Сполучені Штати та Канада оголосили про чергові пакети військової допомоги для України вартістю 500 і 300 мільйонів доларів. Головним чином це кошти на боєприпаси для різного озброєння.
Про обидва транші допомоги оголосили на 25-му засіданні Контактної групи з питань оборони України на авіабазі “Рамштайн” 9 січня.
Як заявив міністр оборони США Ллойд Остін, американський пакет знаменує кінець близько $65 млрд допомоги у сфері безпеки, яку адміністрація Джо Байдена надіслала Україні після вторгнення росії у лютому 2022 року. Обраний президент Дональд Трамп, який вступить на посаду менш як за два тижні, критикував цю допомогу і пообіцяв швидко закінчити війну.
“Тут, у Рамштайні, я сповнений рішучості зробити все можливе, щоб допомогти Україні жити в умовах свободи та безпеки — і створити справедливіший і гідніший світ. І наша спільна робота має тривати”, – наголосив Остін.
Пентагон повідомив, що до пакету увійшли ракети AIM-7, RIM-7 та AIM-9M для протиповітряної оборони, боєприпаси класу “повітря-земля”, допоміжне обладнання для F-16, танкові мостоукладачі, обладнання захищеного звʼязку, стрілецька зброя та боєприпаси, запасні частини, допоміжне обладнання, послуги, навчання і транспорт.
Крім того, про про виділення Україні 440 млн канадських доларів (понад 300 млн доларів США) військової допомоги оголосив міністр оборони Канади Білл Блер.
“Боєприпаси залишаються одним із ключових пріоритетів України, тому сьогоднішнє оголошення передбачає виділення 200 млн доларів на чеську ініціативу із закупівлі та доставки до України великокаліберних боєприпасів”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що цей внесок є доповненням до понад 53 млн доларів, оголошених минулого року для чеської ініціативи, яка вже надала Україні близько 11 500 боєприпасів великого калібру.
Додаткові 50 млн доларів також будуть виділені на закупівлю різних калібрів боєприпасів у канадських виробників.
“Міністр оборони також пообіцяв виділити 100 млн доларів на “данську модель” із підтримки виробництва дронів українською оборонною промисловістю. У цьому конфлікті дрони стали критично важливими, й українська оборонна промисловість демонструє інноваційність й відкритість до експериментів у цій сфері”, – зазначили у відомстві.
Окрім цього, Канада оголосила, що вже передала Україні камер для дронів на близько 50 млн доларів, а також відправила кілька вантажів зимової форми на близько 23 млн доларів.
Раніше повідомлялось, що США передадуть Україні тисячі ракет і сотні тисяч снарядів до кінця каденції Байдена.
Джерела: сайт Пентагону, сайт уряду Канади