З 22 липня 2025 року у Великій Британії набувають чинності нові суворіші правила для тих, хто планує отримати робочу візу Skilled Worker Visa.
Уряд змінює підхід до працевлаштування іноземців, особливо в секторах з низькою зарплатою та кваліфікацією. Ці кроки мають на меті зменшити імміграцію до певних галузей, стимулювати внутрішній ринок праці й посилити контроль за іммігрантами.
Підвищення зарплатних порогів
Найпомітніша зміна – зростання мінімального порогу річної зарплати:
- Стандартний рівень зросте з £38,700 до £41,700.
- Для кандидатів із науковим ступенем PhD у STEM-напрямках, молодих фахівців (new entrants) та тих, хто працює за спеціальностями з Immigration Salary List – зарплатна планка підніметься з £30,960 до £33,400.
- Для інших PhD-категорій передбачено окремі умови.
Вимоги до кваліфікації
Відтепер отримати візу зможуть лише ті, чия робота відповідає рівню RQF Level 6 або вище. Винятки – професії зі списків Immigration Salary List чи нового Temporary Shortage List.
Однак уряд планує поступово скасувати обидва списки до кінця 2026 року.
Зміни торкнуться і родинної імміграції: ті, хто працює за професією нижче Level 6, не зможуть привозити до Британії своїх рідних, поки не отримають постійний статус (ILR).
Зміни для care workers
Серйозні зміни для сфери догляду: більше не можна буде спонсорувати працівників на позиції care worker та senior care worker з-за кордону. Наймати на такі посади дозволено лише тих, хто вже має робочу візу або офіційно працював у роботодавця щонайменше три місяці – наприклад, за студентською візою або програмою Ukraine Scheme.
Тимчасові професії: без права на ILR та сім’ю
З’являється новий список – Temporary Shortage List – це тимчасові робочі контракти у сферах, де наразі бракує працівників. Але вони не ведуть до постійного статусу, не дають права возз’єднання з родиною і передбачають лише тимчасове працевлаштування. Водночас кандидати повинні відповідати вимогам щодо зарплати, англійської мови (мінімум B1), а також пройти тест “про місцевий ринок праці” – тобто довести, що на місці знайти працівника не вдалося.
Наприклад, серед професій у списку, – менеджери з логістики, інтенери-технологи, фотографи та відеографи, дизайнери, письменники та перекладачі, дата-аналітики та багато інших.
Серед подальших змін також очікуються:
- Підвищення збору Immigration Skills Charge на 32%: з £364 до приблизно £480 для малих компаній і з £1000 до понад £1300 – для середніх і великих.
- Зростання мовних вимог: для Skilled Worker visa та постійного статусу ILR тепер потрібно знати англійську щонайменше на рівні B2 (раніше B1).
Тож українцям, які планують працювати у Великій Британії, варто переглянути свою стратегію та уважно стежити за оновленнями.
Перевіряйте всю актуальну інформацію на урядовому сайті.
Читайте також: Visitor Visa у Британію для друзів чи родичів: що варто знати
фото: Savvapanf Photo/Shutterstock