Минуле й майбутнє у літературі: три книжки, які допоможуть вам збагнути їхню важливість

Дата:

Ігор Бондар-Терещенко стверджує, що минуле й майбутнє однаково важливі для створення нашої реальності. Якщо ми забудемо минуле, ми не зможемо зрозуміти, звідки ми прийшли, і не зможемо планувати майбутнє. А якщо ми не зазирнемо в майбутнє, ми не зможемо вчасно вжити заходів, щоб уникнути небезпеки.

Літературознавеь пропонує три книжки, автори яких, відправивши своїх героїв у мандрівку в часі, пропонують нам самим відкрити для себе минуле й майбутнє. Ми дізнаємося про те, що було, що буде та як нам жити зараз, щоб не втрапити в чергову часову пастку.

Динозаври: історія, яка триває

Майкл Бентон у своїй книжці “Динозаври. Новий погляд” розповідає про те, що ми знаємо про цих давніх тварин. Він починає з того, що динозаври з’явилися в тріасовий період між 252 і 201 мільйонами років тому. А потім йде далі, розповідаючи про те, як динозаври розвивалися та ставали все більш різноманітними.

Бenton стверджує, що динозаври, хоча й вимерли давно, все ще залишаються частиною нашого світу. Вони залишили свій слід у геологічній історії Землі, і їхні рештки досі знаходять у всьому світі.

Книга Бентона написана доступною мовою і містить багато цікавих фактів про динозаврів. Вона буде цікавою як для дітей, так і для дорослих, хто цікавиться історією життя на Землі.

Вероніка Волинська. Екзистенція

У збірці фантастичних повістей Вероніки Волинської “Екзистенція” авторка досліджує теми часу, простору, реальності та людської екзистенції.

У першій повісті, “Епідемія”, майбутнє схоже на апокаліпсис. Кліматична епідемія знищила більшу частину людства, а ті, хто залишився, змушені боротися з зомбі. Юнак на ім’я Тит, який страждає на амнезію, намагається зрозуміти, хто він і що сталося зі світом.

У другій повісті, “Кванто”, герої потрапляють у мандрівку в часі до Середньовіччя. Вони змушені прийняти чужі тіла та жити в іншому часі та просторі. Антон, головний герой, задається питанням, чому вони були відправлені в минуле. Чи це просто розважальний тур, чи вони мають важливу місію?

У третій повісті, “Фуга”, герої знову потрапляють у мандрівку в часі, але цього разу вони відправляються в Небуття. Небуття – це містичне місце, де перебувають душі померлих. Героїв чекають випробування їхньої віри та розуміння реальності.

У всіх трьох повістях авторка звертається до філософських питань про те, що таке реальність, що означає бути людиною і що відбувається з нами після смерті. Вона пропонує читачам замислитися над власним існуванням і місцем у світі.

Марта Веллс. Щоденники вбивцебота. Книжка 1. Всі системи: небезпека

У першій книжці фантастичного циклу “Щоденники вбивцебота” Марта Веллс пропонує читачам зануритися в світ майбутнього, де космічними подорожами та планетарними місіями керують бізнес-компанії. Командам дослідників надають у супровід вартових андроїдів, але в суспільстві, де контракти укладають із тими, хто запропонує найнижчу ціну, не надто переймаються безпекою.

На одній із далеких планет команда науковців веде дослідження під наглядом наділеного самосвідомістю вартмеха, який хакнув свій модуль контролю і називає себе (але не вголос) вбивцеботом. Він не прагне тісних стосунків із людьми і по-справжньому хоче лише одного: аби його залишили самого на достатньо тривалий час і він міг розібратися в собі.

Та коли з іншою дослідницькою групою стається лихо, вчені та їхній вбивцебот мусять докопатися до правди, щоб вижити.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

Подібне до цього
Схоже

Translate »