Як почати 2024 рік? Поради та техніки від психолога

Дата:

Початок Нового року в багатьох асоціюється з новими починаннями. Мабуть, ви хоча б раз обіцяли собі з 1 січня записатись у тренажерний зал чи почати читати одну книжку на місяць, розпрощатись зі шкідливими звичаками або загалом у новому році почати життя з чистого аркуша.

Психологиня організації OPORA поділилась простими порадами, як почати 2024-й продуктивно.

  • Визначте реалістичні очікування: не ставте перед собою надто високі стандарти чи очікування. Пам’ятайте, що все не завжди ідеальне, і це нормально.
  • Відпочивайте: не забувайте про турботу про себе. Виділіть час для відпочинку та розслаблення, щоб зберегти емоційну рівновагу.
  • Практикуйте подяку: подумайте про те, за що ви вдячні року, що минає. Це допоможе вам оцінити позитивні моменти та створити оптимістичний настрій для Нового року.
  • Поставте цілі: сформуйте собі реалістичні та конкретні цілі на наступний рік. Це допоможе вам почуватися спрямованим та мотивованим.
  • Відпустіть минуле: Новий рік – час нових можливостей та починань. Спробуйте відпустити негативні емоції та розчарування, пов’язані з минулим роком, та зосередьтеся на майбутньому.
  • Будьте гнучкими: пам’ятайте, що плани можуть змінюватись, і це нормально. Будьте готові адаптуватися до нових обставин та життєстійко приймати зміни.
  • Практикуйте самоповагу: поважайте себе та свої досягнення. Не порівнюйте себе з іншими і не знецінюйте себе. Визнайте свої успіхи та цінуйте свої зусилля.
  • Насолоджуйтесь моментом: не забувайте насолоджуватися процесом підготовки до Нового року та самим святом. Цінуйте кожен момент і робіть все можливе, щоб створити приємні спогади. Проживайте «тут і зараз».

Додамо до психології трохи магії, щоб сталося диво.

Психолог радить сфокусуватися на перших 12 днях Нового року. Знайдіть цей час для себе та створіть намір свого Нового року. Проживіть кожен з 12 днів, згідно з описом – і отримаєте свій чуттєвий досвід, який допоможе без тривоги крокувати в новому році.

ТЕХНІКА «12 ДНІВ РОКУ»

  • 1-й день. Сфокусуйтесь на своєму настрої, своїх емоціях. Нагадую, що ви керуєте своїми емоціями, а не емоції керують вами. Ви закладаєте фундамент свого настрою на цілий рік. Зауважте, що вас тішить, що приносить задоволення!
  • 2-й день. Цей день присвячуємо матеріальному благополуччю: купуємо, отримуємо подарунки, даруємо подарунки. Налаштовуємо матеріальний добробут та достаток.
  • 3-й день. Додаємо в життя новизни. Рекомендується вирушити у коротку подорож, завести нові знайомства, відвідати нове місце.
  • 4-й день. День сім’ї. Робимо акцент на формуванні здорових стосунків у сім’ї. Рекомендується піклуватися про батьків та близьких.
  • 5-й день. Час для друзів. Поставте собі запитання: а хто мій справжній друг? Час для коханої людини.
  • 6-й день. Варто подбати про своє здоров’я, усвідомити хоча б одну шкідливу звичку, якої бажаєте позбутися.
  • 7-й день. Час для духовних практик, перетворення мислення.
  • 8-й день. Подумайте з ким ви могли б почати нову співпрацю або проєкт. Зробіть ревізію своїх проєктів, робочих відносин.
  • 9-й день. Якщо давно думали про навчання – присвятіть цей день підбору навчальних програм. Те, що вам цікаво. Те, що додасть вам нових навичок чи допоможе реалізувати свою мрію.
  • 10-й день. Варто зосередитись на своїй кар’єрі/бізнесі налагодити стосунки з керівництвом/партнерами. Продумати стратегію робочих взаємин.
  • 11-й день. Спробуйте скласти реалістичний план наступного року. Це можуть бути прості речі, які дадуть вам потужної опори.
  • 12-й день. Слід зробити підсумки минулого року, осмислити свої помилки та успіхи. Зайнятися благодійністю. Зробіть щось добре абсолютно незнайомій людині. І бажано бачити цю людину, щоб відчути, як відкриваються серця і формується «людяність» між людьми.

З цією практикою ви зможете за 12 днів прожити міні рік і реально відчути, що для вас актуально, а що ні, де ваш ресурс і мотивація, хто чи що ваша опора.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

З Канади на фронт: син бореться за Україну, мама — волонтерить

Молодий канадець із українським корінням воює за Україну, а тим часом його мати підтримує його...

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Подібне до цього
Схоже

Translate »