Сьогодні Україна вшановує 11-ті роковини від найтрагічніших подій Революції Гідності на Майдані в Києві. Тоді Майдан перестав бути назвою місцевості, він став символом Свободи.
Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. Саме тому ті події, як і протестний рух 2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням Української революції, визвольних змагань часів Другої світової війни.
«Небесною Сотнею» називають загиблих учасників Революції Гідності. Ними стали люди, різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону.

Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.
Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він укотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави.
Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення близько 50 осіб.
Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, і, головне, державу, яка здатна захистити суверенітет. І робить це досі – опираючись російській армії.




“20 лютого – день, коли ми згадуємо і вшановуємо тих, хто зробив свій вибір бути вільними, будувати сильну, європейську Україну, не миритися з підкоренням. Вони віддали найдорожче – своє життя, щоб ми жили у вільній державі.
Саме в ці дні 2014 року росія обрала війну – розпочала перші кроки до окупації Криму. Поки в Києві вбивали людей, а люди захищали свою свободу, путін вирішив завдати ще одного удару – дуже підлого. З того часу світ живе у новій реальності, коли росія намагається обманути всіх.
І дуже важливо не піддаватися, бути разом. Дуже важливо підтримувати тих, хто захищає свободу”, – написав сьогодні президент Володимир Зеленський, вшановуючи події зими 2013-2014 років.




Щоб краще зрозуміти події Революції Гідності, радимо вам переглянути 5 фільмів про Євромайдан