Що станеться, якщо приймати забагато вітаміну D?

Дата:

Ви коли-небудь відчували, як вам хочеться сонячного світла через похмуру погоду? Щоб компенсувати нестачу сонця, багатьом одразу на думку спадає побігти в найближчу аптеку за добавками з вітаміном D. Цей важливий вітамін допомагає підтримувати баланс кальцію та фосфатів у нашому організмі, що сприяє зміцненню кісток, зубів та м’язів.

Як повідомляє Huffington Post, для того щоб забезпечити оптимальний рівень вітаміну D, дорослим та дітям старше чотирьох років рекомендовано приймати добавки, особливо в осінньо-зимовий період, коли сонячного світла не вистачає.

Зауважимо, найкраще, якщо перед прийомом будь-яких вітамінів ви порадитесь із вашим лікарем. Правильно буде спершу здати аналізи, щоб виявити дефіцити: адже, якщо показники у нормі, а ви прийматимете вітаміни навмання, то можете собі нашкодити.

Національна служба охорони здоров’я (NHS) Великобританії радить приймати 10 мікрограм вітаміну D на день цілий рік. Протягом усього року ваш організм, ймовірно, виробляє достатню його кількість завдяки сонячному світлу та збалансованому живленню. Однак ваш вітамін D скоро вичерпується.

Незважаючи на те, що деякі продукти, такі як жирна риба, червоне м’ясо, яєчні жовтки та деякі жирні пасти, містять вітамін, одна лише їжа не дає вам достатньо.

Таким чином, NHS хоче, щоб усі (включно з вагітними та жінками, які годують грудьми) приймали 10 мікрограмів вітаміну D на день, принаймні в холодні місяці – очевидно, з кінця вересня до початку квітня. Цієї кількості достатньо для більшості людей. Решту року ваше тіло, ймовірно, виробляє потрібну кількість завдяки сонячному світлу та збалансованому харчуванню, але можна продовжувати приймати добавку за потреби.

Але що станеться, якщо ми перевищимо рекомендовану дозу вітаміну D?

Національна служба охорони здоров’я категорично не радить цього робити.

При тривалому перевищенні вітаміну може розвинутись гіпервітаміноз. Причини можуть включати надмірне споживання вітамінних добавок, застосування препаратів вітаміну D без медичного контролю, а також надлишковий вплив ультрафіолетового випромінювання, так як шкіра здатна синтезувати вітамін D при дії сонячних променів.

Але не хвилюйтеся – це не означає, що влітку вам доведеться відмовитись від засмагання. Ви не можете передозувати вітамін D, проводячи більше часу на сонці (хоча ви, звичайно, можете отримати сонячні опіки). Йдеться про те, що не варто проводити багато часу на сонці і при цьому вживати високі дози вітаміну D.

Якщо ви приймаєте занадто багато вітаміну D, це може призвести до таких серйозних наслідків: накопичення кальцію в організмі (гіперкальціємії), ослаблення кісток, пошкодження нирок і серця.

Отже, для дорослих і дітей від 11 до 17 років прийом більше 100 мікрограмів (4000 МО) на день може завдати шкоди вашому організму. Це в 10 разів перевищує рекомендовану дозу.

І хоча діти віком від року до 10, очевидно, ростуть, вони не повинні вживати більше 50 мікрограмів на день.

При цьому немовлятам до року не можна вживати більше 25 мікрограмів на добу.

Якщо у вас є захворювання, яке може вплинути на те, скільки вітаміну D ви можете приймати, також варто заздалегідь поговорити зі своїм лікарем.

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Біля Ізюма загинув сапер-доброволець із Британії

Він не був українцем за паспортом, але за покликом серця став на захист України. 40-річний...

Українці в Лондоні готують контрпротест проти російського “побєдобєсія” 9 травня

У п’ятницю, 9 травня, українська громада вийде в центрі Лондона на контрпротест проти чергового прояву...

Саскачеван урізає допомогу українським біженцям: що зміниться

У Канаді поступово зменшують підтримку для тих, хто втікав від російського вторгнення. Влада Саскачевану вирішила...

Викрадене дитинство: Лондон вимагає повернення українських дітей

"Кожна викрадена дитина — це викрадене майбутнє". В Палаті лордів офіційно стартувала масштабна кампанія #ReturnTheStolenChildren...

Як українці в Торонто відзначатимуть День вишиванки: головні події

У самому серці канадського мегаполіса українці готуються до свята, що об'єднує не тільки нації, а...

Українські військові зірвали оплески на параді в Лондоні (фото, відео)

Під оплески натовпу й погляди британських політиків — українські захисники пройшли центральною вулицею Лондона, нагадуючи...

Як українці в Британії можуть перевірити статус заявки на продовження візи за UPE

Із травня по червень 2025 року візова служба Великої Британії (UKVI) очікує рекордну кількість звернень...

Перший українець у США: підкорив Аляску та став легендою Америки

Уявіть собі Сан-Франциско кінця 19 століття. На головній вулиці, Market Street, відбувається зухвале пограбування. Жертвою...

Зеленський не дає гарантій безпеки Москві 9 травня

Президент України Володимир Зеленський різко розкритикував оголошене Володимиром Путіним "триденне перемир'я" на Дні пам'яті та...

“Окупована спадщина”: яким буде Всесвітній день вишиванки 2025

У 2025 році День вишиванки — одне з найтепліших та найвизначніших українських свят — відзначатиметься...

Подібне до цього
Схоже

Translate »