5 найпопулярніших схем шахрайства з візою Homes for Ukraine

Дата:

Благодійні організації, які допомагають українським біженцям у Великобританії, відмічають дедалі більше шахрайських схем зі спонсорською схемою. Зокрема, організація Opora розповіли про п’ять найпоширеніших схем обману, на які “ловлять” людей, що тікають від війни.

  • У вас вимагають гроші “за пошук спонсора”   

Згідно правил програми Homes for Ukraine, подача заявки на візу є повністю безкоштовною. Уряд не бере ніяких платежів за подачу заявки, здачу біометричних даних та отримання пластикової картки BRP вперше.

Безліч шахраїв користуючись візовою схемою, намагаються заробити гроші на “пошуку спонсора”, “оформленні спонсорської візи”, та “заповнення візової заявки”.   

Така допомога надається через благодійні організації 100% безкоштовно. Для пошуку спонсорів звертайтеся до організацій вказаних вище. Якщо ви уже маєте спонсора із житлом та вам потрібна допомога із заповненням заявки, зверніться до благодійної організації Settled, їх сайт https://settled.org.uk/ukraine-ukr/, електронна адреса [email protected] 

  • Вам пропонують “спонсора без житла” за гроші  

Правила спонсорської програми Homes for Ukraine, спонсор не має права брати з гостей гроші за спонсорування. Він може лише просити пропорційну та розумну компенсацію за комунальні послуги, які фактично споживають гості, та за муніципальний податок, якщо гості живуть у його окремому житлі.  

Тому коли вам пропонують спонсора “без житла” – це 100% шахрайство, що призводить до проблем перерахованих вище. Не піддавайтеся на такі пропозиції, і не надсилайте грошей жодним конторам або особам з інтернету.  
  • Посередник радить в’їжджати через Дублін або інше місто Ірландії  

Республіка Ірландія не входить у склад Сполученого Королівства. Якщо ви заїдете через її територію, а потім перетнете кордон Північної Ірландії (яка є частиною UK) без чинної британської візи, ви автоматично стаєте нелегалом.   

Це означає, що ви не матимете ніяких прав, які надаються за “українськими” візами. Коли ви звернетеся до уряду чи поліції, вас чекає “імміграційна застава” (immigration bail) без права на оренду житла, соціальну допомогу, легальну роботу і тд., та ви повинні будете покинути UK за першої ж вимоги. У найгіршому випадку у вас також вилучать документи, вам буде складно повернутись додому.  

Нелегальний в’їзд матиме також довгострокові негативні наслідки для вашої іміграційної історії – навіть якщо ви виїдете з країни, а потім подасте на візу, буде дуже висока ймовірність відмови. Вам можуть поставити 10-річну заборону на в’їзд до Британії, а також ви назавжди будете позбавлені права отримати легальний статус та британське громадянство (навіть якщо у майбутньому виконаєте усі вимоги для його отримання) .

  • Вам пропонують оформити BRP через візу сезонного працівника або туристичну візу  

Посередники можуть обіцяти “легкий” перехід на Ukraine Extension Scheme шляхом оформлення візи Tier 5 (Seasonal Worker) або туристичної візи (Standard Visitor).   

Навіть якщо ці візи вам дійсно зроблять, важливо розуміти що подача заявки на Ukraine Extension Scheme можлива тільки, якщо заявник знаходиться на території Британії, а його/її віза була видана до 16 листопада 2023.

Прогалина у правилах, яка дозволяла приїхати “туристом” чи “сезонним працівником” і переключитися на Ukraine Extension Scheme – закрита для всіх, чия віза видана після цієї дати.

Увесь час, що заявник очікує на рішення, він перебуває в UK на правилах тієї візи, за якою заїхав. Так, для людей на туристичній візі або візі сезонного працівника це означає: заборону працювати, орендувати житло довгостроково, відсутність доступу до соцвиплат та безкоштовної медицини, відсутність права на допомогу з бездомністю.  

  • Оплата спонсору заявки на біометрію/BRP 

“Спонсор” пише, що заявка на біометрію/BRP це £50 з особи (і гість має внести їх йому на рахунок). Після внесення оплати зникає і блокує людину в усіх соцмережах та месенджерах, або ж “малює” фальшивий лист-дозвіл з яким неможливо в’їхати до UK / є ризик стати нелегалам 

Щоб уберегтися від шахрайства: 

1. Головне: шукайте справжнього спонсора з житлом, який прихистить вас на 6 місяців чи довше, та відповідає критеріям програми.

2. Пам’ятайте, що візова заявка і оформлення BRP є БЕЗКОШТОВНИМИ як для вас, так і для спонсора.

3. Нікому не платіть за “пошук спонсора”, “оформлення заявки” чи “подачу на BRP”.

4. Подавайте візову заявку тільки САМОСТІЙНО, без участі “агенцій” чи “консультантів”.

5. Робіть візову заявку тільки на СВІЙ email, навіть якщо заповнюєте її разом зі спонсором.

6. Не давайте спонсору робити заявку на його/її email, і не давайте нікому пароль до своєї заявки.

7. Нікому не давайте свої персональні дані для візової заявки.

8. Пам’ятайте що після змін у процесі подачі 7 грудня 2023, заявка йде на розгляд тільки після здачі біометрії у візовому центрі за межами Британії. Будь-які обіцянки оформити візу без відвідування візового центра є 100% ознакою шахрайства. 

9. Їдьте до Британії тільки після того як ви отримали візу-він’єтку у візовому центрі. Листи від візового центра TLS Contact тільки інформують вас про процес розгляду і НЕ дають право на в’їзд до країни.

10. Перетинайте кордон Британії потрібно лише через аеропорти/порти в Англії, Шотландії, Уельсі чи Північній Ірландії (Белфаст). НЕ їдьте через Дублін (Республіка Ірландія), особливо якщо вам це “рекомендує” ваш “спонсор”, така порада є 100% ознакою шахрайства.  

Джерело: Opora

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Подібне до цього
Схоже

Translate »