Бізнес попри війну: які глобальні бренди повернулись до України

Дата:

Після вимушеного закриття через повномасштабне вторгнення росії в 2022 році багато міжнародних брендів – Zara, McDonald’s, H&M та інші поступово повертаються до України.

Як ці компанії долають виклики, пов’язані з веденням бізнесу в умовах війни, розповідає United24Media.

McDonald’s

McDonald’s відновив роботу в Україні у вересні 2022 року, ставши символом прагнення до нормальності навіть у складних умовах. З квітня 2022 року, коли російські війська були відкинуті з Києва, працівники McDonald’s прагнули відновити роботу, оскільки клієнти хотіли повернутися до нормального життя. Потрібна була ретельна підготовка для забезпечення безпеки персоналу, яка відображала безпрецедентну ситуацію з безпекою під час війни.

Для вирішення непередбачених проблем, які виникли під час початкового вторгнення, було створено «Практичний посібник із кризової ситуації». Посібник є покроковим посібником для допоміжного персоналу в умовах серйозних криз під час війни. Він базується на унікальному досвіді України, але доступний для команд McDonald’s у всьому світі.

JYSK

Данський ритейлер JYSK відновив роботу вже в березні 2022 року. З того часу компанія відкрила 20 нових магазинів, оновила 17 існуючих і відновила 6 пошкоджених російськими ударами. JYSK також підтримує працівників, які були мобілізовані на фронт, виплачуючи їм зарплату, та допомагає з облаштуванням житла для тих, хто втратив домівки.

У листопаді 2024 року компанія відзначила 20-річчя роботи в Україні, відкривши 100-й магазин у Чернівцях і 101-й в Одесі.

«Ми віримо, що в України є світле майбутнє, і ми хочемо зробити свій внесок у відновлення країни та забезпечення робочих місць, — сказав Рамі Дженсен, президент і генеральний директор JYSK. — Ми з нетерпінням чекаємо можливості відсвяткувати з нашими колегами після війни, і ми продовжуємо підтримувати їх та їхні плани щодо подальшого розширення».

Inditex

Провідні міжнародні бренди, що належать іспанській материнській компанії Inditex, одній із найбільших у світі груп дистрибуції одягу, — Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho та Zara Home, знову відчинили свої двері цього року, у квітні 2024 року.

H&M та IKEA

Шведський модний гігант H&M знову відкрився в листопаді 2023 року. У липні 2024 року IKEA оголосила, що відновить роботу в Україні слідом за брендами H&M і Inditex. Дати ще немає, але плани тривають.

«Повернення та успіх H&M стало важливим сигналом для головного офісу IKEA, а також вони уважно стежили за відновленням Inditex», — повідомляють джерела Forbes Україна.

IKEA призупинила роботу в росії в березні 2022 року і повністю пішла з російського ринку в 2023 році.

Виклики ведення бізнесу в умовах війни

Головний виклик для міжнародних компаній – забезпечення безпеки клієнтів і співробітників. Військові дії створюють додаткові труднощі: блокування торговельних шляхів, дефіцит пального, збільшення витрат на логістику та перебої з енергопостачанням. Попри це, бренди наполегливо працюють і доводять, що Україна залишається перспективною для бізнесу.

Зростання інтересу до національної культури

Понад 100 країн привели бізнес в Україну станом на травень 2024 року, створивши понад 2600 нових компаній під час повномасштабної війни, за даними моніторингової платформи Opendatabot.

Окрім міжнародних брендів, у країні спостерігається зростання попиту на традиційний український одяг, зокрема вишиванки. Вони стали символом боротьби за свободу й демократію, втіленням української ідентичності. Відновлення роботи глобальних брендів в Україні – це не лише повернення до звичного життя, але й потужний сигнал світові про незламність та перспективність українського ринку.

Читайте також: Експансія за океан: які українські мережі працюють у США

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Як українські лікарі починають спочатку в Британії? Досвід кардіологині

Чи можливо почати все з нуля в іншій країні та скільки часу це займе? Для...

«Кажуть, що в Mriya пахне, як вдома»: як українка відкрила ресторан у Лондоні

Ольга Цибитовська зустріла повномасштабне вторгнення за кордоном. Вона не планувала залишатись у Великій Британії, але...

Tatar Bunar – новий український ресторан автентичних смаків у Лондоні

Як привернути увагу до української культури у світі? Відомий український ресторатор Алекс Купер знайшов відповідь...

Що змушує іноземців ризикувати життям за Україну? Розповідь бійця з Британії

Британець Макер Гіффорд (справжнє ім'я — Гаррі Роу), який воював в Україні два роки, став...

Майбутнє під питанням: що чекає українців у США після закінчення захисту?

Понад 240 тисяч українців, які знайшли тимчасовий притулок у США через програму Uniting for Ukraine,...

Офіційно: українським чоловікам за кордоном спростили видачу паспортів

Українські чоловіки віком від 18 до 60 років, які перебувають за межами країни, тепер можуть...

Що подивитись та куди піти в Лондоні у квітні 2025 року

Весна в Лондоні – це не лише тепло і квітучі парки, а й насичена культурна...

Смак дому: як українські вареники стали успішним бізнесом у Канаді

Алла, українська підприємниця, яка з сім'єю переїхала до Канади, не тільки адаптувалась до нових реалій...

Подорожчання транспорту у Лондоні

3 березня 2025 року в Лондоні відбулося підвищення цін на громадський транспорт. Основні зміни стосуються...

Возз’єднання родин у Канаді: все про спонсорство

Канадська імміграційна система надає можливість громадянам та постійним резидентам спонсорувати своїх близьких – чоловіка/дружину, цивільного...

Подібне до цього
Схоже

Translate »