У наступні 15 років економіка Китаю вийде на перше місце у світі, а Великобританія стане найбільшою європейською економікою, що розвивається найшвидше.
Про це пише Bloomberg з посиланням на новий прогноз економічної консалтингової компанії “Центр економіки та бізнес-досліджень” (CEBR).
Головною тенденцією є наздоганяння країн, що розвиваються, своїх розвинених конкурентів. Прогноз передбачає, що до 2037 року Китай випередить Сполучені Штати та стане найбільшою світовою економікою, подвоївши світовий ВВП.
До 2038 року Італія втратить своє місце в топ-10 найбільших економік світу, її замінить Південна Корея. США та Німеччина втратять свої позиції, а Індія та Бразилія, як розвиваючіся економіки з великим населенням, піднімуться в топ-10.
Велика Британія, за прогнозами CEBR, буде розвиватися швидше, ніж країни “великої четвірки” єврозони (Франція, Німеччина, Італія та Іспанія), але повільніше, ніж США. Зазначається, що традиційний статус Лондона як центру фінансових та консультаційних послуг, а також потужний сектор послуг, сприятимуть економічному зростанню Великої Британії.
Важливо відзначити, що згідно з CEBR, економічні наслідки виходу Великої Британії з Європейського Союзу можуть бути або перебільшені, або ще недостатньо вивчені.
У загальному рейтингу найбільших економік світу до 2038 року прогнозують наступним чином:
