З фронту з подякою: бійці-музиканти Cultural Forces вирушили в тур США

Дата:

До війни вони професійно займалися музикою. Після участі в запеклих боях та відновлення після поранень вони повертаються до гри: Cultural Forces, культурний підрозділ Збройних Сил України, цього тижня вирушив у тур містами США.

П’ятеро музикантів-військовослужбовців таким чином хочуть подякувати американському народу за його постійну підтримку у допомозі Україні відновити її територію та повернути мир у Європу. А ще нагадати їм про надзвичайно важливу потребу в допомозі, незважаючи на внутрішньополітичну боротьбу.

Український оперний співак Юрій Іваськевич після російського вторгнення проміняв смокінг на військову форму. Коли минулого року він втратив ногу під час вибуху на міні, музика знову його покликала, пише AFP.

51-річний Іваськевич є членом Культурних Сил, нещодавно створеного українського військового підрозділу, який складається з професійних музикантів, які виступають перед солдатами на передовій, щоб підняти їм настрій і хоча б ненадовго позбавити їх від жахів війни.

«З нами вони можуть хоч на годину повернутися до свого минулого життя — чогось хорошого, якихось позитивних емоцій, — сказав Іваськевич, військовий позивний якого «Паваротті». — Вони почувають себе потрібними, вони відчувають, що їх не вигнали й не забули».

Минулого місяця законодавці США прийняли довгоочікуваний пакет військової допомоги Києву на 61 мільярд доларів після місяців суперечок у Конгресі, коли українські війська зазнавали невдач на полі бою через брак боєприпасів і фінансування.

«Ми вдячні Америці, американському народу за те, що вони думають про нас, за те, що вони нас підтримують, — сказав музикант Микола Сєрга, старший лейтенант 59 окремої механізованої бригади, засновник Cultural Forces. — Це боротьба між добром і злом, між авторитарною владою і людством».

На їхньому першому концерті у Вашингтоні на початку цього тижня Іваськевич у шортах кольору хакі, які відкривали його протезну ногу, виконав «What a Wonderful World» Луї Армстронга та класичну неаполітанську п’єсу «O Sole Mio».

За 40-денний тур Cultural Forces відвідають Нью-Йорк, Клівленд, Детройт, Чикаго, Мілуокі, Індіанаполіс, Пітсбург, Даллас, Вашингтон.

Окрім Іваськевича та Сєрги, до складу гурту входять бандурист Тарас Столяр, джазовий піаніст Михайло Олійник та відома скрипалька Ольга Рукавішнікова, яка стала гранатометницею і прийшла до підрозділу після втрати ока в бою.

До вторгнення 35-річний Сєрга був зіркою популярного російськомовного телешоу про подорожі, яке транслювалося в Україні та росії.

«Того дня (24 лютого 2022 року – авт.) я зрозумів, що я українець», — сказав Сєрга.

Артист пішов до війська на другий день війни і потрапив у піхотну бригаду.

Незабаром він помітив, що травма війни викликала безсоння у багатьох солдатів. Він знайшов гітару і почав їм співати. Це допомогло, і незабаром його стали запрошувати виступати в інших військових частинах.

Сьогодні Культурні війська є офіційним підрозділом Збройних Сил України, до складу якого входять близько 80 професійних митців, більшість з яких мають бойовий досвід.

Вони виступають на передовій, у військових госпіталях, а також для подружжя та дітей військових. Щодня проводять близько 20 концертів по Україні.

«Іноді ми просто приходимо і слухаємо, – сказав Сєрга. – Це допомагає зняти частину тягаря з їхніх плечей і покласти його на наші плечі, і тоді вони можуть дихати».

Щодо Іваськевича, у липні минулого року військовий повертався до піхотної частини, коли наступив на російську міну. Йому ампутували ногу вище коліна.

Коли Іваськевич одужував у лікарні, до його палати з’явилася група музикантів Культурних сил, і його доля була вирішена.

Сьогодні його музика заспокоює побратимів на передовій.

«В їхніх очах злість, вони втомилися, вони далеко від дому… Війна», – сказав Іваськевич. Але почувши його спів, «їхні очі сяють».

За останні тижні російські війська досягли просувань на північному сході України. Президент Володимир Зеленський поскаржився, що Захід надто повільно приймає рішення та виділяє допомогу, а зволікання коштують життів.

Якщо росію не зупинити, Іваськевич запитав: «Що буде зі свободою, за яку так відстоюють американці та американська влада? Народ України зробив свій вибір. Тож допоможіть нам», – сказав він.

Тур Cultural Forces триватиме до 30 червня. Детальніше ви можете дізнатися на офіційному сайті.

Раніше Гурт Антитіла анонсував благодійний тур містами Британії.

Джерела: Cultural Forces, Digital Journal

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Оголосили дату наступного українського фестивалю TOLOKA в Лондоні

Українців у Лондоні вкотре запрошують на масштабний фестиваль TOLOKA. Благодійний захід, присвячений рідній культурі та...

Українці в Британії втрачають віру в “мир” Трампа — The Telegraph

Риторика, яка звучить із Білого дому, не викликає в українців надії, а навпаки — ще...

“Маєте 7 днів, щоб покинути США”: що робити українцям, які отримали такі листи

Що робити, якщо ви раптом отримали електронного листа з приписом залишити США за тиждень? У...

Meet Me: Як українські писанки та паски об’єднують Лондон напередодні Великодня

Meet Me — це ком’юніті, яке створили три майстерні українки у Лондоні, щоб об’єднати людей...

Як працює Ukrainian Welcome Centre – “другий дім” для українців у Лондоні

Як це — залишити все, переїхати до іншої країни і знайти новий дім там, де...

Як святкують Великдень українці у Британії: традиції, що єднають

Великдень у Британії — це приклад того, як можна поєднати два світи, не втрачаючи жодного...

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Подібне до цього
Схоже

Translate »