусідами, касирами чи людьми в автобусі.

Відверта розмова. Чекайте чесних і прямих відгуків від українців. Хоча це може здатися суворим, воно часто має на меті надати справжнє, конструктивне розуміння.

Що допомогло мені в наданні конструктивного відгуку, так це техніка, коли я починаю з позитивного відгуку, а потім переходжу до того, що можна покращити, замість того, щоб просто говорити «тобі потрібно змінити те-то».

Фото Олі Клименко з сайту TheHonestTalk

Спостереження за канадцями

Щедрість, відкритість та індивідуалізм. Канадці часто щиро добрі. Це не фасад; це культурне ставлення, сформоване іншим суспільним контекстом. Бути добрим і самим собою не вважається слабкістю, і кожен може вільно виражати свою індивідуальність.

Навпаки, коли я росла, я переживала радянську ідею колективізму. Майже щодня ми чуємо від суспільства, що ВИ приходите останнім. Є навіть російське прислів’я «Я — остання буква алфавіту» — у кирилиці останньою буквою є Я, що означає «я».

І дійсно, нас вчили ніколи не виділятися, ніколи не висловлювати власну думку, а бути частиною системи, знати своє місце і просто виконувати накази.

Лише після того, як Україна нарешті вирвалася зі смертоносних обіймів російського впливу та отримала незалежність у 1991 році, все почало повільно змінюватися, але попереду у нас ще довгий шлях, щоб очиститися від цієї «плісняви ​​колективізму». 

Непряме спілкування. На відміну від українців, які віддають перевагу прямоті, канадці можуть використовувати більш обхідний підхід у своєму спілкуванні, намагаючись зробити все можливе, щоб не зачепити чиїсь почуття, що також іноді називають «обходами навколо даху». 

Різноманітність і інклюзивність. Канадське суспільство пишається тим, що воно різноманітне та інклюзивне. Коротше кажучи, йдеться про однакові правила для всіх і до всіх ставляться однаково.

До людей ставляться з повагою та гідністю незалежно від етнічної приналежності, раси, релігії, походження, статі, сексуальної приналежності чи будь-яких інших ознак. І ця справедливість і повна повага до прав людини роблять цю країну такою дивовижною.

Для людей, які народилися та виросли в Радянському Союзі та навчалися культурі гноблення меншин, ця нова реальність відкриває очі. У радянську добу української історії (російська окупація) такі слова, як людина та права, ніколи не вживалися разом. 

Міграція українців до Канади є чудовою нагодою для культурного взаєморозуміння. Визнаючи та приймаючи наші відмінності, ми можемо налагодити зв’язки та полегшити перехід для тих, хто бореться з новим культурним середовищем.

Це спільна подорож. Для українців, які прагнуть інтегруватися, і канадців, які прагнуть прийняти, ці ідеї діють як компас, щоб орієнтуватися в багатому гобелені канадського суспільства крізь українську призму.

Читайте також, Як не стати “білою вороною” на Британських островах: поради для допитливих.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Що робити, якщо ви втратили PR-картку за межами Канади?

Втратити PR-картку під час подорожі може стати серйозною перепоною для повернення до Канади звичними видами...

Зустріч Зеленського та Трампа у Римі: ключові моменти

26 квітня президент України Володимир Зеленський та президент США Дональд Трамп провели коротку зустріч у...

Українки в Техасі: як дві жінки об’єднують діаспору в Сан-Антоніо

У Сан-Антоніо, штат Техас, живе небагато українців, але це не завадило їм стати потужною силою....

Не платіть наперед: рієлтор про безпечну оренду у Лондоні

У столиці Великобританії, де попит на оренду житла залишається стабільно високим, питання "де жити?" часто...

Життя, які зруйнувала росія: 5 історій після ракетної атаки по Києву

24 квітня 2025 року Київ вкотре прокинувся під звуки вибухів. росія завдала чергового удару по...

“Час спливає”: українці у США бояться, що Трамп вижене їх з країни

Тривога, розгубленість і втрата надії — саме так сьогодні почуваються тисячі українців, які знайшли прихисток...

У Вашингтоні українці готують контрпротест проти “Безсмертного полку” росіян

Російська пропаганда повертається на вулиці Вашингтона: там знову намагаються реанімувати “Безсмертний полк” — показову ходу,...

Без Рубіо, без результату: що зірвало мирні перемови в Лондоні

У той час як світ чекав на прорив у переговорах про припинення війни, зустріч у...

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Подібне до цього
Схоже

Translate »