Рауль Сінгх — один із найвідоміших парамедиків у світі. А його фонд GlobalMedic, створений 25 років тому на згадку про загиблого друга, допомагає в найгарячіших точках світу, зокрема в Україні, пише Hromadske.
Фонд уже відпрацював 249 місій у 82 країнах світу. А за допомогу під час сильного землетрусу на Гаїті у 2010 році Рауль Сінгх потрапив у список 100 найвпливовіших людей світу за версією журналу Time.
Офіс фонду GlobalMedic розташований у Торонто в районі Етобіко. Цей район є одним із трьох найпопулярніших серед української діаспори та українців, які переїхали в Канаду після 24 лютого 2022-го.
Чоловік давно стежить за подіями в Україні, ще з часів Революції Гідності. Тоді, в січні 2014-го прилетів у Київ з невеликою групою людей. Бачив боротьбу українців та розстріли на власні очі, а після повідомлення про захоплення Кримського парламенту «зеленими чоловічками» відразу зрозумів, війна з росією невідворотна.
Коли на початку 2022-го з’явилися повідомлення про майбутній наступ росіян, він із командою почав готуватися, щоб допомагати українцям. І коли сталось повномасштабне вторгнення, чимало канадців із GlobalMedic зустрічали українських біженців на кордонах Румунії, Молдови та Польщі.
За словами Рауля, він насамперед опікується їжею, адже «тарілка гарячого супу в стресовій ситуації — це набагато більше, ніж просто їжа. Іноді це єдиний спосіб заспокоїти людину».
«У 2022 році ми розгортали нашу допомогу так само як колись у 2014-му. Людям, які тікали від війни, була потрібна їжа, притулок, предмети гігієни та першої потреби. Тож ми відразу залучали партнерів — громадські та церковні організації у Молдові, Румунії та Польщі.
У Польщі були дуже потужні місцеві команди волонтерів. Тому згодом ми сфокусувалися на Молдові, Румунії та Україні. Наша команда в перші місяці війни роздала в Молдові приблизно 13 тисяч гарячих обідів та вдвічі більше в Румунії», — згадує Рауль.
Після того, як навантаження на кордонах та в прикордонних містах послабло, команда Global Medic залучила місцевих волонтерів у Молдові, Румунії та Україні й почала пакувати коробки з їжею. 14-кілограмові ящики харчів збирали згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я. У них є все необхідне для двох людей на три тижні.
“Кожна третя родина в Україні зараз не має що їсти на вечерю”
Фінансування цього напрямку взяв на себе канадський фонд Canada-Ukraine Foundation. Спочатку закуповували турецькі харчі, згодом налагодили співпрацю з місцевими українськими виробниками, щоб також підтримати місцевий бізнес. Зараз складають суто локальні продукти.
«Якщо ми веземо продуктовий набір в Миколаїв, то в цій коробці обов’язково є щось, що вироблено в цьому регіоні, наприклад м’ясна консерва», — каже Рауль.

У лютому 2024 року в Canada-Ukraine Foundation підрахували, що загалом доставили нужденним українцям 700 тисяч коробок з їжею. І продовжувати надалі – важливо, адже за словами Рауля, «кожна третя родина зараз в Україні не має що їсти на вечерю».
Волонтер каже, що громада в Канаді активно спонукає уряд збільшувати допомогу Україні:
«Вам дуже пощастило з громадою. Вони влаштовують мітинги на підтримку, збирають гроші, волонтерять самі та закликають друзів. У нас багато волонтерів-українців, вони допомагають нам знизити витрати на будь-яку фізичну роботу, яка потрібна фонду».
Ще з 2014 року до команди фонду доєдналися місцеві українці. Вони пакують ліки, спеціальні набори з сонячними ліхтарями, таблетками для очищення води, та аптечки першої допомоги для цивільних, які розробив волонтер GlobalMedic.
Читайте також: “Українці ніколи не відмовляться від свободи”: історія військового з Канади, який воює на Донбасі
Попри те, що війна в Україні для Рауля та його команди — не перша, вони шоковані рівнем жорстокості російських військових, з яким стикаються в Україні.
«Дуже важливо, щоб ви не припиняли розказувати про себе світу. Кожна історія важлива: кожного бійця, волонтера, українця. Зараз увага світу прикута до України. Але все може змінитися. Подивіться на Сирію. Країна перебуває на 12-му році війни. Кількість медіа, які висвітлюють війну в Сирії, зараз дуже мала порівняно з тим, що було 11 років тому», — каже чоловік.
Джерело: Hromadske