В Україні створять Міністерство повернення українців: реакція соцмереж

Дата:

В Уряді планується створення нової інституції – Міністерства повернення українців або ж Міністерства єдності. Як пояснюють ідею у владі та як це сприйняли українці – читайте далі.

Почнемо з того, що наприкінці серпня президент Володимир Зеленський на великій пресконференції анонсував створення вже восени нового міністерства, яке має забезпечити єдність громадян України за кордоном та “без примусу” спонукати їх повертатись додому.

Президент зазначив, що є українці, які працюють за кордоном, а є ті, хто живуть на допомогу. За його словами “політично невигідно витрачати фінансову допомогу на третій рік війни, а відправити їх в Україну”. Якщо не повернути українців з-за кордону та не вивести з тіні платників податків, держава зіткнеться з серйозними викликами, зокрема і після війни.

«Вважаю, що не вистачить сил Міністерству закордонних справ не втратити 7,5 мільйонів українців», – сказав президент.

А 4 вересня, коли у країні розпочались активні ротації в Кабміні, очільник фракції “Слуга народу” Давид Арахамія підтвердив плани створення нової інституції, яка сприятиме поверненню громадян назад в Україну.

За його словами, на засіданні фракції обговорили створення нової інституції в уряді з робочою назвою “Міністерство повернення українців”.

“Проводимо обговорення кандидатів, які могли б його очолити”, — повідомив Арахамія.

Частина українців сприйняла цю ідею дуже скептично, подекуди із сарказмом.

“Ідея створення Міністерства Повернення Українців дуже хороша. Сподіваюсь, що його перша функція буде повернення українців з полону та дітей, що зазнали департації до рф, а також побудовою котеджних містечок для числених біженців з окупованих територій та мешканців прифронтових зон, що підлягають евакуації. Гарна ідея, якщо так”, – прокоментував військовий Мирослав Гай у Facebook.

“Час покаже що вийде з МінПук, як уже обізвали новоутворення. Жодне міністерство за цієї влади не є ефективним – одні зашквари і непрофесійність. Але без надії сподіваймося!” – додав у коментарях Ігор Зоц.

“Міністерство реінтеграції окупованих територій в особі віце-прем’єрки верещук прозвітувало про виконану роботу? Хіба вони не цим повинні було займатись, що і нове міністерство? Повинні були, але нічого для людей не робили, а зараз розформують міністерство, документацію знищать, кошти спишуть і вперед до нових горизонтів без будь яких зобов’язань… Бо відсутня персональна відповідальність чиновників вищих ланок за свою діяльність чи бездіяльність…” – пише Ірина Гук.

“Буде створено “міністерство повернення українців”, в яке вкладуть сотні мільйонів на організацію, рекламу і піар, і в якому зробить кар’єру не одна сексологиня. Але можна бути впевненим – українця Дмитрука це “міністерство” в Україну не поверне”, – вважає Валерій Прозапас.

“Ідея вкрай дивна. Тому що до закінчення війни діяльність цього міністерства буде цілком безглуздою. Оскільки більшість українців не повернуться додому, поки йде війна і країна зазнає постійних обстрілів. Тому, крім зайвих витрат грошей, ніякого ефекту від міністерства не буде. При цьому уряд постійно говорить про величезний дефіцит бюджету України, для покриття якого пропонує збільшити податки з українців”, – зазначив користувач із ніком Тепло Україна.

“Міністерство єдності… Це як посада директор Чорного моря, тільки вище рангом. Тобто українці, без міністерства єдності, зовсім єднатись нездатні? Хоча! Аби офіційно напиз… напиляти бабла, можна створити: міністерство українського щастя, міністерство доброго ранку, міністерство гарної погоди, міністерство щоби Динамо та Шахтар завжди перемагали, міністерство гарного кльову на риболовлі… Ну добре, можна обʼєднати із міністерством холодного пива, міністерство гарного настрою Марʼяни…” – підмітив Олексій Петров.

Читайте також: Чому в Україні загальноприйнято, що багаті та впливові не воюють? Думка

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Історія американки, яка під час війни переїхала в Україну – допомагати дітям

23-річна Сара Слімп залишила безпечне життя в США, аби бути поруч із українцями у найскладніший...

Великдень з особливою місією: як зерно з Харківщини стало паскою аж у Нью-Йорку

У самому серці Нью-Йорка до Великодня спекли українські паски з особливим змістом — з борошна,...

Перший фестиваль українського танцю Shumka в Канаді: як це було

Коли мова йде про збереження культури за тисячі кілометрів від рідної землі — українці завжди...

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Символ Лондона на межі змін: 25 років London Eye

Лондонське Око (London Eye), також відоме як Колесо Тисячоліття (Millennium Wheel), є одним із найвідоміших...

Де українцям шукати житло у США: найкращі ресурси та поради

Переїзд до Сполучених Штатів — це завжди виклик, особливо якщо це сталося раптово, як у...

Подібне до цього
Схоже

Translate »