70% переселенців планують жити там, куди переїхали: опитування

Дата:

За даними опитування, яке провело Агентство Соціоконсалтинг, 7 з 10 внутрішньо переміщених осіб в Україні висловили намір залишитися на своєму поточному місці проживання.

Основними проблемами для більшості переселенців залишаються брак роботи і достатніх коштів для життя, сказала керівниця відділу моніторингу і оцінки соціальних проєктів Агентства Наталія Булига, пише Укрінформ.

Вона пояснила, що хоча деякі респонденти виразили сумнів щодо майбутнього та зазначили, що “важко відповісти” або планують “повернутися додому”, більшість опитаних все ж планує залишитися в тому місті, де їх опитували.

“Ми розуміємо, виїжджати будуть ті пару відсотків, які вже роблять певні кроки для того, щоб виїхати, – шукають житло і роботу. Решта так чи інакше будуть жити в тому місті, де ми їх опитували, можливо, навіть і все життя”, – сказала Булига.

Читайте також: Чому Європа зацікавлена в біженцях з України: думка демографа

Під час опитування 800 респондентам у всіх областях України (за винятком тимчасово окупованих територій) запропонували оцінити 20 сфер життя. Однією з найбільших турбот для ВПО є страх відсутності грошей на їжу та засоби для дітей. Багато опитаних поскаржилися на високі витрати на оренду житла та комунальні послуги, а також на недоступність житла.

“Якщо подивитися рейтинг проблем, які хвилюють, то в ТОПі у нас матеріальне становище, житло, зайнятість, люди, які мають дітей, також говорили, що їх хвилює доступність і якість освіти. Але навіть якщо подивитися ті проблеми, які внизу рейтингу, – доступність психологічної чи юридичної допомоги, все одно близько третини сказали, що їх це хвилює, що їм це болить. Кожен третій. Але от ті проблеми, які найбільш актуальні — матеріальне становище, житло, це 80-90%”, – пояснила експертка.

Щодо матеріального становища, 56% респондентів повідомили про проблеми з задоволенням базових потреб, таких як їжа та одяг.

Як пояснила науковиця, така складна матеріальна ситуація виникла через те, що “лише трохи більше половини сказали, що в них є хоча б одна зарплата на сім’ю, тобто хоча б одна доросла людина має роботу, оплачувану зайнятість і працює”. 

“У решти засоби до існування – це різні виплати: виплати соціальної допомоги для ВПО, інші виплати від держави, ті ж пенсії або якісь інші матеріальні допомоги, виплати від міжнародних організацій, які надаються, і навіть ті ж виплати соціальної допомоги для ВПО, ми бачимо, що 15% їх не мають”, – сказала Булига.

Вона відмічає, що навіть люди, які працюють, все одно мають великі матеріальні проблеми. 40% із тих, хто має роботу, оплачувану зайнятість, сказали, що вони не можуть задовольнити базові потреби. Серед тих, хто не працює, хто покладається тільки на соціальну підтримку, – 70% таких, і “це вже взагалі межа якогось фізичного виживання”.

Раніше ми повідомляли, скільки українців хочуть повернутися додому з-за кордону згідно з даними ООН.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »