Перші укази Трампа: зміни щодо громадянства, мігрантів і помилування

Дата:

Президент США Дональд Трамп у свій перший день у Білому домі підписав близько сотні указів з найрізноманітніших питань – від імміграції та громадянства за народженням до помилування та призупинення зовнішньої допомоги.

Ось деякі найважливіші з численних політичних змін, які Трамп запровадив протягом кількох годин після того, як склав присягу.

Міграція і кордон

По-перше, Трамп, як і обіцяв, запровадив надзвичайний стан на південному кордоні США. На черзі – масові депортації нелегальних мігрантів.

Один з підписаних актів наказує припинити розселення біженців у США “щонайменше на чотири місяці”. Трамп також розпорядився, що пріоритетом для військових має стати “закриття кордонів”, припинення незаконної масової міграції, торгівлі наркотиками та інші злочини. Також США припинять пропускати мігрантів, які нелегально перетинають кордон, навіть якщо вони шукають притулку.

Він також наказав відновити політику “Залишайтеся в Мексиці”, згідно з якою мігранти мають чекати розгляду питання про надання притулку в Мексиці.

По-друге, глава Білого дому підписав указ, який обмежує отримання американського громадянства за правом народження. Трамп назвав “безглуздою” чинну норму, що дає змогу народженим на території США автоматично отримувати американське громадянство.

Указ поширюється на дітей, які народяться після 30 днів від підписання документа – у тих випадках, якщо їхні батьки незаконно перебувають у США. Або якщо у матері, наприклад, є віза, а в батька – ні.

Документ також забороняє надавати громадянство за правом народження дітям, народженим від людей, які мають тимчасову роботу у США, студентські та туристичні візи.

Однак одного президентського указу в цьому випадку недостатньо, оскільки право на громадянство за народженням прямо гарантоване Конституцією США.

Зовнішня допомога США

Указ призупиняє всі програми зовнішньої допомоги США на 90 днів, поки не проаналізують їхню відповідність цілям його політики.

Дональд Трамп наголосив: “жодна подальша іноземна допомога Сполучених Штатів не надаватиметься у спосіб, який не буде повністю відповідати зовнішній політиці президента Сполучених Штатів”.

Поки що не зрозуміло, чи це зачепить військову допомогу Україні та на який обсяг допомоги вплине указ, оскільки Конгрес уже виділив фінансування для багатьох програм та країн. Проте Трамп раніше неодноразово критикував обсяги допомоги Україні для її боротьби з російським вторгненням.

Вихід США з ВООЗ та Паризької кліматичної угоди

Це вже вдруге, коли Трамп видає ці обидва накази.

Щодо ВООЗ, Трамп пояснив свій крок нібито “неправильним поводженням ВООЗ із пандемією COVID-19” і “нездатністю організації до реформ”. Серед інших причин він назвав “несправедливо високі фінансові внески США” порівняно з іншими країнами, включно з Китаєм.

Вихід США з Паризької кліматичної угоди відображає скептичне ставлення нового президента США до глобального потепління, а також вписується в його порядок денний, спрямований на звільнення нафтовидобувних і газових компаній від регулювання, щоб вони могли максимізувати видобуток. 

“Я негайно виходжу з несправедливого, одностороннього шахрайства Паризької кліматичної угоди. Сполучені Штати не будуть саботувати свої власні індустрії, поки Китай безкарно забруднює довкілля”, — заявив він.

Помилування учасників штурму Капітолію

Трамп помилував майже всіх із майже 1600 обвинувачених в участі у штурмі Капітолія 6 січня 2021 року, коли він особисто наполягав на невизнанні перемоги Джо Байдена на виборах і підбурював своїх прихильників до атаки на будівлю Конгресу США. 

Він також дав розпорядження провести масштабні розслідування проти адміністрації Байдена через начебто “зусилля” щодо кримінального переслідування Трампа і його союзників.

“Американський народ був свідком того, як попередня адміністрація проводила систематичну кампанію проти своїх політичних опонентів, використовуючи законну силу численних федеральних правоохоронних органів і розвідувальної спільноти проти цих опонентів у формі розслідувань, судових переслідувань, цивільних правоохоронних дій”, — йдеться в розпорядженні.

Гендерні питання

Трамп скасовує захист трансгендерів і припиняє програми із забезпечення різноманіття, рівності та інклюзивності (DEI) у федеральному уряді. Обидва ці кроки є серйозними змінами у федеральній політиці, які відповідають його передвиборчим обіцянкам.

Згідно з указом, федеральний уряд визнаватиме лише дві статі – чоловічу та жіночу. Гроші федеральних платників податків також більше не будуть використовуватися для фінансування “перехідних послуг”.

Зупинка блокування TikTok у США

Трамп підписав розпорядження, яке зупиняє на 75 днів дію заборони Конгресу на TikTok.

За словами Трампа, цей період слугуватиме вікном для пошуку американського покупця платформи в рамках угоди, яка захистить інтереси національної безпеки і дасть змогу популярній соціальній медіаплатформі залишатися відкритою для американців.

Раніше Трамп виступав за заборону TikTok, але нещодавно змінив свою позицію, згадавши мільярди переглядів, які, за його словами, його відеоролики набрали на платформі під час торішньої президентської кампанії.

Перейменування заток і гір

Трамп перейменував низку визначних пам’яток США — Мексиканська затока стала Американською — аби “пропагувати видатну спадщину” американської нації, йдеться в указі президента.

Крім того, Трамп повернув назву Мак-Кінлі найвищій вершині країни, що на Алясці — з 2015 року гора називалася Деналі. Тепер вона знову носитиме прізвище 25-го президента США. У тексті документа Мак-Кінлі порівнюють із Трампом — зокрема, через “захист тарифів” і “цінностей нації”.

Читайте також: “У росії будуть великі проблеми”: Трамп зробив заяву про війну в Україні

Джерела: ВВС, NV

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Поділитись:

Підписка

Популярне

ГОЛОВНЕ

Голос української моди в Лондоні: розмова з Костянтином Лєонтьєвим про London Fashion Day

Костянтин Лєонтьєв, дизайнер, продюсер, нетворкер, засновник Odessa Fashion Day та London Fashion Day, рушійною силою...

Новий український ресторан Sino відкривається в Лондоні

Українська кухня знову у центрі уваги британської гастросцени — і цього разу мова не про...

За що українців можуть депортувати зі США: головні причини

У квітні деякі українці, які перебувають у Сполучених Штатах за програмою Uniting for Ukraine, отримали...

Наш Великдень у Вінніпезі: як українці бережуть традиції за тисячі кілометрів

Чи можна перенести український Великдень за тисячі кілометрів — і зберегти дух свята? У Вінніпезі...

“Найбільше загинуло у тролейбусі – практично всі”, – ракетний удар по Сумах

13 квітня росія завдала ракетних ударів по Сумах. Під обстрілом опинився тролейбус з цивільними. Станом...

Символ Лондона на межі змін: 25 років London Eye

Лондонське Око (London Eye), також відоме як Колесо Тисячоліття (Millennium Wheel), є одним із найвідоміших...

Де українцям шукати житло у США: найкращі ресурси та поради

Переїзд до Сполучених Штатів — це завжди виклик, особливо якщо це сталося раптово, як у...

Покинула роботу в Лондоні та повернулась до Києва: історія українки

Вісім років за кордоном, блискуча кар’єра у топових міжнародних компаніях і… несподіване рішення повернутися додому....

«Це ваш особистий код»: як писанка стала містком між Україною і Канадою

Чи може мистецтво об’єднувати людей, незалежно від їхнього походження? Безумовно. У Саскатуні жителі міста масово...

“Мистецтво не поза політикою”: українці в Лондоні й Чикаго блокують повернення росіян на сцену

Чи може сцена бути нейтральною, коли за лаштунками — війна? Поки росія руйнує театри й...

Подібне до цього
Схоже

Translate »