Росія не виграє війну: вона втрачає на полі бою величезну кількість солдатів і військової техніки, а її економіка буквально розвалюється на очах.
Таку думку висловив американський піхотинець Девін Нельсон з Міжнародного легіону добровольців в Україні у своїй колонці, опублікованій виданням Daily Inter Lake. Пропонуємо переклад тексту.
5 грудня 2023 року я був поранений російським безпілотником і провів кілька місяців у шпиталі у Києві, наново навчаючись ходити і їсти, перш ніж повернутися додому у США. Кілька осколків влучили мені в обличчя, руку та ногу, зламавши кістку та перерізавши артерію. Я вижив завдяки джгуту та допомозі іншого піхотинця-добровольця з Лондона, який доглядав мене кілька годин, поки я кульгав з поля бою.
Все це не має особливого значення, і я не є особливим. Однак у мене є власна думка з приводу російсько-української війни, якої не вистачає у публічному просторі країн Заходу. Ви отримуєте лише частину правди, і я сподіваюся, що зможете вислухати мене три хвилини.
У нас є нова влада у США, яка робить дикі заяви про те, що ця війна закінчиться за день або місяць. Це має сенс лише тоді, коли ми, як нація, плануємо змусити Україну розпочати переговори зі слабкою позицією, що є неправильним як з моральної, так і зі стратегічної точок зору.
Я не читатиму лекції про етичні норми, хоча мені здається цілком очевидним, що правильна моральна позиція — протистояти тиранії. Однак ми повинні розуміти, що було б помилкою діяти так, ніби росія сідає за стіл переговорів із сильнішою позицією.
І економічно, і стратегічно росія зазнає невдачі у цій війні. Перехід до економіки воєнного часу різко збільшив інфляцію до офіційного рівня у 8,5%, але, насправді, реальний рівень інфляції перевищує 20%. Їхня базова відсоткова ставка наразі становить 21%. Рубль втратив 22% своєї вартості щодо інших основних валют за останні кілька місяців.
Російська економіка буквально валиться на наших очах. Враховуючи, що навіть до війни ВВП росії був співмірний тільки з ВВП Канади, абсолютно абсурдно, що Захід не може легко перевершити цю ворожу країну у виробництві зброї.
Ми повинні зрозуміти, що росія не зможе підтримувати це дуже довго. Вони просто не мають грошей.
Ви, мабуть, регулярно чуєте, що росія продовжує наступати в Україні. Але втрати, які вони несуть через ці незначні досягнення, нестійкі. Інститут вивчення війни підрахував, що тільки у вересні та жовтні 2024 року росія втратила 80 000 солдатів та понад 800 одиниць бронетехніки і завоювала лише кілька тисяч квадратних кілометрів території України.
Незважаючи на підвищення бонусів за вступ до армії до неймовірних сум для середньостатистичних росіян, їм складно набирати нових військовослужбовців так само швидко, як вони втрачають. Той факт, що вони зараз ведуть бартерний обмін з Північною Кореєю, є визнанням їхнього відчайдушного бажання отримати людський ресурс, щоб використовувати його у своїй тактиці м’ясорубки.
Останній момент, який, здається, ігнорується у нашому національному дискурсі — це простий факт, що росія нам не друг.
Вони націоналізували (вкрали) бізнес-активи у США та західних країн, і ця війна обійшлася західним підприємствам у понад 100 мільярдів доларів у вигляді списань та втрачених доходів. Загальні втрати країн Заходу набагато перевищують суму, яку США витратили на підтримку України за ці 1000 днів війни.
То чому ж ми маємо розглядати можливість віддати путіну бодай один кілометр української землі? Дії росії шкодять процвітанню Америки, економіка та армія путіна зовсім не вражають і, безумовно, не повинні нас лякати у жодному разі.
Україна, з іншого боку, була б фантастичним довгостроковим союзником для США і продовжувала б виступати як щит для Заходу проти войовничого диктатора у світі. росія — посміховисько як у військовому, так і в економічному аспектах, а Україна — друг і союзник, яким росія ніколи не буде для нас.
Читайте також: З Каліфорнії – в окопи на Донбасі: історія снайпера-добровольця зі США
Джерело: Daily Inter Lake