Мрія росіян втілюється в життя, коли обраний президент США Дональд Трамп атакує найближчих союзників Америки. Таку думку висловила українка Юлія Маріч у колонці для видання Toronto Star.
Вона закликає канадців “об’єднуватись і не мовчати перед ворожим сусідом”.
Пропонуємо переклад тексту.
У мене таке відчуття, що я дивлюся комедію, яка вже перевершує очікування. За три роки війни в Україні я навчилася швидко адаптуватися до нових небезпечних умов.
Однак важко погодитися з тим, що Трамп, який очолив наймогутнішу країну світу, каже, що не передбачає застосування сили проти своїх союзників, щоб анексувати їх територію.
Коли він сказав, що Канада має бути 51-м штатом, я голосно розсміялася. Це божевілля.
Чергова божевільна заява Дональда Трампа. Канада, острів Гренландія і Панамський канал стали новими стратегічними цілями Трампа. Зупиніть… Я вже чула такі заяви.
Перед початком повномасштабного вторгнення росії в мою країну володимир путін часто заявляв, що Україна є частиною росії, наводив дивні історичні факти, показував підроблені географічні карти та висловлював наміри відновити «історичну справедливість».
Це також змусило мене сміятися в той час. В українських ЗМІ серйозні чоловіки та жінки аналізували слова путіна, розбирали його психологічний портрет і мову його тіла. Українські політики відкрито називали путіна смертельно хворим, божевільним старим.
Дуже лякає те, що риторика Трампа і путіна в чомусь дуже схожа.
Наприклад, за словами Трампа, президент Джиммі Картер безглуздо віддав Панамський канал за 1 долар. «Збори, які стягує Панама, смішні, особливо враховуючи надзвичайну щедрість, яку США надали Панамі. Це повне «пограбування» нашої країни має бути негайно припинено», – сказав Трамп.
Свого часу президент росії заявив, що Микита Хрущов несправедливо віддав Кримський півострів Україні в 1954 році. У наступні роки росія була змушена платити Україні орендну плату за розміщення свого флоту та військової бази на території Криму. Як виявилося, невдоволені заяви путіна закінчилися з анексією Криму в 2014 році.
На відміну від путіна, який вигадав цілу альтернативну версію історії росії, згідно з якою вона назавжди володіла Кримом і створила Україну, Трамп не наполягає на історичній приналежності Гренландії та Канади до США. Для Трампа це як вигідна бізнес-угода.
Кілька років тому кожна заява новообраного президента Сполучених Штатів могла трохи насторожити, але зараз ми живемо в такий час, коли це нас навіть не лякає, а просто змушує визнати, що світ завалюється в хаос. Виникає відчуття, що ми повертаємося в далеке минуле, де право належить тим, хто має владу.
Схоже, лідери двох країн хочуть по-новому розділити світ: «Хочеш Україну – забирайте її. Залиште мені Канаду, Гренландію та Панамський канал».
Трампу не вдасться розділити світ по-новому. Світ можна розділити лише тоді, коли розділені не чинять опору. Ми пручаємося і маємо великий і жахливий досвід у цій справі. Я переконаний, що Дональд Трамп не використовуватиме жодної військової сили для досягнення своїх амбіцій щодо Канади та Гренландії. Однак його слова, навіть без дій, мають велику силу. Слова сіють хаос між союзниками.
Моя перша порада канадцям – об’єднуватися і не мовчати. Пишіть у соцмережах про те, з чим ви не згодні, проводите мирні мітинги, пишіть статті, давайте інтерв’ю, щоб увесь світ знав, що Канада – сильна і незалежна країна.
Коли я пишу ці рядки, моє серце горить. Мій дух протестує проти несправедливості. Ох, як я розумію почуття канадського народу. Я підтримую тебе всім серцем. У такі моменти кожен громадянин усвідомлює, як сильно він любить свою рідну країну.
У своїй стрічці новин я бачу молодого чоловіка, який врятував свого кота від пожежі в Лос-Анджелесі. Чоловік обіймає кота і плаче від радості. Я плачу разом з ним. Перед очима спогади про те, як українці рятували від обстрілів своїх домашніх улюбленців, викопуючи їх з-під завалів будинків. Ми всі такі схожі, у нас схожі цінності: наші діти, наші батьки, теплі обійми та посмішки. Навіщо грошам і честолюбству все це руйнувати?
Читайте також: “Вітання для путіна і Трампа”: експерти – про 100-річну угоду між Україною та Британією
Джерело: Toronto Star
Публікації в рубриці “Блоги” відображують винятково точку зору автора. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди.