Зануримося у новорічну атмосферу! Сьогодні ми вирушимо в захоплюючу подорож по англомовних країнах і дізнаємося, як там святкують Новий рік. Ялинки, гірлянди, подарунки та багато сюрпризів чекають на нас!
Британія
Англійці, так само як і більшість європейців, головним зимовим святкуванням вважають Різдво, однак Новий рік не залишається без уваги в цій країні.
У Великій Британії ще з початку грудня люди прикрашають свої домівки всередині та ззовні, на вітринах та в торгових центрах зʼявляються новорічно-різдвяні атрибути — ялинки, гірлянди, різнобарвні кульки та інші прикраси.
31 грудня не є офіційним вихідним, а тому більшість працює, а після — йде святкувати. Хтось проводить New Year Eve вдома, хтось обирає для святкування паби, бари та ресторани, що відчинені для відвідувачів всю ніч.
Готують зазвичай:
apple pie — яблучний пиріг,
oatcakes — вівсяні коржі круглої форми з отвором посередині,
pudding — пудинг,
kebben cheese — сир кеббен,
roast goose — смажений гусак,
steaks — біфштекси.
Традиційний англійський новорічний напій — punch.
Цікавий факт: оскільки Новий рік для британців — лише продовження Різдва, то і подарунки обирають символічні, які не несуть жодної матеріальної цінності. Наприклад, ялинкові прикраси, символи року або свічки та ложечки.
Британці мають також кілька новорічних традицій:
- коли годинник пробиває північ, вони відкривають задні двері будинку, аби випустити старий рік, а на останній удар відкривають передні — щоб впустити до будинку Новий рік;
- перший гість 1 січня має велике значення для власників будинку: якщо це хлопець з темним волоссям — рік буде вдалим. Він має принести хазяїнам хліб, вуглину та трохи солі. Вуглину спалюють, а першого гостя — годують та вітають;
- закохані можуть цілуватись під омелою вдома або в місті під бій Біг Бена, такий ритуал за повірʼям принесе успіх, удачу та щире кохання в прийдешньому році;
- іноді британці підпалюють бочку з дьогтем, що символізує позбавлення від старого, аби дати місце новому;
- Singing “Auld Lang Syne” — співати давню новорічну британську пісню “Auld Lang Syne”, що зараз би звучало як “old long since”.
Канада
Багато людей починають святкування з вечірок і так зустрічають Новий рік ввечері 31 грудня. Святкують і вдома, і в барах, і в клубах. Однак, у деяких сільських районах, зокрема в провінції Квебек, люди можуть провести новорічну ніч за риболовлею та ранком повернутись додому з великим уловом. Інші користуються нагодою, щоб трохи насолодитися зимовими канадськими пейзажами або повернутися додому з різдвяних канікул.
Зазвичай, 31 грудня в Канаді офіційний вихідний, тож у великих містах та туристичних центрах проводяться великі урочистості з концертами, спортивними заходами та феєрверками.
Святкування Нового року сягає корінням у давню традицію відмічати зимове сонцестояння, як у Європі, так і у корінних народів на території сучасної Канади.
Є також кілька цікавих новорічних традицій у канадців, наприклад:
купання білого ведмедя: люди 1 січня пірнають у крижану воду, щоб вітати Новий рік,
поїдання горохового супу,
гучні крики й оплески опівночі — це має відігнати злих духів.
США
Святкування та активності на Новий рік в США дуже схожі на інші країни. Вони так само обирають вечірки з сімʼєю або друзями, походи на фестивалі та концерти, святкування в ресторанах та пабах.
Однак є одне всесвітньовідоме дійство, що відбувається щорічно 31 грудня в Нью-Йорку — опускання новорічної кулі на Times square. Ця куля весь рік розташована на високому флагштоці та лише о 23:59 1 грудня опускається на 21 метр вниз.
Куля прикрашена блискучими елементами та панелями зі світлодіодами. Її опускають вже понад 100 років — з 1907. Виключенням стали новий 1942 та 1943 роки, коли на території США ввели режим світломаскування.
Подивитись на це дійство щорічно збираються тисячі людей з усього світу.
Джерело: Grade.
Читайте також, Як написати ідеальне новорічне привітання англійською