Чимало українських біженців, які опинились у геть нових умовах в чужій країні, шукають розразу у волонтерстві та підтримці інших українців, які опинились у тій же складній ситуації, пише CTV News.
Інна Біляєва втекла зі свого дому в Запоріжжі два роки тому, але руйнування та спустошення, які вона залишила після себе, досі відчуваються в її пам’яті.
«Я сиділа у своєму будинку, і двері тремтіли від бомбардування. І я просто не знала, що робити», — сказала вона.
Їй та мільйонам інших, які були піддані російському вторгненню, довелося прийняти важке рішення: «У вас є вибір: залишитися – і, ймовірно, помрете – або поїхати кудись деінде».
Вона, як і багато хто, втратила багатьох близьких: «Вони захищали нас і вже загинули. Багато з них, на жаль. Це справді боляче».
Спершу вона поїхала до Німеччини та Румунії, а дев’ять місяців тому переїхала до Канади.
Біляєва, однак, продовжує боротися з почуттям провини, «тому що ви дійсно відчуваєте, що вам потрібно підтримувати свою країну, свій народ».
У 2022 році вона знайшла своє покликання – допомагати іншим українським біженцям.
«Морально я не можу зробити щось інакше. Я просто не можу. Коли б я не була, у будь-якій країні, я знайду інших українців, щоб допомогти їм», – сказала вона.
“Деякі компанії дискримінують іммігрантів через їхнє знання англійської мови”
Зараз Інна Біляєва працює координатором волонтерів організації Grassroots Response, що базується в регіоні Ватерлоо. З моменту запуску у 2022 році група допомогла понад 4000 людям.
«Ми забезпечуємо безпеку переміщеним українцям, коли вони приїжджають до Онтаріо, забезпечуючи їм рівність і безпечне місце для поселення», – пояснила Стефані Герц з Grassroots Response.
Оскільки кількість людей, яким вони допомагають, зростає, виникла інша проблема. Деякі українці кажуть, що їм важко знайти роботу, що загрожує їхній здатності залишитися в Канаді.
Ґерц сказав, що деякі компанії дискримінують іммігрантів через їхні знання англійської мови.
«Компанії могли б адаптувати свої процеси найму або їх або те, як вони керують різними системами у своїх компаніях, щоб пристосувати людей з нижчою англійською», — запропонувала вона.
Grassroots Response не лише допомагає тим, хто хоче переїхати до регіону Ватерлоо. Багато їхніх клієнтів все ще перебувають в Україні або хочуть втекти в інші частини Канади.
Група щойно стала некомерційною організацією, що, за словами Ґерц, є гарною новиною, оскільки вони зможуть подати заявку на деякі вкрай необхідні гранти. А поки що організація залежить від пожертв.
Інна Біляєва зізнається, що все ще переживає за своїх друзів удома. Деякі вирішили повернутися, а інші ніколи не виїжджали: «Багато людей не хочуть їхати. Вони кажуть: «Це мій дім, я помру тут». Це особистий вибір».
Вона також багато чого навчилася після того, як емігрувала. Зокрема, вона відзначила непохитний дух українців: «Від початку вторгнення ви могли бачити такі речі, коли люди зупиняли танки руками», – сказала вона. «Ви бачили хоробрість, як люди могли відстояти свою країну».
Біляєву надихають ті, хто володіє незламною стійкістю – навіть перед обличчям труднощів.
Читайте також: 5 характерних речей для Канади, які здивували українку
Джерело: CTV News