ЗМІ: Байден і Зеленський підпишуть 10-річну безпекову угоду на саміті G-7

Дата:

Президенти США та України планують у четвер, 14 червня, підписати 10-річну угоду про безпеку, яка зобов’яже Вашингтон надати Києву широкий спектр військової допомоги.

Про це заявив радник з національної безпеки Джейк Салліван, пише видання Washington Post.

Повідомляється, що угода має на меті зобов’язати майбутні адміністрації США підтримувати Україну, навіть якщо колишній президент Дональд Трамп переможе на виборах у листопаді, заявили чиновники. Це стане основою для довгострокових зусиль Сполучених Штатів, щоб допомогти розвинути збройні сили України, які впровадили інновації у боротьбі з безпілотниками та інші передові методи у боротьбі з росією, але також відчайдушно перевершують озброєння та потребують сучасного зброї.

«Ми хочемо продемонструвати, що США підтримують народ України, що ми стоїмо з ним і що ми продовжуватимемо допомагати вирішувати їхні потреби в безпеці не тільки завтра, але й у майбутньому», — сказав Салліван журналістам на Air Force One після того, як президент прилетів на саміт лідерів «Великої семи» на півдні Італії.

За його словами, Вашингтон зміцнить «надійний потенціал оборони та стримування».

«Якщо владімір путін думає, що зможе пережити коаліцію, яка підтримує Україну, він помиляється», – заявив Салліван.

Однак деякі офіційні особи визнали, що Трамп або будь-який майбутній президент може вийти з юридично обов’язкової виконавчої угоди, оскільки це не договір і не буде ратифікований Конгресом. Він також не бере жодних нових зобов’язань щодо перспектив приєднання України до оборонного альянсу НАТО, які залишаються далекими, пише WP.

Оскільки Трамп лідирує над Байденом у багатьох виборчих опитуваннях, майбутнє угоди залишається неясним. Трамп часом висловлював скептицизм щодо продовження боротьби з Україною, заявивши в один момент, що він припинить війну між росією та Україною протягом 24 годин, і він наполягав на тому, щоб Європа взяла на себе більший тягар підтримки Києва. Але зрештою він також дав сигнал про свою згоду на прийняття Конгресом допомоги Україні цієї весни.

Угода була досягнута після місяців переговорів, які почалися в серпні минулого року, через місяць після саміту НАТО, де адміністрація Байдена була однією з найбільш неохочих запропонувати Україні швидкий шлях до членства в альянсі. Натомість офіційні особи запропонували низку двосторонніх угод про безпеку як спосіб створення іншої форми організованої, обов’язкової довгострокової підтримки Києва.

Угода не зобов’язує Вашингтон надавати війська для захисту України у разі нападу, на відміну від обіцянок НАТО про взаємну оборону «всі за одного, один за всіх», — сказав представник адміністрації, виступаючи, як і інші, на умовах анонімності для обговорення делікатних питань. деталі угоди до їх оприлюднення. Також немає суми в доларах, пов’язаної з підтримкою, яку Вашингтон надасть Україні.

Але договір зобов’язує Сполучені Штати провести консультації на високому рівні з Києвом протягом 24 годин, якщо Україна знову зазнає нападу в майбутньому, і він обіцяє, що президент США працюватиме з Конгресом для виконання угод з безпеки, сказав чиновник.

Сполучені Штати також продовжуватимуть навчати українських військових, поглиблювати співпрацю у виробництві оборонної промисловості та ділитися більшою кількістю розвідданих, ніж зараз. І він намагатиметься допомогти розбудувати довгострокову силу стримування України в різних сферах, зокрема в повітрі, на морі та в кібернетичному просторі, повідомили люди, знайомі з угодою.

«Йдеться про перехід циклу планування від ведення лише поточної війни до мислення в набагато ширшій перспективі про стримування та оборону», — сказав Ерік Чіарамелла, колишній чиновник Білого дому, який зараз є науковим співробітником Фонду Карнегі за міжнародний мир. — Це ще не кінець історії. З часом будуть способи зробити ці угоди міцнішими, включаючи координацію з союзниками».

Якщо підписання завтра відбудеться, США приєднається до 15 інших країн, які підписали двосторонні угоди з Україною, включаючи Великобританію, Канаду, Францію, Німеччину та Італію. Ще 16 країн взяли на себе зобов’язання зрештою укласти подібні угоди. Офіційні особи очікують, що країни координуватимуть виконання своїх зобов’язань щодо допомоги, можливо, починаючи з саміту лідерів НАТО у Вашингтоні наступного місяця, хоча не кожна країна, яка підписала угоду з Києвом, є членом цього альянсу.

Читайте також: Оточення Зеленського шоковане “жагою до влади” Єрмака: гучна стаття the Times

Джерело: Washington Post

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

Подібне до цього
Схоже

Translate »