Частина біженців у Британії ризикує залишитися без житла: яка кількість і причина

Дата:

Принаймні один з 14 українських біженців став безпритульним після розривання чи припинення стосунків зі спонсорськими родинами.

Близько 50% українців, які прибули до Великої Британії за програмою Homes for Ukraine, можуть залишитися без даху над головою після припинення стосунків зі спонсорами.

Про це повідомляє The Telegraph з посиланням на дані Міністерства регіонального розвитку, житлового будівництва та місцевого самоврядування Братанії.

Від червня 2022 року понад 200 тис. українців прибули до Великої Британії або за програмою Homes For Ukraine, або приєдналися до родичів за сімейною схемою. З них не менше 15 тис., або близько 7,5%, втратили дах над головою після припинення відносин з родинами-спонсорами.

Це сталося у зв’язку з доповіддю депутатів з Комітету з питань державних рахунків, який закликав міністрів забезпечити “достатню кількість спонсорів” для програми Homes For Ukraine “рентабельним способом”. Роджер Гоф, який виступає від Асоціації місцевого самоврядування з питань біженців, сказав, що механізми фінансування рад для підтримки не лише прибулих з України, а й шукачів притулку, потребують “термінового перегляду”.

“Ради неймовірно важко працюють, щоб підтримати притулок і переселення, і допомогли громадам прийняти близько 200 000 українських біженців від початку війни. Однак тиск багатьох схем надання притулку та переселення все ще посилюється хронічною нестачею житла. Це призвело до того, що велика кількість українців і біженців залишають притулки та опиняються бездомними”, – розповів Гоф.

Підвищений ризик

Депутати сказали: «Ми стурбовані тим, що ризик бездомності серед українців у Великій Британії, ймовірно, зросте, оскільки все більше спонсорів припиняється або припиняється.

«Спонсори Великобританії не зобов’язані приймати українських гостей протягом усього часу їх перебування у Великій Британії, уряд Великої Британії лише просить їх взяти на себе зобов’язання приймати гостей протягом мінімум шести місяців.

«Уряд продовжив виплату подяки на третій рік, щоб заохотити їх продовжувати спонсорство. Але є ризик, що відносини українця зі своїм спонсором можуть розірватися».

Звіт було створено після рішення Міністерства внутрішніх справ дозволити всім українцям, які вже отримали притулок у Великій Британії, продовжити свої візи ще на 18 місяців.

Однак це також було пов’язано із закриттям української сімейної схеми о 15:00 понеділка. Програма дозволила близько 72 000 заявникам приєднатися до членів родини у Великобританії або продовжити своє перебування у Великобританії.

Українці, які хочуть покинути свою країну після вторгення Путіна у 2022 році, як і раніше зможуть подати заявку на приїзд до Великобританії за схемою Homes for Ukraine. Однак правила посилюються, щоб спонсорами могли виступати лише люди, які постійно проживають або оселилися у Великобританії.

Це означає, що українці, які приїхали до Великої Британії за візами, більше не зможуть спонсорувати родину чи друзів за схемою Homes for Ukraine.

Комітет зазначив, що затримки в розгляді візових заявок зросли з червня 2022 року: 63 відсотки українців чекають довше, ніж планувалося винести рішення протягом 15 днів. Він закликав уряд розробити план дій для прискорення оформлення віз.

Початкові прогнози Міністерства регіонального розвитку припускали, що близько 50% українців за програмою Homes for Ukraine можуть залишитися без даху над головою після зриву домовленостей зі спонсорами.

Читайте також, від готелів та лайнерів до власного дому: де живуть українські біженці в Шотландії.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Біля Ізюма загинув сапер-доброволець із Британії

Він не був українцем за паспортом, але за покликом серця став на захист України. 40-річний...

Українці в Лондоні готують контрпротест проти російського “побєдобєсія” 9 травня

У п’ятницю, 9 травня, українська громада вийде в центрі Лондона на контрпротест проти чергового прояву...

Саскачеван урізає допомогу українським біженцям: що зміниться

У Канаді поступово зменшують підтримку для тих, хто втікав від російського вторгнення. Влада Саскачевану вирішила...

Викрадене дитинство: Лондон вимагає повернення українських дітей

"Кожна викрадена дитина — це викрадене майбутнє". В Палаті лордів офіційно стартувала масштабна кампанія #ReturnTheStolenChildren...

Як українці в Торонто відзначатимуть День вишиванки: головні події

У самому серці канадського мегаполіса українці готуються до свята, що об'єднує не тільки нації, а...

Українські військові зірвали оплески на параді в Лондоні (фото, відео)

Під оплески натовпу й погляди британських політиків — українські захисники пройшли центральною вулицею Лондона, нагадуючи...

Як українці в Британії можуть перевірити статус заявки на продовження візи за UPE

Із травня по червень 2025 року візова служба Великої Британії (UKVI) очікує рекордну кількість звернень...

Перший українець у США: підкорив Аляску та став легендою Америки

Уявіть собі Сан-Франциско кінця 19 століття. На головній вулиці, Market Street, відбувається зухвале пограбування. Жертвою...

Зеленський не дає гарантій безпеки Москві 9 травня

Президент України Володимир Зеленський різко розкритикував оголошене Володимиром Путіним "триденне перемир'я" на Дні пам'яті та...

“Окупована спадщина”: яким буде Всесвітній день вишиванки 2025

У 2025 році День вишиванки — одне з найтепліших та найвизначніших українських свят — відзначатиметься...

Подібне до цього
Схоже

Translate »