Чотири випадки за тиждень: хто і чому нападає на співробітників ТЦК?

Дата:

За останній тиждень в Україні сталося вже чотири трагедії з працівниками ТЦК. Як пов’язана системна криза в суспільстві, російська пропаганда і ці терористичні акти?

Так, 31 січня в Пирятині вбили працівника ТЦК, далі були вибухи у Рівному Павлограді, а сьогодні – в Кам’янці-Подільському. В кожному випадку є загиблі та поранені.

“Ждуни” та “корисні ідіоти” сміливішають через відчуття безкарності

Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко вважає, що за цією хронологією подій можна говорити про сплановану акцію терору, спрямовану на внутрішню дестабілізацію в країні.

“Єдиний вигодонабувач від цього — росія, яка використовує широкий спектр інструментів, від агентурних мереж і ІПСО, до корисних ідіотів всередині самої України. При цьому всі можливості росії маніпулювати свідомістю низки українців свідчать про серйозні внутрішні соціально-суспільні та системні проблеми”, – вважає він.

За його словами, ні для кого не секрет, що на території України продовжує залишатися значна частина населення, “ждунів” із проросійськими настроями та відверто сепаратистськими поглядами: “В міру того, як у них зростає відчуття безкарності за свої погляди, вони сміливішають — як у висловлюваннях, так і в діях”.

“Основна мета активізації агентурної мережі — дестабілізація країни зсередини, за одним із кількох сценаріїв, від каналізації невдоволення чинною владою, до протиставлення цивільних і військових. І кейс із ТЦК, який ведуть російські відділи з 2022 року, зараз виводять на рівень не вироблення неприязні, недовіри, ворожості, а на рівень фізичного протистояння”, – наголосив експерт.

“Мисливці за хайпом ніколи не покажуть статистику, скільки в ТЦК співробітників пройшли вже війну. Скільки побувало в м’ясорубці рік, два, а хто з 2014-го не вилазив із зони АТО, у 2022-му зустрічав російські колони під Харковом, Бучею, захищав Гостомель і отримав у перші ж дні поранення, що не дає змоги більше активно служити, і тепер — ТЦК. Взагалі, скільки з пораненнями, травмами, скільки з інвалідністю тощо”.

Експерт вважає, що українське суспільство переживає зараз системну кризу в суспільстві, коли робота російської пропагандистської інформаційної машини досягла своєї мети — викликає недовіру до військових серед цивільного населення.

“Ми можемо до нескінченності боротися з фейками і російськими ІПСО. Ми можемо до нескінченності ставити на місце корисних ідіотів. Але все це буде безглуздо без системної роботи з мілітаризації суспільства. Доти, доки одна частина України житиме з прихованими мріями про “русский мир”, ковбасу по 2,20 і “голубой огонек”; інша частина наполегливо не помічатиме війну, занурившись у свій світ рожевих єдинорогів; а третя свято віритиме в мир із російськими окупантами, ми так і будемо програвати росії, але не на фронті, а всередині своєї країни”, – підсумував Коваленко.

“Є велика неприязнь до того, що роблять ТЦК”

Колишній співробітник СБУ та військовий аналітик Іван Ступак у коментарі для видання “Фокус” зазначив, що подібні випадки трапляються через те, що в людей є велика неприязнь до ТЦК, їхніх дій та методик.

“Навіть, якщо беремо за основу, що це дійсно російські спецслужби, то я думаю, що українські громадяни, які виконували всі ці дії — а це робили українці, щоб не було ні в кого сумнів, росіян вже немає в Україні — вони із задоволення це робили”.

“Іноді мені здається, що, можливо, навіть і гроші за це не брали, бо є велика неприязнь до того, що роблять ТЦК — бусифікація, зневажливе та поверхневе ставлення, що вони вище, а ви нижче”, — вважає Ступак.

Військовий адвокат Олег Леонтьєв переконаний, що люди, які вчиняють такі дії проти ТЦК, перебувають під маніпулятивним впливом, що працівники військкоматів погані, насамперед вони під навіюванням пропагандистських російських каналів.

Читайте також: Як і чому українці місяцями ховаються від мобілізації: репортаж The Times

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »