Чому фахівці змушені змінювати професію в Канаді: історія українського лікаря

Дата:

Олександр (Алекс) Марців присвятив понад 15 років порятунку життів як лікар в Україні. Проте зараз, живучи в місті Абботсфорд у Канаді, він працює зварювальником, щоб утримувати сім’ю, розповідає The Abbotsford News.

Його історія – ще один приклад того, як складна система сертифікації змушує висококваліфікованих медиків змінювати професію, хоча країна, яка їх прийняла, відчуває гостру нестачу лікарів.

З лікаря – у зварювальники

У 2022 році, після початку повномасштабного вторгнення росії, Марців разом із дружиною та сімома дітьми виїхав до Канади за програмою Canada–Ukraine Authorization for Emergency Travel.

“В Україні ми жили на заході країни, далеко від лінії фронту, але щодня бачили ракети над нашими головами або чули їхній свист, коли вони летіли знищувати міста. Коли ракети збивали, уламки падали неподалік нашого села, утворюючи величезні вирви або руйнуючи будівлі”, – розповідає Марців.

“Ми почувалися в небезпеці, особливо хвилювалися за дітей”.

Процес отримання візи для всієї сім’ї зайняв шість місяців, після чого вони оселилися в канадському Абботсфорді, де вже жив брат дружини.

“Я дуже вдячний уряду Канади та канадцям за можливість жити в безпечному місці та за підтримку після прибуття”, – додає він.

Попри значний досвід у медицині, Марців не міг одразу працювати за фахом, адже система сертифікації в Канаді доволі складна. Оскільки сім’ю потрібно було забезпечувати, він влаштувався помічником зварювальника, а згодом отримав відповідну ліцензію.

В Україні ж він здобув медичну освіту у 2007 році та понад десять років був єдиним лікарем для 5 000 жителів сільського регіону. Він розумів, що для роботи в Канаді необхідно пройти сертифікацію, але головною перепоною стала її висока вартість.

Скільки коштує стати лікарем у Канаді?

За даними Medical Council of Canada, вартість отримання ліцензії для міжнародних лікарів перевищує 6 000 доларів.

Марців зазначає, що, попри гострий дефіцит медичних працівників у Канаді, багато кваліфікованих спеціалістів змушені працювати у сфері будівництва, сільського господарства чи інших галузях, щоб зібрати необхідну суму на сертифікацію.

Він також наголошує на необхідності спрощення системи для іноземних лікарів:

“Людське тіло однакове в Канаді, Європі чи Азії. Відрізняються лише медичні системи та мови, але їх можна швидко вивчити”, – каже Марців.

Історія Марціва – не унікальна. Місцевий депутат Брюс Банмен закликав владу спростити сертифікацію для іноземних фахівців, адже нестача сімейних лікарів у Британській Колумбії залишається критичною.

“Коли йдеться про реальних лікарів для працьовитих жителів Британської Колумбії, ми повинні проявити здоровий глузд і зробити певні винятки, особливо у випадку таких спеціалістів, як Алекс”, – заявив Банмен.

Він також закликав уряд переглянути систему фінансування сертифікації:

“Я розумію, що стандарти мають бути дотримані, іспити є необхідними. Але чи не може уряд хоча б скасувати оплату для таких лікарів, щоб вони могли швидше повернутися до роботи та допомогти країні, яка їх прихистила?”

Як уряд Канади вирішує проблему?

Щоб зменшити дефіцит лікарів, влада Британської Колумбії вирішила спростити сертифікацію для медиків із США.

Міністерка охорони здоров’я Джозі Осборн пояснила цей крок:

“З огляду на нестабільну ситуацію в США, у нас є унікальна можливість залучити кваліфікованих медиків, які зацікавлені у переїзді до Канади”.

Завдяки спрощеній процедурі лікарі зі США можуть отримати ліцензію в Британській Колумбії без додаткових іспитів.

За офіційними даними, з 2023 року в провінції вже отримали ліцензії понад 1 000 нових сімейних лікарів, а з 2018-го – понад 1 200 медсестер.

Банмен пропонує, щоб всі канадські провінції та території узгодили єдиний стандарт медичних іспитів і зробили процес сертифікації для іноземних лікарів більш доступним.

“Ми відправляємо жителів Британської Колумбії на лікування у Вашингтон, де діє комерційна медицина. Ви б подумали, що все можливе для збільшення кількості медичних фахівців варто зробити, зокрема проводити іспити для лікарів принаймні двічі на рік, а ще краще – щомісяця в різних частинах країни”, – додав він.

Попри окремі кроки влади, проблема нестачі лікарів у Канаді залишається актуальною. Чи допоможе система швидкої сертифікації українським та іншим міжнародним фахівцям повернутися в медицину – питання, яке потребує нагального вирішення.

Читайте також: Медицина в Канаді: історія української лікарки

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Як українці в Торонто відзначатимуть День вишиванки: головні події

У самому серці канадського мегаполіса українці готуються до свята, що об'єднує не тільки нації, а...

Українські військові зірвали оплески на параді в Лондоні (фото, відео)

Під оплески натовпу й погляди британських політиків — українські захисники пройшли центральною вулицею Лондона, нагадуючи...

Як українці в Британії можуть перевірити статус заявки на продовження візи за UPE

Із травня по червень 2025 року візова служба Великої Британії (UKVI) очікує рекордну кількість звернень...

Перший українець у США: підкорив Аляску та став легендою Америки

Уявіть собі Сан-Франциско кінця 19 століття. На головній вулиці, Market Street, відбувається зухвале пограбування. Жертвою...

Зеленський не дає гарантій безпеки Москві 9 травня

Президент України Володимир Зеленський різко розкритикував оголошене Володимиром Путіним "триденне перемир'я" на Дні пам'яті та...

“Окупована спадщина”: яким буде Всесвітній день вишиванки 2025

У 2025 році День вишиванки — одне з найтепліших та найвизначніших українських свят — відзначатиметься...

США та Україна підписали історичну угоду про надра: що передбачає документ

На тлі затяжної війни та критичної потреби в інвестиціях Україна і США уклали історичну угоду...

Секрети LinkedIn: як привернути увагу британських рекрутерів

LinkedIn став ключовою платформою для професійного нетворкінгу та пошуку роботи, особливо у Великій Британії, де...

Три роки неволі: у Лондоні проведуть акцію за звільнення українських полонених

Українські військовополонені та зниклі безвісти перебувають у російському полоні вже третій рік. Цієї неділі українці...

Українські працівники в США втрачають роботу через рішення Трампа

Поки війна змушує українців шукати прихисток по всьому світу, політичні зміни у США ставлять під...

Подібне до цього
Схоже

Translate »